javljanje sa jezera donji zabar

Pričajte o čemu želite, opušteno..

Moderator:Masterbih

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina
Re: javljanje sa jezera donji zabar

Post by Andjelko » 04 May 2013, 20:17

kolega ducicm sa naseg foruma gost na zabaru i bukvalno se razvali od ribe,kad smo sabrali svaki sat ima ran,a imao je udarce u roku deset minuta tri cettir
kolega ducic svaka cast

User avatar
DucicM
Piskaralo
Piskaralo
Posts:93
Joined:21 Nov 2012, 11:06

Re: javljanje sa jezera donji zabar

Post by DucicM » 06 May 2013, 07:26

Evo da se javim i kazem koju o ovoj prelijepoj vodi.

Dosao sam u petak oko 16h, cuvar Slobo me je odveo na mjesto broj 10 koje se nalazi u jednom rukavcu jezera i to je najplici dio ali i ujedno vrlo uzak sa jedne dok sa druge dvije strane se nalaze dva zaliva.
Ljudi su par dana prije hranili sa kukuruzom kako bi malo pokrenuli ribu sto mi je bila ajmo reci blaga prednost u startu.
Nahranio sam sa 3 kg boila i 3-4 kg peleta, kukuruza i oostalih đakonija.
Prvo javljanje uslijedilo je vec oko sedam sati ali promasaj, drugo oko osam ali spadanje.
To je bilo sve za to vece, legli smo na spavanje jer sam bio preumoran od posla i bio sam zahvalan gospodinu sarki sto je tu noc mirovao.
Narednog jutra u 05.40h budilnik se oglasio, vristi baza u satoru kao luda, run 100 km/h izlijecem bunovan van, dizem ribu koja je po slobodnoj procjeni bila 10 i vise kg i nakon dva-tri metra navlaci na granu(za koju ja nisam znao).
Nakon toga krece paljba, u prosjeku svakih 15-20 min run, najvise me zadivilo to sto je riba nenormalno borbena, pecao sam sarana na Savi i na Boroviku, vode koje vaze za pojam kad je snaga ribe u pitanju ali ovo je jos jace!!!
Stap od 3.5 lb saran od 4 kg savije u kiflu, izvlacio sam ga po 15-20 minuta, nevidjeno!
Riba je uzimala sve do 11h kad vec postaje vruce sto je i saranu bio znak da prestane sa hranjenjem.
Izbrojao sam 15 uzimanja za to jutro(posto uredno vodim dnevnik sa svim detaljima)
Najvise je uzimala sitnija riba(3-5 kg) a tek poneki krupniji. Najveci tog dana je imao 7.20 kg.

Dan koristim za obilazak jezera i fotografisanje svega zanimljivog, kao i za hranjenje gdje izbacujem 3 kg boila i 4-5 kg kukuruza i ostalog.
Navece riba krece nesto kasnije, oko 8h gdje dobijam cetiri ribe i najvecu ribu ovog izleta, prelijepi veleljuskavi sarana od 8 kg, tako lijepe boje i linije bez ijedne packe na sebi. Po prici ljudi sa jezera u pitanju je stara riba jer nisu ubacivali takve komade.
Tokom noci imam jos dva uzimanja i to krupnije ribe i opet kidanje sto zbog smanjenje vidljivosti sto zbog cinjenice da sam pecao u krsu a riba je nenormalno snazna i tesko je upravljati sa njom danju a kamoli nocu.

U nedelju ujutro desava se promjena vremena, imao sam 3-4 ribe ali nakon 9h sve staje, pocinje vjetar i komesaju se oblaci.
Pakujem se u 12h i napustam jezero prepun utisaka sa zeljom da sto prije dodjem ponovo.
Riba nije bila zavidne kilaze ali zato je to kompenzovala ogromnom snagom i ludom borbom sto je svakako i najbitniji dio ribolova.

Ono sto me je najvise odusevilo je ljubaznost i gostoprimtsvo kojim sam docekan na ovoj vodi, ljudi se trude toliko da mi je bilo neugodno, od vlasnika Saše,cuvara Slobe pa preko Mise (koji je glavni i odgovorni da od ovog napravi novo Pelagicevo,u sta ni sekunde ne sumnjam) sve do evo mog vec sad velikog prijatelja Andjelka, sve ih puno pozdravljam i jedva cekam sledeci put.
:HH

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: javljanje sa jezera donji zabar

Post by carpier » 06 May 2013, 13:37

Jel zna netko možda koliko stepeni ima voda? Hvala za info! :HH
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: javljanje sa jezera donji zabar

Post by Linear » 06 May 2013, 14:15

carpier wrote:Jel zna netko možda koliko stepeni ima voda? Hvala za info! :HH
Moci ces se kupati komotno ne brini :D

Mrijest je skoro pa zavrsio koliko imam info o tome, e sad ne znam da li Te zbog neceg treceg zanima temperatura vode.


Ajd Andjelko izmjeri pa javi drug.....


Bistrooooo piv::
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: javljanje sa jezera donji zabar

Post by Andjelko » 06 May 2013, 20:24

kolega miro je se bas lepo proveo,i svaka cast na svemu i nadam se jos boljem pecanju na drugoj poziciji o kojoj smo se dogovarali,izmericu a mislim da je topla voda jer su jake temperature bilee,al ajd sutra il prekstra cu vam javit temp vode

Post Reply

Return to “Forumska kafana”