SPRO Blue Arc

Sve o štapovima i rolnama za fiderisanje i dubinac

Moderator:Masterbih

Post Reply
bojanljube
Napredan clan
Napredan clan
Posts:36
Joined:16 Mar 2015, 16:56
SPRO Blue Arc

Post by bojanljube » 22 Mar 2015, 23:22

Dodje vreme kada se broj izlazaka na vodu poveca do te mere da jednostavno morate traziti
ne tako skupe stvari ali stvari koje mogu da potraju vise od jedne sezone. U tu pricu mi se maksimalno
uklopio SPRO Blue Arc.

U pakovanju u kom dolazi masinica pored nje tu se jos nalazi jos jedna takodje alu spunla,
uputstvo za upotrebu i nalepnica,

Image

Masinica napravljena od aluminijuma , niti brza niti spora sa prenosom od 5,2:1, utegnuta,
lepa na oko, ima sedam lezaja… a trenutno na prilicnom popustu I sa cenom od ispod 5000din. Na prvi pogled
zaista daje mnogo u odnosu na ulozeno. Ali da li je tako?

Ono ste se na prvi pogled moze primetiti da je masinica zaista skladna. Spunla nije previse duboka,
taman onako koliko ja volim. Na 710-ku namotah oko 170metara 0,16najlona, za mene I vise nego dovoljno.
Za one kojima nije postoje I veci modeli. Pri motanju najlona moze primetiti da masinica zaista lepo radi
a da je najlon savrseno slozen.

Image

No sada dolazimo do dela koji nas najvise zanima, da li ova masinica odgovara nama, fiderasima.
Moze li da se izbori sa konstantim izvlacenjem ne tako lakih hranilica. Zakazao sam joj jedan od najtezih
testova: Sava, hranilice od 40gr.

Image

Vec pri prvom izvacenju hranilice Blue Ark je pokazalo da to za njega ne predsvalja nikakav problem
a subjektivan osecan je da bi ovaj malisa mogao da se izbori I sa duplo tezim teretom. Kocnica je micropodesiva
a zvuk koji proizvodi je zaista lepo slusati. Rucica je udobna za koriscenje, malo je duza ali skladna sa masinicom.
Da sve ne bude savrseno postarao se preklopnik. U jednom trenutku mi se ucinilo da masinica nesto cudno radi i
zaista je i bilo tako. Najlon ne stize do vodjice nego se zaustavlja na kraju zice i kada se mota pravi usek i tuda
ide(vidi se na slici ispod). Posle par bacanja naucih koji polozaj preklopnika je odgovarajuci da se to vise ne desava.

Image

Zaista jedan lep model koji trenutno mozete uzeti po poviljnoj ceni a ako je planirate uzeti bolje pozurite
jer se vec prodaju modeli sa lagera posto je prestala njena proizvodnja! Ocekuje nas novi model sa drugim imenom
I drugom za nas verovatno nepovoljnijom cenom.

User avatar
DinkoTz
Keder
Keder
Posts:20
Joined:04 Mar 2015, 18:35
Location:Tuzla, Bosna i Hercegovina

Re: SPRO Blue Arc

Post by DinkoTz » 25 May 2015, 10:33

Ovaj problem sa usijecanjem strune u preklopnik se dešava vjerovatno na većini SPRO mašinica kada se koriste tanki najloni, jer skoro sve njihove mašinice imaju ovako riješen preklopnik.
I meni se dešavalo sa SPRO mašinicama da tanak najlon neće da sklizne na vodilicu, nego se usijeca pored žice preklopnika, dok sa malo debljim najlonima nije bilo problema.
Često sam morao rukom da namiještam najlon na vodilicu, što me strašno iritiralo pa su i mašinice brzo otišle na prodaju.
Uvijek je bolja druga obala!

User avatar
nikac1979
Piskaralo
Piskaralo
Posts:51
Joined:02 Mar 2015, 23:26

Re: SPRO Blue Arc

Post by nikac1979 » 25 Jun 2015, 09:32

vec 3 godine imam spro hardliner i nisam imao sl. problema ni sa flaksom niti sa spagom na njoj [zvizzu] :Dtt

bojanljube
Napredan clan
Napredan clan
Posts:36
Joined:16 Mar 2015, 16:56

Re: SPRO Blue Arc

Post by bojanljube » 25 Jun 2015, 19:23

Ovde je pitanje debljine najlona koji se koristi (ja licno 0,14mm)jer sa tanjim najlonima se to desava. Spro hardliner ima potpuno drugacije resen preklopnik a nisam jos video nekoga da na hardlineru koristi 0,14mm kao osnovni najlon...
Ja sam na mojoj masinici resio taj problem tako sto sam promenio ugao preklopnika i namestio da ide blago na dole tako da najlon pod odgovarajucim uglom preleti mesto zastoja.

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”