Kako ocjenjujete godinu

Pričajte o čemu želite, opušteno..

Moderator:Masterbih

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA
Re: Kako ocjenjujete godinu

Post by Beli 059 » 07 Dec 2012, 02:23

Sto se tice divljih voda a obzirom na vodostaje i kakvo smo leto imali neponovilo se ...3..na komercijalama se lepo pecalo...Sve u svemu naravno da moze i treba bolje...iscekujemo novu sezonu....

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: Kako ocjenjujete godinu

Post by slobodan.vukadinovic » 08 Dec 2012, 20:06

Moja ocena za ovu proteklu sezonu (2o12) bi bila prilicno niska kada bih gledao usko i samo rezultat koji bih usporedio sa (recimo) proslom sezonom... Ako uzmem u obzir broj izlazaka tada nikako ne bih mogao biti zadovoljan ali ako bi se uzelo u obzir sve ostale okolnosti, tada bih morao sam sebi da priznam da bolje i nije moglo... Sve u svemu, vreme koje sam proveo u prirodi, nema cenu i ocenu... Nadamo se lepsoj i uspesnijoj narednoj sezoni... 1::

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Kako ocjenjujete godinu

Post by atoth » 09 Dec 2012, 10:18

Mogu da kažem da je za mene ova godina bila dobra. Što se izlazaka na vodu tiče oni su u 90 % slučajeva bili u sklopu nekog takmičenja a svega 10 % da kažemo za svoju dušu. Pošto sam se kao predsednik udruženja koje broji blizu 500 članova odazvao pozivu na brojna takmičenja u raznim vidovima ribolova ( plovkarenje, feeder, šaranski ribolov štek i meč, bućka na soma )a bilo je blizu 30 takvih takmičenja.Pošto sam se takmičio u raznim vidovima ( tehnikama) ne mogu reći ni za jednu da sam profesionalac u njoj ali sam ipak postigao mlogo lepih rezultata. Kutak predsoblja gde su isloženi pehari i medalje koje je porodica osvojila postao je premali da bismo izložili sve što smo osvojili u proteklim godinama.Čak bi i rezultate u ovoj godini bilo teško nabrojati. U poslednje tri godine sam se intenzivnije posvetio feeder pecanju i takmičenjima i žao mi je što smo kasno iznašli rešenje da MB primama stigne do nas. Testirao sam je na poslednjem takmičenju i bio prezadovoljan sa njom. Planovi za iduću godinu su takvi da će supruga i ćerka nastaviti takmičenja u plovkarenju a ja ću više vremena posvetiti feeder pecanju. Što se uspešnosti tiče mogu se pohvaliti i organizovanjem tri takmičenje u plovkarenju, jedno u varaličarenju i dva u bućki na soma od kojih je jedno bilo najveće, najmasovnije (120 takmičara) i po ulovu najuspešnije što se Srbije tiče. Znači sve u svemu za mene je 2012 godina bila dobra.
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Kako ocjenjujete godinu

Post by atoth » 25 Dec 2014, 20:25

Pa evo još par dana i prođe i 2014 godina.Došao je red da se sumiraju rezultati, analizira godina koja je iza nas i počnu da se prave planovi za sledeću godinu. Ako pogledam šta sam zacrtao za 2014 godinu mogu da kažem da sam maksimalno ispunio plan koji sam zacrtao. Bilo da se tiče izlazaka na vodu, učešća na takmičenjima postignutih rezultata.
Pošto sam kao dugogodišnji predsednik udruženja bio u obavezi da učestvujem na puno takmičenja bratskih udruženja u raznim vidovima ribolova, plovak, bućka, match, feder sada je dosta teško sumirati rezultate, ali srećom pošto svako takmičenje dokumentujem fotografijama posle dva praznična dana provedena pored računara i pregleda nešto više od 2500 fotografija mislim da sam uspeo u 95% da pokupim sve rezultate i sačinim ovaj takoreći izveštaj ili osvrt na 2014 godinu.
Izlasci na vodu : oko 85 izlazaka u 2014 toj od toga 25 takmičenja a ostalo slobodan ribolov testiranje na nekoj od obližnjih komercijala.
Ulov : Ulovljeno između 700-800 komada ribe većim delom šarana. Popravio svoj lični rekord sa šaranom od 19,1 kg ulovljenog na feder. Na osnovu ulova osvojio 1 mesto na jezeru Tandari po broju ulovljenih riba u 2014 godini sa uhvaćenih 340 komada ribe i postao ribolovac godine. Možda sam mlogim kolegama već bio dosadan sa fotografijama ulova koji su u proseku 2-3 kg ali ja sam tester za feder i itekako su kolege fideraši znali to da cene i mlogo njih me već prati na društvenim mrežama i traži savet što se primame i mamaca tiče.
Takmičenja : U 2014 učestvovao sam na 26 takmičenja . 20 u feder ribolovu u lovu šarana, bućki, lovu manića i kombinovanim takmičenjima plovak-feder. Što se rezultata tiče osvojena 4 prva mesta, 4 druga mesta, 3 treća mesta. Na četiri takmičenja ulovio najveću ribu. Feder takmičenja se umlogome razlikuju od klasičnih šaranskih takmičenja, prvo u vremenu trajanja koje je najčešće od 5-10 časova.Ukoliko se izvuče pozicija gde trenutno nema ribe zbog smera vetra, dubine vode ili godišnjeg doba za tako kratko vreme nema šanse da se ostvari neki ulov ili postigne bolji plasman ni sa vrhunskom primamom ni sa mamcima. Znači faktor sreće kod izvlačenja igra veoma veliku ulogu.
Sve u svemu mogu da kažem da sam ostvario ono što sam zacrtao i da sam zadovoljan sa postignutim.Upoznao sam mlogo kolega a što je još važnije mlogo više kolega je upoznalo mene i zahvaljujući obeležjima firme MB koje sam koristio upoznalo firmu koja je u Vojvodini bar u feder pecanju poznata, priznata i cenjena.Da se supruga nebi naljutali veliki deo ovih rezultata sam postigao sa njom.
Attachments
1 (28).jpg
Šaran 10+
1 (28).jpg (1.67MiB)Viewed 13319 times
1 (1).jpg
Najveći ulovljeni šaran u 2014 19,1 kg Bački Jarak
1 (1).jpg (1.55MiB)Viewed 13319 times
1 (26).jpg
Najveći ulovljeni amur u 2014 13,6 kg Bački Jarak
1 (26).jpg (1.58MiB)Viewed 13319 times
1 (52).JPG
Kikinda Ribolovačko Carstvo prvo mesto Maroš-Mix feder kup grada Kikinde
1 (52).JPG (1.46MiB)Viewed 13319 times
1 (1).png
Mali Zvornik reka Drina prvo mesto Somovijada
1 (1).png (1.25MiB)Viewed 13319 times

User avatar
aha carp
Ribarcina
Ribarcina
Posts:357
Joined:12 Jan 2012, 17:57
Location:Tešanj-BiH

Re: Kako ocjenjujete godinu

Post by aha carp » 26 Dec 2014, 06:39

Šta reći za Vas Atoth....samo riječi hvale.
Svaka Vaša reportaža sadrži neprocjenjiv izvor korisnih informacija, baš onako profesionalno, mogu slobodno reći iskusno to radite shodno Vašim godinama provedenim u ribolovu.
Svaka Vaša fotografija govori više od hiljadu riječi.
Treba posložiti sve kockice u životu da bi se dostigao impozantan broj izlazaka na vodu i treba ubjediti suprugu da zavoli taj sport...velika je to stvar :Dtt .
Sve najbolje u 2015 godini.
Bistro!

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Kako ocjenjujete godinu

Post by čipo » 27 Dec 2014, 01:38

Šta reći osim samo...naklon do poda!! kl::

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Kako ocjenjujete godinu

Post by Beli 059 » 27 Dec 2014, 21:35

Cestitam kolega,zaista jako dobri rezultati.

Ja sam sa svojom ekipom ucestvovao na 11 takmicenja.od toga smo jedno takmicenje zavrsili bez plas.ana 4-4-2 nam je skor.Takodje sam ima par takmicenja na kojima sam pomagao kolegama koji krecu u takmicarske vode.

Sve u svemu prezadovoljan sam ako finansije dozvole nadam se da ce iduca 2015 biti jos bolja.

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Kako ocjenjujete godinu

Post by tomoZG » 28 Dec 2014, 10:29

Ovo su zaista impozantni podaci i rezultati tako da gosp.Atoth i kolega Beli svaka čast nadam se da ćete nastavit i sljedeće god. tako ako ne i bolje.Još jednom moje čestitke.
Image

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Kako ocjenjujete godinu

Post by čipo » 28 Dec 2014, 19:17

Athot i Beli su kraljevi! piv::

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Kako ocjenjujete godinu

Post by atoth » 28 Dec 2014, 19:36

Hvala kolege.

Post Reply

Return to “Forumska kafana”