Poklanjam saranske stapove

Pričajte o čemu želite, opušteno..

Moderator:Masterbih

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:
Re: Poklanjam saranske stapove

Post by Masterbih » 22 Feb 2013, 16:25

Barjak, moje misljenje je da mladi kolega NoeTz nije imao namjeru da vas uvrijedi vec je samo odregaovao kako bi to uradilo 80% nas, samo sto niko nema m... ili nece iz respekta da to napise.
Tj. imamo postovanje i shvatamo situaciju, a to sto je NoeTz rekao u vezi ponosa i dostojanstva, slazem se 100%.
Finansijska situacija nema veze s ovim!

Navest cu vam jedan primjer nivelisanja da bi shvatili o cemu govorim:

Verzija 1.

Imam prihode mjesecne 8-9000€, vozim auto od 50 000€, a negdje javno pred situiranijim ljudima javno kazem:
Dobro bi mi dosao jedan ferari, nemam mogucnost da ga uzmeme, ako je neko voljan itd. da mi pokloni?

Verzija 2.

Imam mjesecne prihode 50€ i ne vozim nista, jedva prezivljavam i onda se oglasim:
Dobro bi mi dosao jedan bicikl itd.?

----------------

Ja mislim da je ovo gore isto, samo razliciti uslovi.
E, sad.. Postoji razlika ukoliko je covijek sprijecen npr. bolescu da radi i zaradi, sto je ja mislim slucaj kod vas, ali to niste napisali javno da znaju ljudi o cemu se radi.
Da ste to odma napisali, ja mislim da bi svi to drugacije shvatili, a ovako je ispalo kao prosenje ili ulizivanje na kvarnjaka.. :.D

User avatar
Barjak
Ribarcina
Ribarcina
Posts:320
Joined:30 Jun 2012, 15:13
Location:Paracin

Re: Poklanjam saranske stapove

Post by Barjak » 22 Feb 2013, 16:32

Ja se izvinjavam svima sto sam trazio neki poklon...IZVINITE .....ali to me je naterala bolest sa kojom se evo vec godinama borimb..JOS JEDNOM SE JAVNO IZVINJAVAM.....

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Poklanjam saranske stapove

Post by Masterbih » 22 Feb 2013, 16:35

Nemoras da se izvinjavas barjak, vec si odma trebao da napises sta je razlog svemu tome i kolege bi odma shvatile situaciju.
Moras da razumes i nas jer moze tako svako da dodje na forum i pocne da kuka, a znas i sam koliko je danas prevaranata..
Napisi nam malo opsirnije o kakvoj bolesti se radi, sta te najvise muci itd..
Moras prvo ljude upoznati s onime sto te sprecava da zaradis novac i priustis sebi pribor jer je ribolov ono sto najvise volis..

NoeTz
Napredan clan
Napredan clan
Posts:36
Joined:12 Jan 2013, 22:53

Re: Poklanjam saranske stapove

Post by NoeTz » 22 Feb 2013, 16:52

Barjak wrote:Ja se izvinjavam svima sto sam trazio neki poklon...IZVINITE .....ali to me je naterala bolest sa kojom se evo vec godinama borimb..JOS JEDNOM SE JAVNO IZVINJAVAM.....
Ako je tako, onda je i meni stvarno zao.. Jednostavno.. iziritiralo me to sto i kod nas u bosni oko sebe vidim ljude koji kukaju govore nema posla nema para nema se sta jesti, a ja evo npr trcim iz skole da bi stigao uraditi sve sto trebam, na par mjesta sto bi mi bilo placeno,
Sve bi bilo ok da te poslove ne moze uraditi i stariji covjek, vec je problem u onome "Necu male su to pare" , A Nisu male pare sjediti u kuci i ne raditi nista..

Jednostavno bolje za 4-5 sati uzeti 5 e/10 KM, nego provesti ih za racunarom. Rasteretim i roditelje.

Izvini, ali na prvi pogled mi se ucinilo da je ovakva situacija kod tebe,

Jos jednom ti kazem, ako je u pitanju taj razlog, onda se stvarno izvinjavam.

User avatar
Barjak
Ribarcina
Ribarcina
Posts:320
Joined:30 Jun 2012, 15:13
Location:Paracin

Re: Poklanjam saranske stapove

Post by Barjak » 22 Feb 2013, 16:56

Jake glavobolje,utvrdjeno da se radi o multiinfarktima mozga.epilepsija,Cephalea sympomatica E10 Polyneropathia sensomotria,dijabetis i druge neuropsihijatrijska oboljenja.To bi bilo ono u kratkoj crti.To je bolest sa kojom se ja borim preko 20 godina i u ribolov obavezno moram da idem sa nekim u pratnji jer mi se desi da padnem,dobijem krizu svesti.

Pozdrav i da znate da mije veoma tesko da prosim.

User avatar
Barjak
Ribarcina
Ribarcina
Posts:320
Joined:30 Jun 2012, 15:13
Location:Paracin

Re: Poklanjam saranske stapove

Post by Barjak » 22 Feb 2013, 17:01

Kam srece da mogu raditi,budite sigurni da nebih sedeo u kucu i gledao dal ce mi neko nesto dati,ali uopste nije lako ustati iz kreveta sa dijabetisom od 20.Kam srece da mogu ustati i otici da zaradi neki evr......

NoeTz
Napredan clan
Napredan clan
Posts:36
Joined:12 Jan 2013, 22:53

Re: Poklanjam saranske stapove

Post by NoeTz » 22 Feb 2013, 20:42

Brate za to je u BiH Vrtoglava penzija, sigurno je i kod tebe, trci ganjaj to ako nisi vec.. to ti je 100% nesposobnost za rad..

User avatar
Barjak
Ribarcina
Ribarcina
Posts:320
Joined:30 Jun 2012, 15:13
Location:Paracin

Re: Poklanjam saranske stapove

Post by Barjak » 23 Feb 2013, 10:09

mozda je kjod vas vrtoglava penzija al kod nas je to bedni neki minimalac sa kojm se nemoze kupiti lekovi a kamoli nesto od (luksuza ako je ribolov luksuz).7 puta sam izlazio na IK i nista veoma je tesko kod nas da se dobije bilo kakva pomoc ili penzija Z.:

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Poklanjam saranske stapove

Post by Masterbih » 23 Feb 2013, 14:52

Zalosno.

User avatar
Barjak
Ribarcina
Ribarcina
Posts:320
Joined:30 Jun 2012, 15:13
Location:Paracin

Re: Poklanjam saranske stapove

Post by Barjak » 23 Feb 2013, 14:55

Vise nego zalosno.....

Post Reply

Return to “Forumska kafana”