Nova vrsta ribe u Ohridskom jezeru

Pričajte o čemu želite, opušteno..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
Barjak
Ribarcina
Ribarcina
Posts:320
Joined:30 Jun 2012, 15:13
Location:Paracin
Nova vrsta ribe u Ohridskom jezeru

Post by Barjak » 07 Jul 2012, 22:13

Dugi lanac faune u jezeru nedavno je dopunjen sa dve vrste ribe . Strastveni sportski ribolovac iz Ohrida Dimce Majkoski slučajno je na udici, uhvatio ribu koja Ohridsko nije imao pojma da Biolozi su u jezeru . Zapanjen ribar , koji je inače dobar ekspert za ribe koja živi u Ohridskom jezeru , prvo sam izvadio zmijoliko zmijorka ribu i nekoliko meseci kasnije amura .
"Rivi u Ohridu o deci našeg pionirskog ribolova školi otkrije tajne ribolova udicu Dok sam gledao kako pažljivo sprovede ono što ste naučili ranije , ja sam zaboravio moju udicu , ali u jednom trenutku sam videonit malo zategnut . Prema otporu , znao sam da se ne radi o nekoj velikoj ribi , i odmah je privukao nit Posle nekog vremena odlučio sam da pogledamo sta se uhvatilo Kada sam povukao udicu , video sam čudnu ribu zmijolik oblik i bila je duga oko 20 . . . - . desetak centimetara . sam rekao , ' To mora da budeposebna riba " , jer nikad nisam video takav uzorak Pretragu po literaturi i otkrio da je riba koja se zove змијорка..

Image


Međutim , nisam bio siguran i otišao na Hidrobiološki instituta u Ohridu . Jedan od lokalnih doktora nauka potvrdili moje pretpostavke i zamolio ga da ostavim zmijorka na dalje ispitivanje. U Makedoniji uopšte nije zabeležen ", kaže Majkoski .
Majkoski pojašnjava da je veoma specifičan zmijolika riba i da su pretpostavke da živi u ušću reke Drima u Albaniji
" Ona ima veoma male zube i pričvršćeni na drugu , veće ribe jede On joj krv . . Some zmijolika pomešanog sa jegulje , ali razlika u otvaranje usta i ima sedam bodova koje strane, ona škrge " objašnjava Majkoski .I amurcheto Majkoski je osvojio rivi u Ohridu .
" Kada sam izašla iz vode , bio sam pogođen činjenicom njen izgled je bilo oko deset inča , ravna usta pojavio . . U prvom trenutku Hidrobiološki biologa bili u mogućnosti da utvrdi koje vrste riba u pitanju . Tek kasnije je utvrđeno da je Amur . Riba plen se . Napadi i riba udvostručio najveći deo U Makedoniji , otkrivena je u slivu Vardara . " .Pratatkovina amurcheto na Dalekom istoku ,ušće reke Amur . Evropa je napravljen šezdesetih godina prošlog veka,od potomaka amur za lagerovanje vode u Rumuniji .

Image

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Nova vrsta ribe u Ohridskom jezeru

Post by Limar » 08 Jul 2012, 08:13

Ova druga ribica zivi na "svakom koraku",Amurski cebacok ili bezribica.....i sad oni kao nisu znali :D
....inace je ta ribica kod mene u kraju mamac br.1 za bandara!
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: Nova vrsta ribe u Ohridskom jezeru

Post by slobodan.vukadinovic » 08 Jul 2012, 20:18

A tek za smudja ..... Obozava ga!

Post Reply

Return to “Forumska kafana”