Kineske masinice

Sve o štapovima i rolnama za fiderisanje i dubinac

Moderator:Masterbih

User avatar
Barjak
Ribarcina
Ribarcina
Posts:320
Joined:30 Jun 2012, 15:13
Location:Paracin
Kineske masinice

Post by Barjak » 22 Feb 2013, 10:14

Postovane kolege

Zamolio bih za jedan savet.Posto nisam pri parama a jeftinije mi kineske a bogami ima ih lepe.Zamolio bih za savet kako da ispitam masinicu dali je kvalitetna ili nije. ohh:

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Kineske masinice

Post by Linear » 22 Feb 2013, 15:06

E ako nadjes u kineskoj radnji jednu jedinu masinicu da valja onda ne znam sta bi Ti rekao.

Vidim da si u teskoj situaciji Barjak i da te mozda muka natjerala da udjes u Kinesku prodavnicu sa robom i tamo mozda pokusas nesto naci za sebe. Kod kupovine tako jeftinog pribora kakav se moze naci u tim Kineskim radnjama uvijek neka Ti je na pameti jedna stara izreka: NISAM TOLIKO BOGAT DA KUPUJEM JEFTINE STVARI! U ovom slucaju ja bih dodao i NEKVALITETNE!

Nema nista gore od kajanja poslije lose kupovine.

Uzdravlje piv::
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Kineske masinice

Post by Masterbih » 22 Feb 2013, 16:06

Barjak, ako ti nakon 40 godina iskustva u ribolovu nemozes da provalis koja rolna valja onda je to malo zabrinjavajuce, ali zapamti da je to u vecini slucajeva 90% smece.

User avatar
bdelitee
Ribarcina
Ribarcina
Posts:350
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Beograd-Krnjaca
Contact:

Re: Kineske masinice

Post by bdelitee » 22 Feb 2013, 16:07

zadnja stvar koju treba da gledas kod masinice je da li je lepa ili ne.Malo stvari na prvu ruku mozes pogledati da bi zakljucio da li je dobra ili ne (racunam da nisi toliko imao kontakta sa dobrim priborom)ono sto je najvaznije nalazi se unutra a ti to nemozes videti, ali po rucici, preklopniku i samom kucistu videces da je to igracka.Znaci prijatelju nikako ne uzimaj te kineske igracke, pokusaj nekako da skupis 150e za naprimer nove tice sportere ili tako nesto nego da bacis 50e na kineze.Znam da je muka ali strpi se malo.drugi savet nemogu da ti dam :Dtt
Nisi izgubio kad te pobede,vec kad odustanes

User avatar
Barjak
Ribarcina
Ribarcina
Posts:320
Joined:30 Jun 2012, 15:13
Location:Paracin

Re: Kineske masinice

Post by Barjak » 22 Feb 2013, 16:09

Kolega ja svatam da je to skart nego sam hteo da cujem i vasa misljenja koja je imao neko,mozda se i medju kukoljem nadje neko zrno psenice. F:: a nisam ni toliko iskreno baratao sa masinicama vise sam bio plovkaros,negou ove godine krecem u lov sarana i feeder a da 150e izdvojim za masinicu drage bih volje al nema nikakve sanse da to mogu uraditi. Z.:

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Kineske masinice

Post by tomoZG » 22 Feb 2013, 16:26

Bolje bilo kakve polovne,nego smeće iz kineskog dućana
Image

User avatar
RELJIC CARP
Ribolovac
Ribolovac
Posts:220
Joined:02 Feb 2012, 10:30
Location:Valjevo

Re: Kineske masinice

Post by RELJIC CARP » 22 Feb 2013, 17:02

Kolega neznam u kakvoj si finansiskoj mogucnost moja preporuka ti je da bezis sto dalje od kineza a verujem da moze da se nadje naprimer neka spro masinica za manje pare a koliko toliko proverenog kvaliteta .
Image

User avatar
bdelitee
Ribarcina
Ribarcina
Posts:350
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Beograd-Krnjaca
Contact:

Re: Kineske masinice

Post by bdelitee » 22 Feb 2013, 17:14

Barjak wrote: a da 150e izdvojim za masinicu drage bih volje al nema nikakve sanse da to mogu uraditi. Z.:
ne za jednu nego za tri masinice po 50e komad
Nisi izgubio kad te pobede,vec kad odustanes

User avatar
Barjak
Ribarcina
Ribarcina
Posts:320
Joined:30 Jun 2012, 15:13
Location:Paracin

Re: Kineske masinice

Post by Barjak » 22 Feb 2013, 17:20

I Bog dusu ceka pa cu i ja ocekivati da mogu kupiti ili dobiti te masinice.

tomislav1960
Ribolovac
Ribolovac
Posts:189
Joined:13 Feb 2012, 06:44
Location:Västerås, Svedska

Re: Kineske masinice

Post by tomislav1960 » 23 Feb 2013, 12:03

Ja zivim u skupoj Svedskoj, ali mogu da nadem saranske masinice za 20-30 euro koje izdrze nekoliko sezona. Mislim da za jos manje novaca oes naci solidne i kod nas. Internet!!!!

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”