cverglani ???

Sve o čarobnim kuglicama..

Moderator:Masterbih

macan154
Piskaralo
Piskaralo
Posts:94
Joined:10 Jul 2012, 13:40
cverglani ???

Post by macan154 » 25 Nov 2012, 20:39

:Dtt
jel postoji nešto proviv njih?? ::oo

buh::

User avatar
prda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:154
Joined:05 Mar 2012, 15:39

Re: cverglani ???

Post by prda » 25 Nov 2012, 20:52

Nista,ima samo fazona da ih malo izbegnes ali protiv njih nista,barem sto ja znam a borim se protiv tih napasti godinama ::]

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: cverglani ???

Post by Masterbih » 25 Nov 2012, 21:20

Americki somic, patuljan, cverglan ili kako ga sve ne nazivaju je napast kakve nema..
On ce sve jestivo da zbomba!
Malo ga se moze usporiti sa vocnim aromama i miksevima na bazi mlijecnih proteina itd..
Takodje ga solidno odbija kokosovo ulje, mlijeko kokosa, ekstrakt soka od ruza, cvijeca itd..
Mada sve to nije 100% ucinkovito i zavisi od vode do vode.
Egg-Albumin se koristi da boile budu tvrdje i tako barem neko vrijeme zaustavlja cverglana i drugu bijelu ribu, ali ni to nije vjecno.
Postoje i folije te druge karabudze za mamce protiv ove napasti i bijele ribe, ali koliko je to u korist ribolovca neznam jer sprecava i ispustanje atraktora koji privlace ribu.

Nije lose somica selektirati cistim mesnim ili ribljim boilama, aromama ili stick miksevima sa strane a loviti na ivici sa vocnim itd..

Rjesenja u potpunosti za njega nema.

User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska

Re: cverglani ???

Post by LunaTic » 26 Nov 2012, 11:17

kao što je Boris naveo trajnog rješenja nema, ali neka koja pomažu su:
- mamci velikog promjer 24mm, 30mm , te jako tvrdi mamci
- česta prezabacivanja
-pop up mamci (no u tom slučaju za zapetljaju predvez do bola)
- orašasti plodovi za mamca (tigernut)

uglavnom puno truda i muke da bi se došlo do željenog rezultata (predpostavljam šarana)

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

cverglani ???

Post by Delboy » 26 Nov 2012, 11:28

Cuo sam da je velikousti bas za cverglana smrt... Jedna opcija poribiti jezero sa njim ili drzati jednog uvijek u blizini boile tako da se napasti razbjeze...

User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska

Re: Recepti

Post by LunaTic » 15 Jan 2013, 11:51

prda wrote:Nekoristim previse novih stvari kad pravim boile,pa ako moze malo pomoc,posto meni cverglani pojedose vek.

prdo cvergli jedu ama baš sve..
probajte u mix dodati komponente koje stvrdnjavaju boilu, tipa rižinog brašna, egg albumin... te boile sušite po par tjedana..
nećete ih se rješiti ali produžiti cete vijek boile na dlaci

mili
Keder
Keder
Posts:22
Joined:23 Oct 2012, 17:35

Re: Recepti

Post by mili » 15 Jan 2013, 17:28

Zašto boilu sušit par mejseci kad ima drugih načina da se riješi cvergla na lovnom mamcu

mili
Keder
Keder
Posts:22
Joined:23 Oct 2012, 17:35

Re: Recepti

Post by mili » 15 Jan 2013, 19:24

i još jedno pitanje,kaj ti ostane od boile sušene par mjeseci ?

User avatar
prda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:154
Joined:05 Mar 2012, 15:39

Re: Recepti

Post by prda » 15 Jan 2013, 21:28

Mili hajde reci, ja se patim sa tim zverima strasno.
Nije bas ova tema ali moze i biti ako imas cverglana na vodi na kojoj pecas.
Da ti dam jedn primer,kad sam prvip ut dolazio u Nasice rekli su mi da se spremimposto tamo ima cverglana,da se spremim za tu napast.
Odnos cverglana u Nasicama i na dobrodlu gde najvise pecam je takav da je onaj u nasicama na nivou statisticke greske,strasno ga ima ovde.

Uglavnom ga se resim tako sto obicnu prekrupu zalijem sa nekom mesnom aromom i sa tim hranim desetak metara dalje od mesta gde pecam ili to resim sa crevima od pilica,sto na takmicenju nije dozvoljeno ali na divljoj vodi sav se nabije tamo i mozes bez problema da hranis sa manje boila tamo gde se peca saran a da cverglan neudje.
Egalbimin koristim redovno ali onda moram praviti krupnu granulaciju da bi boila pustala,i netreba je previse susiti jer je on dovljno stvrdne.

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Recepti

Post by Linear » 15 Jan 2013, 22:09

Moze i da se rijesi tako sto se u raketu sipa tezi dip sa nekom mesnom aromom i spodiras ga na mjesto udaljeno od spota na kom pecas. Kazu da se tako ovaj zakuje na to mjesto i ne ide odatle.
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

Post Reply

Return to “Boile”