Masterbih Recepti za Boile

Sve o čarobnim kuglicama..

Moderator:Masterbih

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb
Re: Masterbih Recepti za Boile

Post by tomoZG » 24 Jan 2015, 13:02

Pozdrav
Daj stavi taj svoj mix sa kojim si pokušavao i nisi uspjevao ,očito tu fali nekih komponenti pogotovo onih vezivnih,pa ćemo ti to malo probat korigirat.Možda ti mix i nije tako loš ,možda treba samo korigirat postotke određenih komponenti.Za početek bi ti bilo možda pametnije uzet neki gotovi provjereni mix od MB(river ili creamy nut)to su zaista provjereni i vrhunski mixevi s kojima ulovi neće izostati.Nisam baš pratio temu od početka neznam jesi naveo na kakvoj vodi loviš,kakve su dubine,populacija ribe,konfiguracija dna(mulj,trava ,šljunak),sve su to bitni faktori pri sastavljanju mixa .Ovdje na forumu zaista ima vrhunskih riblovaca samo treba znati postaviti pravo pitanje!!!
Image

hary
Keder
Keder
Posts:22
Joined:19 Jan 2015, 12:55

Re: Masterbih Recepti za Boile

Post by hary » 24 Jan 2015, 18:57

100 g hrana za kanarince
100 g konoplja
100 g soja omascena
200 g griz
100 g palenta
200 g kuk.brasno
150 g rib.brasno(sardina)
50 g kikiriki prokuhani,samljeveni
10 ml ulja
10 sladilo(huxsol)
1 kasicica soli
8-10 jaja
Jos jedno pitanje sa prethodne strane?
Rekli ste da mussel meal,krill,spirulina...(sto su skoljke i racici)moze u komb.sa kuk.brasnom,konopljom,palentom,hranom za kanarince(sto su zitarice),pa me zanima:dali to nesto smeta?
Uglavnom kontam da mi osnova bude ovo prvo a da dodam nesto od ovog drugog neki postotak a da ne utice previse na osnovu boile,zbog kolicine,ustede!?
I dali preporucena doza na kg.mix-a npr.150gr m.meal,40gr krill,50g spirulin...nakraju kad ubacim osnovu ispadne ajmo rec 300gr.!E sad?Ovih drugih "sporednih" sastojaka treba biti kg.sve skupa ili 700 gr,i ove prve ubacis da bude sve zajedno kg!? joooooj smijem se sam sebi buh:: kakav amater buh::

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Masterbih Recepti za Boile

Post by GogoRush » 24 Jan 2015, 19:57

Kolega hary!
Vidim da sa pitanjima dosta lutaš po temama pa ću te probati u kratkim crtama posavjetovati.
Pišeš gore da će ti neke komponente dati oko 7 kg i da će te koštati oko 10 eura. To je nemoguče jer kupiš li u običnom dučanu recimo kukuruznu krupicu, pšeničnu krupicu (griz), mlijeko u prahu pa najjeftiije riblje brašno to ti već iznosi više od 10 eura.
Buduči da si nov u šaranskom ribolovu za početak ti savjetujem da počneš sa gotovim Mix-om (kupovnim) te da napraviš boile. Tad ćeš vidjeti pod rukama kad 1 kg Mix-a izmješaš sa 10 jaja, uljem, amino kiselinom i drugim supstancama kako izgleda prava koizistecija pravog tijesta za kobasice i za rolanje boila.
Za početak bih ti preporučio od Masterbiha Premium Fish Mix i Cremy Nut Mix. Oba Mix-a sam isprobao i imao jako dobre rezultate. Na stranicama našeg foruma imaš napisano sve o ova dva Mix-a i njihov sastav što te može samo još bolje uvesti u odluci što još možeš dodati i pojačati (aditivi i arome).
Što se tiče aditiva što si ih gore u postu naveo (GLM, spirulina, protein, krill) to su ti za mene pravi aduti koje dodajem u Mix, ali svaki za sebe zavisno o boili koju radim. Pa npr. za Premium Fish Mix uz aromu Squid ili Caviar dodam par kašika GLM -odličan učinak. Liver Powder, također ima odličan učinak i šarani su ludi za njim. Spirulinu npr. dodajem u Cremy Nut Mix gdje pojačavam lovnost ne samo na šarane već i za amure koji su ludi za njom.
Sa navedenim aditivima ja praktički nabrijavam ili bildam već dobro lovan Mix u još lovniji sa još boljim rezultatima.
Kad stekneš malo prakse i iskustva i vidiš kako i na što riba grize shvatit ćeš što je sve potrebno za jednu uspješnu boilu.
Da bi bolje ovo sve razumio preporučio bih ti knjigu od Krešimira Kurija - "Moderi šaranski ribolov" gdje je sve detaljno opisano o svim komponentama aditivima idrugim stvarima potrebne za boile.

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Masterbih Recepti za Boile

Post by tomoZG » 24 Jan 2015, 20:27

Čovječe,morao sam ovo tri put pročitat da donekle shvatim.
Ovako za početak prolistaj dobro ovaj ,a i neke druge forume(cro carp-stari dio foruma) prouči koja je uloga koje komponente u boili jer one nisu tu samo da popune mjesto do 1000gr mixa.Svaka je tu sa svojim razlogom,neke su nosioci aroma,neke služe kao vezivo,neke služe da boilu otvore ili zatvore i sl.Mislim da bi ti stvarno za početak bilo dobro počet sa nekim gotovim mixom čisto da vidiš kako to treba da izgleda.
Boila nije kanta za smeće da u nju bacaš sve komponente,to je nepotrebno,nelogično,financijski nepodnošljivo
Što se tiče tvog mixa koji si naveo nadam se da si hranu za kanarince samljeo,konoplju popržio i samljeo,kikiriki se ne prokuhava nego prži i melje,kuhanjem uništavaš ulja kojima je bogat,postotak krupica,palente,kuk.br ti je definitivno prevelik.Dovoljno je pšenična i kuk,krupica i da ti postotak ne prelazi 25-30% sveukupno.
Uglavnom fali ti puno osnovnog znanja o osnovnim komponentama na kojima se bazira skoro svaka boila ,danas se stvarno gotovo sve može pronaći na internetu a ima i puno gotovih recepata pa bi ti savjetovao da malo proučiš i vidjet ćeš da će ti onda neke stvari sjest na svoje mjesto
Image

hary
Keder
Keder
Posts:22
Joined:19 Jan 2015, 12:55

Re: Masterbih Recepti za Boile

Post by hary » 24 Jan 2015, 22:42

Heheee,znao sam da cu dobit slicne odgovore!OK,ovako...ja sam mislio da postavim neka amaterska pitanja ali i vi i ja znamo da ste daaaaaaleko ispred mene!
I mislim da ste zaboravili kako je to bit amater,i vratiti razmisljanje u to doba!Prije nego sam se registrovao na forum procitao sam Borisov clanak:biti drugaciji!E,prvih 5 sastojaka ja sam odvojio!
Kaze mussel meal u kombinaciji sa glm moze prevrnut vode!2. sastojak spirulina koja odlicno radi u kombinaciji sa protein mix-m,...i tako sam si odredio te sastojke.E sad,svaki sastojak ima svoju preporucenu dozu.
Dakle ako je preporucena doza mussel-a 100-200 g na kg,ja sam to podelio pakovanje od kg. na 7 i dobio neku sredinu od otp.140 g,takodje spirulina pakovanje od 200gr podelis na 7 itd,itd.i dolazim do onih 10ak E PO KG.!
Narovno,narucio sam bolie ali treba cekat po 20 dana,nestrpljiv sam extra!Ove sastoje sam pitao za kad malo otopli,skupljam informacije,kazem ucim!I naravno da cu slusati ljudi sa velikim iskustvom i ne bit tvrdoglav i kupit gotov mix pa probat.
Ali me zaintrigiralo ono...biti drugaciji!
Hvala na strpljenju mene i slicnim meni piv::

hary
Keder
Keder
Posts:22
Joined:19 Jan 2015, 12:55

Re: Masterbih Recepti za Boile

Post by hary » 24 Jan 2015, 22:45

I da,kolega Tomo...onaj recept sam pokupio na net-u!

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Masterbih Recepti za Boile

Post by Beli 059 » 26 Jan 2015, 10:08

Postovani kolega Hary,

Prvo kao sto si vec primetio ovaj se forum po mnogo cemu razlikuje od drugih..prvo sto ces dobiti jako puno korisnih saveta i konkretnih odgovora na svoja pitanja od ljudi koji imaju podosta iskustva iza sebe...takodje imas veliku stvar a to je da i sam proizvodjac i vlasnik firme i foruma ti u mnogome pomogne oko realizacije tvog cilja a to je kako sam ja razumeo da NAPRAVIS SVOJU BOILU...to naravno nije lako ..ali nije ni nedostizno...svi smo mi poceli kao ti da tragamo lutamo ..svasta citamo ..e na ovom forumu ces upravo dobiti takvu pomoc da nelutas mnogo sto je velika stvar...

Po mom skromnom misljenju najbolje je da krenes sa gotovim miksevima i dodavanjem suplemenata i dodataka raditi boilu po recepturama koje ovde nesebicno dobijas.
Pravljenje sopstvenog miksa je jako veliki i kompleksan posao i svaka stavka ima svoju svrhu i namenu ..zato ti sa gotovim miksevima mozes kombinirati dodatke kad to uskladis odnosno boilu koju ce riba primati na vodama na kojima lovis ..e onda za te dodatke mozes kombinovati i polako pripremati sopstveni mix.

Postovani kolega toliko od mene u nameri da pomognem ...nadam se da sam bar malo u tome uspeo!!

Veliki pozdrav!! bdr: kemija:: bdr:

hary
Keder
Keder
Posts:22
Joined:19 Jan 2015, 12:55

Re: Masterbih Recepti za Boile

Post by hary » 27 Jan 2015, 12:12

Hvala vama od sveg srca stvarno!
Zato sam se reg.na ovaj forum...sto na drugima nisam zbog cuvanja recepata k"o da su suvo zlato,kao da cu njihove ribe popecat!Volim pecanje vise nego zenu(joooj ako me cuje pend:: )i kad me uhvati manija na vodi sam 5-6 puta nedeljno!
I trudim se stvarno,kuvam kuk.svaki 2.dan frizak,zito,konoplju... i postujem ribu!!!Ali koliko pecam ne mogu se zadovoljit ulovima!Zato sam odlucio ove god.da se uozbiljim i pocnem pecat pravo,kad vec volim pecat!Zato moram napravit "carobne kuglice" i napravicu ih!Za pocetak cu uzeti par kg. MB gotovih boila a na prolece uzimam mix-eve i ostalo.U stanu sam nemam mesta...na prolece selim u kucu i imacu svoj kutak,svoju labaratoriju za kemijanje!A do tad samo citam i ucim.
Hvala vama od sveg srca sto hocete pomoci,nekima to puno znaci i zahvalni su za to,bistro piv::

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Masterbih Recepti za Boile

Post by Masterbih » 21 Jul 2015, 22:26

Jedna misteriozna kombinacija zelenog cudovista za topliji period godine!

1kg Masterbih Green Monster Base Mix
10g Masterbih Appetite Stimulator Seafood
15ml Masterbih Minamino
10 kapi Masterbih Black Pepper Essential Oil
4ml Masterbih Shellfish Supreme Flavour
4ml Masterbih Intense Sweetener
Masterbih-Green-Monster-Recept-2.jpg
Masterbih-Green-Monster-Recept-2.jpg (277.53KiB)Viewed 13839 times

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Masterbih Recepti za Boile

Post by Beli 059 » 23 Jul 2015, 19:45

Bogami ovo mi se svidja basssss!!! kl::

Post Reply

Return to “Boile”