Stare boile

Sve o čarobnim kuglicama..

Moderator:Masterbih

User avatar
crniigor
Ribarcina
Ribarcina
Posts:359
Joined:12 Jan 2012, 16:56
Location:Postojna, Slovenija
Re: Stare boile

Post by crniigor » 23 Sep 2013, 21:16

evo i mene da se malo uključim u ovu temu.
GRGA RI - svaka čast za izradu kutije, jeste da je praktična, ali je malo nezgodna zbog svoje veličine i transporta ali onaj ko ima prostora u kolima dok ide na neku dužu kampanju to mu ne stvara neki problem.
GogoRush - imamo više različitih vrsta buđi ili plesni. Grga je spomenuo belu, i ta buđ nije opasna, ni po zdravlje riba niti nas ljudi. zbog te bele buđi i jeste slučajno pronađen i napravljen penicilin. u primeru koji ste ga naveli da je čovek jeo stari hleb, i dobio ciroze jetre, nije je dobio zbog bele buđi, več zato, što svi znamo da kad hleb pobuđavi na njega se hvata zeleno-crna buđ, a ta je opasna po naše zdravlje.
ne bi se složio sa vama da je vakumiranje najbolje rešenje, zato što kod vakumiranja, nikad ne možete dovoljno da istisnete vazduh iz kesice, uvek se nađe jedan mali deo vazduha koji ostane unutra, ali što ne znači da će boile u toj kesici pobuđaviti, jer sve zavisi kakav je vazduh ostao unutra i koliko "snage" tj. mikroorganizama ima u tom vazduhu, da napravi štetu u kesici. to ne govorim na pamet, već sam to slušao od poznanika, koji je završio neku smer u farmaciji, a sad je nastavio školovanje u Australiji. to pitanje smo mu postavili jer smo tražili odgovore, imali problema kod vakumiranja, pravili smo boile, sve smo radili isto, kuvali u sekund tačno, vakumirali, i pola kesca je bilo buđavo, a pola ne, i nije nam bilo jasno, i onda smo dobili takav odgovor, kao što sam ga gore napisao, čovek nam je lepo objasnio prostim rečima, a to je zvučalo ovako, sve zavisi kakav je vazduh oko vas, ako u kesicu zapakujete prljav vazduh onda postoji velika mogućnost da vam se stvari pokvare, e od tad više ne vakumiram boile, već ih stavljam na so.
po mom skoromnom mišljenju, najbolji konzervans je obična so, i ona najbolje štiti boile od kvarenja. ja od kad stavljam boile na so, nemam problema sa kvarenjem, čak i kad je toplije vreme u pitanju, a ne držim ih u frižideru.
Image Image & Image

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: Stare boile

Post by carpier » 24 Sep 2013, 14:37

Igor bravo: za post...lepo i jasno objašnjeno...
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
revilo
Ribarcina
Ribarcina
Posts:439
Joined:13 Jan 2012, 07:30
Location:Zrenjanin,Vojvodina

Re: Stare boile

Post by revilo » 25 Sep 2013, 20:16

Ja sam taj problem resio sa CSL-om.Nakon susenja stavim boile u kantu prelijem sa malo CSL-a i promesam. Nakon toga ostavljam kantu otvorenu dok se CSL ne osusi na boilama, pa poklopim kantu.U ribolovu nakon svakog koriscenja zatvaram kantu, a ako mi se cini da su se presusile samo ostavim kratko vreme na suncu i one se same potpare i omeksaju.Trenutno imam kod kuce u kanti tako tretirane boile , koje stoje dva meseca, nema niti trunke budji na njima , a soli ima 1kk na kilo mix-a

User avatar
spaceman0102
Pocetnik
Pocetnik
Posts:9
Joined:06 Sep 2018, 12:17

Re: Stare boile

Post by spaceman0102 » 20 Sep 2018, 09:53

Pozdrav,

Evo ja sam onaj novi iz predstavljanja :.D
Kupio sam pakung 800g Riverica još 2015g. i evo u 3g. samo nekoliko puta sam bio na vodi, ali eto polagano se vračam [hiphiph[] ...Ostalo mi je tih riverica u staklenoj tegli sa poklopcem pa evo pitanje da li su još dobre?? Hvala

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Stare boile

Post by Masterbih » 25 Sep 2018, 14:33

Pozdrav kolega,

Ako na njima nema tragova plijesni itd. onda ih slobodno mozes upotrijebiti.
Vjerojatno su malo izgubile na kvaliteti jer sve poslije 2. godine polagano utjece na kvalitetu, ali zasigurno nisu za baciti i slobodno ih mozes koristiti.
Bistro!

Post Reply

Return to “Boile”