Razlika izmedju feeder i match stapova / pecanja

Sve o štapovima i rolnama za fiderisanje i dubinac

Moderator:Masterbih

User avatar
batapele
Pocetnik
Pocetnik
Posts:8
Joined:29 Aug 2012, 10:31
Razlika izmedju feeder i match stapova / pecanja

Post by batapele » 13 Nov 2012, 22:36

Interesu je me koja je razlika izmedju feeder stapova i mec stapova ?? ujedno i razlika u nacinu pecanja ako je uopste ima???

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: RAZLIKA IZMEDJU FEEDER I MEČ STAPOVA/PECANJA

Post by DOX » 14 Nov 2012, 00:38

Koliko ja znam,....Mec stapovi su javi, deblji, ali su i lagani,...ja sam imao jedan i bacao s njim varalicu krezi::
Isto su iz 3 djela stim da nemaju razlicite vrhove kao Feeder.
Toliko ja znam.

Bistro piv::
Bboy OR DIE !!!

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: RAZLIKA IZMEDJU FEEDER I MEČ STAPOVA/PECANJA

Post by atoth » 14 Nov 2012, 07:09

Meč štapovi se koriste za ribolov na plovak.Najčešće su dužine 3,6-4,5 metara i većinom su trodelni.Isto imaju puno sprovodnika kao i feeder štapovi ali im je težina bacanja puno manja 5-30 grama. Ja pecam šarana na štap čija je težina bacanja 8-25 grama.Znači nisu pogodni za dubinski ribolov zbog težine hranilica koje se tamo koriste. Za match štapove se koriste mašinice čija je špulna plitka zbog debljine najlona koje se u match ribolovu koriste 0,12-0,20 mm. Pošto su štapovi veoma lagani i savitljivi sa najlonom od 0,20 predvez 0,18 sa malo prakse može se uhvatiti i šaran od 10 kg.Zahvaljujući tankom najlonu i mašinici sa plitkom špulnom plovak od 30 grama može se zabaciti i na odaljenost od oko 100 m.Postoje i telematch štapovi koji su puno jači i čija težina bacanja može biti i do 80 grama.

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: RAZLIKA IZMEDJU FEEDER I MEČ STAPOVA/PECANJA

Post by Limar » 14 Nov 2012, 10:58

Razlika je bre nebo i zemlja....prebacite ovo u temu gde je mesto....
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
batapele
Pocetnik
Pocetnik
Posts:8
Joined:29 Aug 2012, 10:31

Re: RAZLIKA IZMEDJU FEEDER I MEČ STAPOVA/PECANJA

Post by batapele » 05 Mar 2013, 18:01

ATOH hvala ! LIMAR ne seri ako nemas sta da kazes i uputis nekog u nesto sto znas ako znas !!?? Mada si verovatno negi mrgud tako da i AKO znas nesto ti ce da ga kazes uz kur...c samo onako !(pa bolje i nemoj) ! Jos jednom da se zahvalim onima koji su mi rekli svoje misljenje !

NoeTz
Napredan clan
Napredan clan
Posts:36
Joined:12 Jan 2013, 22:53

Re: RAZLIKA IZMEDJU FEEDER I MEČ STAPOVA/PECANJA

Post by NoeTz » 05 Mar 2013, 19:44

batapele wrote:ATOH hvala ! LIMAR ne seri ako nemas sta da kazes i uputis nekog u nesto sto znas ako znas !!?? Mada si verovatno negi mrgud tako da i AKO znas nesto ti ce da ga kazes uz kur...c samo onako !(pa bolje i nemoj) ! Jos jednom da se zahvalim onima koji su mi rekli svoje misljenje !
Kao 1. KULTURE MALO batapele...

A Limar ti je rekao isto odgovor .. te tehnike bas i nemaju neke veze. Plovkarenje i dubinsko pecanje ;)... samo sto spadaju pod ono aktivnije pecanje.

User avatar
batapele
Pocetnik
Pocetnik
Posts:8
Joined:29 Aug 2012, 10:31

Re: RAZLIKA IZMEDJU FEEDER I MEČ STAPOVA/PECANJA

Post by batapele » 13 Mar 2013, 16:26

Ja sam nov u feeder pecanju nije da nisam raije pecao feeder stapovima ali sam se sada bas nalozio i usao u materiju ako neko ima sta vise da mi kaze o tome slobodno ssve prihvatam !!!

User avatar
batapele
Pocetnik
Pocetnik
Posts:8
Joined:29 Aug 2012, 10:31

Re: RAZLIKA IZMEDJU FEEDER I MEČ STAPOVA/PECANJA

Post by batapele » 13 Mar 2013, 16:30

To je sto se tice toga ! Sto se tice kulture ja sam bio kulturan i kulturno pitao ako njega mrzi da odgovara ili pise o ovome neka zaobidje i kraj ! Ja sam gomilu tema ili cega vec video nasta imam da kazem svasta ili nemam nista pa tako i radim ! Limar na kojem god forumu da bude on samo lupeta gluposti. Covek nema blage veze.

User avatar
batapele
Pocetnik
Pocetnik
Posts:8
Joined:29 Aug 2012, 10:31

Re: RAZLIKA IZMEDJU FEEDER I MEČ STAPOVA/PECANJA

Post by batapele » 13 Mar 2013, 16:31

Mene ovo interesuje !!

tomislav1960
Ribolovac
Ribolovac
Posts:189
Joined:13 Feb 2012, 06:44
Location:Västerås, Svedska

Re: RAZLIKA IZMEDJU FEEDER I MEČ STAPOVA/PECANJA

Post by tomislav1960 » 14 Mar 2013, 00:14

Sta????

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”