plovak

Sve o štapovima i rolnama za plovkarenje

Moderator:Masterbih

Post Reply
Kirka
Piskaralo
Piskaralo
Posts:98
Joined:13 Jan 2012, 13:29
Location:Novi Sad
Contact:
plovak

Post by Kirka » 10 Mar 2012, 12:05

Pored stapa koji po meni mora biti lak, najvazniji faktor za ulov je plovak, koji mora biti dobro balansiran i odabran za vrstu vode na kojoj pecamo.Danas imamo na trzistu veliki broj tipova plovka i naravno gramaze, a o boji dai ne govorimo, za mirno vreme vetar.
Poslednja si moja sinagoga moj si Petrovgrad i Rim
Sa tobom mogu i bez boga, bez tebe ne mogu ni s njim.....

Saša
Napredan clan
Napredan clan
Posts:36
Joined:08 Mar 2012, 14:04
Location:Novi Bečej ( Vojvodina - Banat )

Re: plovak

Post by Saša » 13 Mar 2012, 16:05

slazem se sa tobom, po meni jedan od isto tako vaznih faktora je i odabir samog mesta, primame i naravno mamca. Kad se setim kako sam ja poceo: ruski teleskop 4-ka ruka da ti otpadne, najlon 0,35-0,40 za nilskog konja, mala kovana udica i primama plus 800, e to su bila vremena cas posla puna cuvarka... Nadam se da ti ova prisecanja nece skoditi ::oo

Kirka
Piskaralo
Piskaralo
Posts:98
Joined:13 Jan 2012, 13:29
Location:Novi Sad
Contact:

Re: plovak

Post by Kirka » 13 Mar 2012, 18:15

sasa sve je tako kako si rekao bilo je to davno ali secanja ostaju
Poslednja si moja sinagoga moj si Petrovgrad i Rim
Sa tobom mogu i bez boga, bez tebe ne mogu ni s njim.....

User avatar
nikac1979
Piskaralo
Piskaralo
Posts:51
Joined:02 Mar 2015, 23:26

Re: plovak

Post by nikac1979 » 19 Mar 2015, 01:23

Najvaznija stvar kod plovka je otezanje, ni boja ni neznam sta dr.nije toliko bitno kao otezanje
Da li ste ikada lovili stupsera-skobalja na 15gr plovak- neobicno jeste, ali ide i to ne ide-nego rastura samo ako je max.opterecen i cim riba dirne mamac tone ....
Dosta ljudi se zadovoljava tipa: ok sad je dobro vidim ga lijepo a plovku fali jos 5 gr :)
Istina da on stoji uspravno ali stvara veliki otpor pri potapanju i riba nece primiti.

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”