Zabrana koristenja olova u ribolovu!

Pričajte o čemu želite, opušteno..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:
Zabrana koristenja olova u ribolovu!

Post by Masterbih » 23 Oct 2013, 18:15

Image

Europski parlament je zatrazio da se olovo do 2015 skroz izbaci iz upotrebe u ribolovu.
Zbog zagadjenja, jer je suvise kasno za edukaciju koja nebi urodila plodom kako navodi direktor komisije.
EFFTA (European Fishing Tackle Trade Association ) je pokusala da pregovorima ukaze kako je gubljenje olova od strane ribolovaca u rijekama i izvan njih skroz mala u odnosu na druge zagadjivace.
EU Komisija je toga svjesna, ali takva je politika (pogotovo zelenih) i nema tu nikakvog kompromisa.
Pokusano je i sa druge strane skrenuti paznju da se ovim potezom urusava i astronomski povecava cijena zbog troskova proizvodnje nekih alternativa itd.
Clanovi komsije EU o ribarstvu su takodje za zabranu.
Ukoliko parlament pocetkom 2016 godine usvoji ovu zabranu, a sigurno hoce kako tvrde uvjereni zeleni, ona ce stupiti na snagu odma jer je na listi prioriteta, a sve clanice EU ce morati do kraja 2017 godine da upotpunosti izbace upotrebu olova u ribolovu!
Generalni direktor EFFTA Janet Doyle je vec upozorio neke od suradnika u industriji da se spreme na alternativu koja ce biti dosta skupa, ali isto tako istakao kako vecina EU ministara nije zainteresovana za glasanje protiv ukidanja olova bar do 2020 godine.
Strucnjak za analitiku takodje kaze kako ovaj predlog nece biti usvojen do 2020.
Nadamo se, barem dok se ne snadjemo krezi::

User avatar
borac
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:12 Jan 2012, 17:34
Location:Hrvatska- Međimurje

Re: Zabrana koristenja olova u ribolovu!

Post by borac » 23 Oct 2013, 18:32

Stvarno ovi ZELENI imaju svakakve ideje. Z.: Z.:
Nije da ih ne podržavam ali zašto se ne hvataju, zatvaraju neki puno jači, teži, opasniji zagađivači???

User avatar
crniigor
Ribarcina
Ribarcina
Posts:359
Joined:12 Jan 2012, 16:56
Location:Postojna, Slovenija

Re: Zabrana koristenja olova u ribolovu!

Post by crniigor » 23 Oct 2013, 18:36

jel ta zabrana važi za prodavnice koje prodaju olova za ribolov ili uopšte zabrana korišćenja olova? pošto mnogi sami prave olova. dali ima neka informacija, kako će se i dali će se to kontrolisati na samoj vodi?
Image Image & Image

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: Zabrana koristenja olova u ribolovu!

Post by carpier » 23 Oct 2013, 18:38

U jebemti...Hvala za informaciju Boris, ali ja mislim da od ovoga neče biti ništa jer je ipak prevelika industrija (lova) u pitanju....možda kad tad ali još ne tako brzo...
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Zabrana koristenja olova u ribolovu!

Post by Masterbih » 23 Oct 2013, 19:17

Ma hvataju se za dlaku ovi zeleni, pocinju me i nervirati jer su oni glavni u Njemackoj protiv C&R jer navodno mi mucimo ribe.
Treba je odma strucno ubiti da se ne muci, eto to je njihova ludjacka logika o zastiti prirode i zivotinja!
Olovo jeste stetno, ali to je kap u moru kako oni zagadjuju prirodu uopsteno, a sve zarad profita.
Ne mogu ovim gigantima nista sto sve zagadise, a onda se sruce na nas ribolovce koji nemamo prava glasa nigdje, samo nas muzu u svakom pogledu, a sad hoce i da usi zavrcu.
Bitno je da svi ostali ministri nisu za ukidanje olova do sledeceg razmatranja koje je 2020 godine.
Ja licno mislim da 90% od ovoga nema nista jer ministri su ti koji ce da poklope ove zelenase.

Igore, zabrana bi bila uopsteno, nesmijes prodavati niti pecati itd.
Znaci za sve zabrana.

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Zabrana koristenja olova u ribolovu!

Post by Andjelko » 23 Oct 2013, 21:41

ako usvoje pecacemo kamenje,setam tamo negde u nedodjiji uf jebote ovaj kamen je dobar umesto olova i naidje cika policajac sinko ukro si kamen,ma nisam treba mi da pecam na njega hahahaah [drhiop]

User avatar
CarpeR
Ribolovac
Ribolovac
Posts:129
Joined:12 Jan 2012, 18:28
Location:Ludbreg, Hrvatska

Re: Zabrana koristenja olova u ribolovu!

Post by CarpeR » 24 Oct 2013, 13:43

Neznam kolko je olovu dobra zamjena kamen, jer je kamen u istoj veličini lakši od olova, a i mislim da sam negdje načuo ko je isprobavao kamenje, da nije tolko dobro ubadanje ribe. A sad ga znaj, trebace malo istražit i taj dio.

Post Reply

Return to “Forumska kafana”