Grmljavina!

Pričajte o čemu želite, opušteno..

Moderator:Masterbih

kimmy1
Ribolovac
Ribolovac
Posts:179
Joined:12 Jan 2012, 21:24
Re: Grmljavina!

Post by kimmy1 » 10 Feb 2012, 15:01

U principu nemam nikakav strah od grmljavine, ali razmišljam kakav mi je štap u ruci i jesam li ispod drveta. Inače grmljavinu čak i priželjkujem kad idem na soma.

Sanadac5
Guru
Guru
Posts:813
Joined:12 Jan 2012, 19:43

Re: Grmljavina!

Post by Sanadac5 » 10 Feb 2012, 16:21

Ne plasim se grmljavine ..ali vrag ne spava .
Di:: stari ljudi kazu: kada sevne .pocnes da brojis (isto tako kao sekundara na satu ,ne brze )i kada udari grom ili zagrmi, koliko si izbrojao toliko je km udaljeno od nas :) F::

kimmy1
Ribolovac
Ribolovac
Posts:179
Joined:12 Jan 2012, 21:24

Re: Grmljavina!

Post by kimmy1 » 10 Feb 2012, 16:39

Nije u pitanju to što kažu stari ljudi, već matematika. Grmljavina je u stvari zvuk koji nastaje pri nastanku munje (male varnice B:( ) koju izaziva večita svađa između plusa i minusa. Obzirom na brzinu svetlosti (oko 300000 km/sec), bljesak munje vidiš gotovo trenutno kada je i nastao, a pošto je brzina zvuka daleko manja (oko 340 m/s), zvuk kasni. Pa kad izbrojiš koliko je sekundi prošlo između bljeska i zvuka grmljavine, znaćeš na kojoj je daljini zvuk (grom) nastao.

Plut
Guru
Guru
Posts:891
Joined:12 Jan 2012, 17:21
Location:Sisak

Re: Grmljavina!

Post by Plut » 11 Feb 2012, 09:07

Image

Ne bojim se,ali nije ni malo ugodno kad praskaju oko tebe po obližnjem
drveću i dalekovodima.

User avatar
debeli sremac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:103
Joined:16 Jan 2012, 20:55
Location:srem

Re: Grmljavina!

Post by debeli sremac » 11 Feb 2012, 20:41

odemo mi na pecanje onako popodne do Basijane u Donjim Petrovcima , namrcilo se ko da ce da padaju .... !
krene da puca po selu grom , mi sedosmo u auto aj kao faradejev kacez . al budale sele u gepek senika i mokre noge stavili na travu lepo ladiiii . i jos gledamo iza nas gromobran . sinu on u gromobran prenese na nas a ja i Dusko ispadosmo iz senika 5 m dalje . prvo nisam znao sta se desilo zasto sam napolju onda sam mislio zasto se Bane smeje i otkud da svi indikatori piste . medjutim dva su mi vrisnula od udara meni kosa stojala na gore i od tada svi begaju od mene kada pocne da se oblaci ! naravno kada sam se opasuljio ili ti dosao sebi seo sam na prednje sediste za svaki slucaj ! posle par minuta saran udari i niko ne ide da lupi kontru sreca bilo 600m najlona .
A ZNATE DA SDAM SE POTAJNO NADAO DA CU POSTANEM MUNJA KO IZ ONOG FILAM ALI NISTAAA!
MADA I SVETI ILIJA GROMOVNIK NIJE LOSE !!!
ako treba , nema potrebe !

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: Grmljavina!

Post by DOX » 11 Feb 2012, 23:01

Ja se nisam bojao dok nisam vidio kako raspolovi drvo jedno 100 metara od mene, a kad je "zaljepio" obasja citavo to podrucje,...

Ja sam u vilici osjetio neku ukocenost, to je doslo i do mene cak sam i ja osjetio, valjda je to ta reakcija bila, ali na svu srecu nije mi nista bilo jaoo:



P.S. Najace je ono kad cujes kako pucketa i ti ono spremas se jer znas da ce sastavit negdje ali kao nadas se pa da te ne prepadne oo::L
a kad slozi B:(

buh:: buh:: buh:: u ribolovu svakakvog iskustva bude ali mi opet pamtimo samo ona dobra, jer to nas i dalje vuce da opet idemo. piv::
Bboy OR DIE !!!

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: Grmljavina!

Post by dedoš » 12 Feb 2012, 10:31

Prošlost je uzrokovala da se grmljavine ne bojim, ali što je netko spomenuo, gledam kakav mi je štap u ruci.A mićem se od drveta ako je jedino u blizini.
Opreza i tako nikad dosta.

:Dtt
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: Grmljavina!

Post by slobodan.vukadinovic » 12 Feb 2012, 22:11

Ma, samo da je meni savest cista id:: ne bih se ja uopste plasio ..... Z.:

malabaracuda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:165
Joined:03 Feb 2012, 19:44
Location:Varaždin

Re: Grmljavina!

Post by malabaracuda » 16 Feb 2012, 13:23

Dobro je kad čuješ grmljavinu, znaći da si još živ . ura::

User avatar
RELJIC CARP
Ribolovac
Ribolovac
Posts:220
Joined:02 Feb 2012, 10:30
Location:Valjevo

Re: Grmljavina!

Post by RELJIC CARP » 16 Feb 2012, 20:31

Jolač wrote:Nisam toliko plašljiv grmljavine,al mi nije svedno kad mi se zadesi grafitni štap u rukama u tom trenutku no::
Da jole bas tako meni se desilo jednom na takmicenju imam ribu na stapu a ono seva , a stap stoi uspravno ni sam neznam sta da radim da bacim sve ili da vadi ribu . Bilo je kl::
Image

Post Reply

Return to “Forumska kafana”