Pravila ponašanja sportskih ribolovaca

Pričajte o čemu želite, opušteno..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija
Pravila ponašanja sportskih ribolovaca

Post by dedoš » 15 Feb 2012, 17:49

Nešto o tome kako bi se trebali ponašati sportski ribolovci.

• Koristi samo dozvoljene metode, tehnike i načine ribolova.
• Poštuj vremensko ograničenje zbog mrijesta riba i zabranu ribolova na određenim mjestima i revirima.
• Poštuj zakonski dozvoljene mjere i broj ulovljenih riba.
• Nikad ne lovi previše riba, čak i onih čiji ribolov nije ograničen zakonom.
• Poštuj službeno lice u kontroli ribolova i pokaži mu ribolovačku dozvolu i ostale dokumente koje traži.
• Ako u vodi i na obali primjetiš uginule ribe ili druge neuobičajene promjene (boja i miris vode) izvjesti nadležne, policiju ili čuvare.
• Pri susretu sa drugim sportskim ribolovcima na vodi pozdravi ih ribarskim pozdravom BISTRO.
• Poštuj mir, tišinu, prava i privatnost drugih sportskih ribolovaca. Ne dosađuj i ne smetaj!
• Pomozi kolegama sportskim ribolovcima, ako su u nevolji.
• Poštuj starije ribolovce i pomozi im.
• Prema mladim ribolovcima i početnicima postupaj prijateljski i pomaži im savjetima i ličnim primjerom.
• Upotreba više štapova od dozvoljena tri je slika sebičnosti i pohlepe.
• Ostavi dio obale i drugim sportskim ribolovcima.
• Ne postavljaj svoj pribor na manju udaljenost od tri dužine štapa, (oko 15m), od susjednih ribolovaca.
• Ako si u čamcu, usidren ili u pokretu, ne smetaj drugim sportskim ribolovcima koji pecaju sa obale ili iz drugih čamaca. Smanji gas kad si u prolazu čamcem.
• Nije drugarski loviti na već zauzetom, uređenom i hranjenom mjestu, jer ćeš u protivnom steći glas nametljivca i bezobzirne osobe.
• Ne ostavljaj za sobom otpatke, plastične i staklene boce, konzerve, najlon kese, papir i granje na obali.
• Ne ostavljaj, iza sebe, neugašenu vatru i žar, zbog opasnosti od požara.
• Ne bacaj oko sebe, u vodu i na obalu, opuške i prazne kutije od cigareta!
• Ne ustručavaj se da odlučno opomeneš ribolovca koji krši norme ponašanja i zakonske propise.
• Ulovljenu ribu drži u posebnoj čuvarki ili na stringeru i nikad je ne niži na kanap, granu ili žicu.
• Veliko je zadovoljstvo vratiti ribu u vodu poklonivši joj život.
• Tvoj odnos prema ribi, vodi i obali i drugim ribolovcima je slika tvog karaktera, odgoja i humanosti.

Primjenite ovaj kodeks kod sportskog ribolova pa će vama i drugim ribolovcima, biti uživanje i zadovoljstvo pecati i boraviti u prirodi.
Mislim da ovo nije tako teško ako to sve volimo kako kažemo.

ihii:: :HH
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

malabaracuda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:165
Joined:03 Feb 2012, 19:44
Location:Varaždin

Re: Pravila ponašanja sportskih ribolovaca

Post by malabaracuda » 22 Feb 2012, 13:05

Sve navedeno inače postoji u zakonu o slatkovodnom ribarstvu,ako nešto nije, ostalo se nalazi u internom izglasavanju unutar ribolovnog kluba.A sad na nama je da se toga pridržavamo,ali opet ljudi smo zar ne.I pridjev tome zakon je da se krši ::oo

Kirka
Piskaralo
Piskaralo
Posts:98
Joined:13 Jan 2012, 13:29
Location:Novi Sad
Contact:

Re: Pravila ponašanja sportskih ribolovaca

Post by Kirka » 26 Feb 2012, 19:11

Ovo je sve uredu i tako trba da bude
Poslednja si moja sinagoga moj si Petrovgrad i Rim
Sa tobom mogu i bez boga, bez tebe ne mogu ni s njim.....

User avatar
RELJIC CARP
Ribolovac
Ribolovac
Posts:220
Joined:02 Feb 2012, 10:30
Location:Valjevo

Re: Pravila ponašanja sportskih ribolovaca

Post by RELJIC CARP » 26 Feb 2012, 21:28

Nebi mi bili mi da nesto nepostujemo na nas postenih ribolovaca koi postujemo pravilo na nas jedan dodje deset onih koi nepostuju .
Image

Robertkit
Piskaralo
Piskaralo
Posts:52
Joined:17 Feb 2012, 10:58
Location:Kanjiza-Kikinda

Re: Pravila ponašanja sportskih ribolovaca

Post by Robertkit » 26 Feb 2012, 21:52

E pa to je zaloso. 80% "sportskih ribolovaca" nevadi ni dozvolu za ribolov a kamoli da postuju mere i lovostaje.

malabaracuda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:165
Joined:03 Feb 2012, 19:44
Location:Varaždin

Re: Pravila ponašanja sportskih ribolovaca

Post by malabaracuda » 29 Feb 2012, 19:55

Kolege moje ! opet se vračam u mislima svojim ribočuvarskim danima i noćima .Zlokobna stvar največa je ta da pojedinci koji su ribočuvari samo im je paravan za radnje sve koje navađamo.To je kao karcinom koji nas izjeda iznutra ,a nemožemo si pomoći kad za njega nema lijeka.Žalosno ali istinito.Badava kad se i prst uperi u takvog pojedinca nitko ne reagira,dal iz neznanja ,zabluda,mladosti ili koristi ?.To je kao da imate lijek za taj karcinom ali ga ne koristite .Nemam rijeći više zbog takovih zabluda koje znaju vladati pojedinim ribolovnim klubovima.

User avatar
holcer
Guru
Guru
Posts:786
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Bosanski Brod R.S. BiH...

Re: Pravila ponašanja sportskih ribolovaca

Post by holcer » 01 Mar 2012, 08:28

malabaracuda wrote:Kolege moje ! opet se vračam u mislima svojim ribočuvarskim danima i noćima .Zlokobna stvar največa je ta da pojedinci koji su ribočuvari samo im je paravan za radnje sve koje navađamo.To je kao karcinom koji nas izjeda iznutra ,a nemožemo si pomoći kad za njega nema lijeka.Žalosno ali istinito.Badava kad se i prst uperi u takvog pojedinca nitko ne reagira,dal iz neznanja ,zabluda,mladosti ili koristi ?.To je kao da imate lijek za taj karcinom ali ga ne koristite .Nemam rijeći više zbog takovih zabluda koje znaju vladati pojedinim ribolovnim klubovima.
Otprilike,to je moj problem,odnosno nas,ovde u Brodu...
Oni ti kod nas privrednog ribolovca stave za kontrolora,
na to nemam komentar,malo sam se bunio na skupstini ove godine
u vezi toga pa cu da vidim dal ce uroditi plodom,
mada cisto sumnjam... no:: no::
...Nije lako biti budala... Takav se moras roditi...
Destinations Point

malabaracuda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:165
Joined:03 Feb 2012, 19:44
Location:Varaždin

Re: Pravila ponašanja sportskih ribolovaca

Post by malabaracuda » 01 Mar 2012, 18:01

To šta si se pobunio kao jedinka sigurno ništa od toga.Međutim da se vi ribolovci (sportski) složite i kao takvi većinom srušite sve to. E onda se treba za to pripremiti,Vidim da si mlađi što je jako pozitivno da se već sad zalažeš za takve stvari.No kako velim većina mora biti,a ne da na skupštinu dođe njih dvadesetak,a druga strana (upravni odbor ) broji njih 12. Kad se tako dešava bolje se okrenuti i gledat negdje u vodu.Sloga među vama mladim ribolovcima i pošten plan za budućnost kluba i bit će te podržani od sviju. :Dtt

Post Reply

Return to “Forumska kafana”