Krivolov!!!

Pričajte o čemu želite, opušteno..

Moderator:Masterbih

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac
Re: Krivolov!!!

Post by slobodan.vukadinovic » 08 Jun 2012, 13:04

Mislim da je ova prica za novu temu... U svakom slucaju se slazem sa Kimijem da ovakve likove ne trebamo odmah nabijati na kolac i sl. Na vodi na kojoj ja pecam ima puno ovakvih slucajeva. Ja licno se trudim svim silama da ljude "opasuljim" i da im objasnim da nosenje ribe ne vodi nicemu. Samo praznimo vodu. Iskreno cu vam reci da sam i ja ranije hvatao ribu i nosio. Nije me sramota da to kazem bilo kome, jer to je bilo tada normalno.... Sada me je sramota samo od samoga sebe jer je savest i svest ucinila svoje a i to dolazi sa godinama... Ova godina je pokazala da se taj moj trud polako realizuje ... Uveo sam dosta mladih ljudi u svet saranskog ribolova, objasnio im sve pocetne korake, i usadio svest o buducnosti ribolova. Sada se postuje mrest, riba se slika i vraca, sa ribom se pazljivo postupa ,jer cemu vracati ribu koju si povredio... U svakom slucaju sam zadovoljan tim preokretom ali i dalje ima mesara da Bog sacuva... Nadam se da ce se i oni vremenom dozvati pameti.
Ako nista drugo mozda ih bude sramota od mladjih... :.D

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: Krivolov!!!

Post by carpier » 08 Jun 2012, 14:00

slobodan.vukadinovic wrote:Mislim da je ova prica za novu temu... U svakom slucaju se slazem sa Kimijem da ovakve likove ne trebamo odmah nabijati na kolac i sl. Na vodi na kojoj ja pecam ima puno ovakvih slucajeva. Ja licno se trudim svim silama da ljude "opasuljim" i da im objasnim da nosenje ribe ne vodi nicemu. Samo praznimo vodu. Iskreno cu vam reci da sam i ja ranije hvatao ribu i nosio. Nije me sramota da to kazem bilo kome, jer to je bilo tada normalno.... Sada me je sramota samo od samoga sebe jer je savest i svest ucinila svoje a i to dolazi sa godinama... Ova godina je pokazala da se taj moj trud polako realizuje ... Uveo sam dosta mladih ljudi u svet saranskog ribolova, objasnio im sve pocetne korake, i usadio svest o buducnosti ribolova. Sada se postuje mrest, riba se slika i vraca, sa ribom se pazljivo postupa ,jer cemu vracati ribu koju si povredio... U svakom slucaju sam zadovoljan tim preokretom ali i dalje ima mesara da Bog sacuva... Nadam se da ce se i oni vremenom dozvati pameti.
Ako nista drugo mozda ih bude sramota od mladjih... :.D
bravo: kl:: Svaka čast! A neki neka se pitaju šta čete pecati za 10-15 godina....? Nemam ništa protiv da se riba uzme, jedna! I to mjerska...i na komercialnim vodama! Gde ih kupuju baš zbog toga, da netko ko ih voli može da uzme...ali treba i zabrana-ne više od 5 kila! Znate vi koliko treba šaranu da poraste do tih 5 kila? Ali ovako!? Ako sada počnete drugčije razmišljati, odmah sada...rezultati če biti tek kroz par godina....a kasno je več odavno.
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: Krivolov!!!

Post by slobodan.vukadinovic » 08 Jun 2012, 16:24

Mnogi ribolovci kazu; " Ja sam posteno platio dozvolu, posteno pecam po pravilu na tri stapa, posteno me i sleduje ulov. Mnogi ribolovci idu u ribolov da upecaju neku ribu za veceru... Ljudi, pa treba i tim ljudima izaci u susret. Da se ja pitam u zakon bih uveo dve dozvole. Jedna za sportski i jedna za komercijalni ribolov. Prva i JEFTINIJA za sportski ribolov koja praktikuje iskljucivo C&R, i druga SKUPLJA koja praktikuje da se ulov ponese s' tim da za svaku riblju vrstu postoji limit u kojem se ona kategorise kao riba ispod mere, riba za nosenje i kapitalna riba koja se ne sme odneti osim ako bas volis da ides u zatvor (Dugogodisnji)
Komercijalni ribolov odnosno mrezarenje bih ukinuo jos pre 4 decenije... can::

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Krivolov!!!

Post by Masterbih » 10 Jul 2012, 21:52

Nije krivolov, al je opet bezveze..
Evo sta ljudi kucaju na google i traze odgovor buh::

Image

User avatar
holcer
Guru
Guru
Posts:786
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Bosanski Brod R.S. BiH...

Re: Krivolov!!!

Post by holcer » 12 Jul 2012, 14:36

Image

Image

Sve zapaljeno !!!
Bio je to lijjep prizor...
...Nije lako biti budala... Takav se moras roditi...
Destinations Point

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Krivolov!!!

Post by Masterbih » 13 Dec 2013, 00:06

Evo jos jednog zanimljivog danasnjeg snimka emisije u kojoj je gostovao i kolega Nikola.



Problematika krivolov, grabuljanje, a i nelegalna distribucija - prodaja ribe.
Veoma zanimljivo je da se na kraju u emisiju telefonski ukljucio i ribocuvar! krezi::

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Krivolov!!!

Post by atoth » 10 Feb 2014, 07:36

Ovako bi trebalo svuda

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Krivolov!!!

Post by Masterbih » 10 Feb 2014, 18:03

Hahaha baja slomi stap od huje krezi::

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Krivolov!!!

Post by Beli 059 » 10 Feb 2014, 22:06

Dobro je ipak prosao trebalo je takvo g....izudarati tim polomljenim stapom... p:p

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Krivolov!!!

Post by Linear » 10 Feb 2014, 22:24

Beli 059 wrote:Dobro je ipak prosao trebalo je takvo g....izudarati tim polomljenim stapom... p:p
Ono, aj kad si vec takav hujav, daj da te i ja polomim tim stapom krezi::
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

Post Reply

Return to “Forumska kafana”