za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u martu

Sve o čarobnim kuglicama..

Moderator:Masterbih

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo
za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u martu

Post by Delboy » 16 Jan 2012, 06:46

A sta bi sa juznoafrikancima na ovih par zadnjih svjetskih i ostalih takmicenja??? Pa oni kako sam informisan u africi bacise oko 2 tona hrane po ekipi... Mislim da su nesto tako radili i u Engleskoj.... Pa i onda taj prokleti zig sto zajeba dosta nasih ekipa u zadnje vrijeme... Boris je u pravu jedino u nasem regionu takmicenja lice na rat... Samo gledas gdje ce ko kome bateriju bacit u box.....


---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=43.865865,18.411921

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u mart

Post by Beli 059 » 16 Jan 2012, 08:11

Delboy wrote:A sta bi sa juznoafrikancima na ovih par zadnjih svjetskih i ostalih takmicenja??? Pa oni kako sam informisan u africi bacise oko 2 tona hrane po ekipi... Mislim da su nesto tako radili i u Engleskoj.... Pa i onda taj prokleti zig sto zajeba dosta nasih ekipa u zadnje vrijeme... Boris je u pravu jedino u nasem regionu takmicenja lice na rat... Samo gledas gdje ce ko kome bateriju bacit u box.....


---
I am here: http://maps.google.com/maps?ll=43.865865,18.411921
Brate tacno je to ali znas koja je povrsin tih jezera,znas da bacaju kugle i kakve su to kugle,bio sam tamo i znam o cemu pricas,ali to nema veze sa nasom partiklom koju mi bacamo,javl;jam ti se na PP dacu ti fotke sta bacaju i kako se sprema,a zig rig je njihova tehnika vec cetvrtu godinu za redom a da bi nju sproveli znas i sam ste je vec potrebno,veliki pozdrav

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u martu

Post by Delboy » 16 Jan 2012, 08:18

Sve znam Beli... :)

User avatar
bdelitee
Ribarcina
Ribarcina
Posts:350
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Beograd-Krnjaca
Contact:

Re: za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u mart

Post by bdelitee » 16 Jan 2012, 09:52

Sto se tice takmicarskog dela, tu smo mi takmicari sami krivi za situaciju na nasim jezerima.Navikli smo sarana da jede pod raketom skoro na svakom jezeru.U nekom slucaju to razumem jer je mnogo jeftinije pecati na spod kako mi to kazemo.Mada iako je kvantitet u pitanju nikako nemozemo reci da tu nema kvaliteta jer i za spod vazi pravilo ,,sto kvalitetnije" to sto Englezi a i drugi takmicari koriste praskastu hranu koja kod nas nije dozvoljena neznaci da su bolji i da vise vode racuna od nas.U glavnom sta sam hteo da kazem.Takmicarski spodovi trenutno su takvi da poprilicno kostaju a samim tim su i kvalitetni i sto se tice ribe nisu pogubni (neke druge stvari su u pitanju).Normalno mnogo lepse se peca na Boili kupovima ali tek onda dolazi novac do izrazaja.Posto pecam i divlje vode isti spod koristim smo drugaciju prezentaciju
Nisi izgubio kad te pobede,vec kad odustanes

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u mart

Post by Beli 059 » 16 Jan 2012, 10:07

Delboy wrote:Sve znam Beli... :)
OK,kolega,nadam se da se uskoro vidimo,na nekom druzenju ove "nase" firme da se dobro ispricamo :HH ihii::

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u mart

Post by Fly and Carp Fishing » 16 Jan 2012, 10:10

Sto se tice zabrane praskaste primame kod nas, postoji logican odgovor. Nehranimo ribu sa tom primamom, i zbog toga je zabranjena. Ljudi koji gazduju jezerom jedva cekaju da dodzemo i da nabacamo svega i svacega u vodu, sto ce nahraniti ribu i on zadovoljan i odma nemora trositi svoje namirnice za dohranu. A da mu mi na pelagicevu, smoluci ili drugom jezeru primamljujemo ribu praskom, od kojeg riba pobjesni trazeci zalogaj a njega nema do na udici, jbg. Neisplati im se. Opet po zavrsetku takmicenja mora nabacati dohranu ribama.

Englezi su druga prica. love na jezerima na kojim su maximalni zabacaju 60-80 m. Imaju dosta jezera ali nisu velika. Hrane ribu redovno, jer im je prihrana jeftina skroz, tako da im praskasta hrana nista ne znaci sto se njom primamljuje. A logicno ako vec moze kuglu baciti na tu daljinu onda radije nju bacati jer je primamljivija i ucinkovitija od partikli.
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u mart

Post by Beli 059 » 16 Jan 2012, 10:12

bdelitee wrote:Sto se tice takmicarskog dela, tu smo mi takmicari sami krivi za situaciju na nasim jezerima.Navikli smo sarana da jede pod raketom skoro na svakom jezeru.U nekom slucaju to razumem jer je mnogo jeftinije pecati na spod kako mi to kazemo.Mada iako je kvantitet u pitanju nikako nemozemo reci da tu nema kvaliteta jer i za spod vazi pravilo ,,sto kvalitetnije" to sto Englezi a i drugi takmicari koriste praskastu hranu koja kod nas nije dozvoljena neznaci da su bolji i da vise vode racuna od nas.U glavnom sta sam hteo da kazem.Takmicarski spodovi trenutno su takvi da poprilicno kostaju a samim tim su i kvalitetni i sto se tice ribe nisu pogubni (neke druge stvari su u pitanju).Normalno mnogo lepse se peca na Boili kupovima ali tek onda dolazi novac do izrazaja.Posto pecam i divlje vode isti spod koristim smo drugaciju prezentaciju

Ima u tome istine,ali.....prasak i spod,mislim da prasak je mnogo za ribu bolji ako o tome pricamo... :-- :-- :-- carp::

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u mart

Post by Beli 059 » 16 Jan 2012, 10:17

c&r carp wrote:Sto se tice zabrane praskaste primame kod nas, postoji logican odgovor. Nehranimo ribu sa tom primamom, i zbog toga je zabranjena. Ljudi koji gazduju jezerom jedva cekaju da dodzemo i da nabacamo svega i svacega u vodu, sto ce nahraniti ribu i on zadovoljan i odma nemora trositi svoje namirnice za dohranu. A da mu mi na pelagicevu, smoluci ili drugom jezeru primamljujemo ribu praskom, od kojeg riba pobjesni trazeci zalogaj a njega nema do na udici, jbg. Neisplati im se. Opet po zavrsetku takmicenja mora nabacati dohranu ribama.

Englezi su druga prica. love na jezerima na kojim su maximalni zabacaju 60-80 m. Imaju dosta jezera ali nisu velika. Hrane ribu redovno, jer im je prihrana jeftina skroz, tako da im praskasta hrana nista ne znaci sto se njom primamljuje. A logicno ako vec moze kuglu baciti na tu daljinu onda radije nju bacati jer je primamljivija i ucinkovitija od partikli.

Tako je zato kod nas posle svakog takmicenja po jezeru ide camac sa krecom,a kod Engleza Francuza Italijana,pa sad i Rumuna jednom mesecno,pitam se zasto,verovatno mi imamo vise kreca od njih pa neznamo sta cemo sa njim,vlika je istina to sto kazes kolega,ali nase je da ocuvamo ribu i vodu i da se za to borimo..treba nam sa nasom decom i unucima pecati

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u mart

Post by Linear » 16 Jan 2012, 14:00

c&r carp wrote:Neznam bas to za engleze jer lovim sa jednim. Kad vidim sta sve izvlaci iz auta i roka u vodu, zamanta mi se. Obicno na pelagicevu ili smoluci. E dali je sad ovaj pokupio bosansku narav jer je dugo ovdje to neznam. krezi:: krezi::
Opet je na pelagicevu poznato da riba ide za raketom. Gdje se vise roka tu i dodze.
Pozdrav C&R Carp, no hard feelings ali druze ne slazem se sa Tobom nikako u vezi Pelagiceva. Koliko si puta pecao gore da znas da riba stalno peca pod raketom? Reci cu Ti da informacije koje imas nisu tacne odnosno da vise ta taktika gore ne pije vode.
Evo recimo da Ti navedem Tvoj primjer koji je opisan na drugom forumu,znas na kojem. De se malo vrati unazad pa rezimiraj malo u glavi pecanje sa Johnom na Pelagicevu zadnji puta!

Jeste li drugi dan rokali raketom i bacili puno hrane? Jeste.
Jeste li dobili ribu pod raketom? Niste
Jeste li drugi dan rokali manje i krenuli dobijati ribu? Jeste
Je li Muhamed kada je krenuo samo sa kobranjem krenuo da dobija ribu? Jest

E de sad vrati se na onu recenicu da je poznato da na Pelagicevu riba ide za raketom! Jeste,to je bilo mozda nekad i danas to je samo djelimicno tacno, jer samo zadnjih godinu dana je to gore sasvim sporadicno i nema veze sa istinom.

Pelagicevo je postala jedna jako teska voda za pecanje i sve je samo ne ono, "rokaj raketom i dobit ces ribu 100%"!

Druze, nisi upravu kada kazes da John samo roka. Sjecas li se da je pobijedio na onom turniru kod Ede a pecali su samo na pva. Rakete nisu bacili ni jedne! John peca pametno i ne roka bas stalno nego se u datim okolnostima prilagodjava vodi, to znam 100%, pecao sam protiv njega i Almira ligu, pa sam imao priliku da vidim kako pecaju.

I na kraju, ova tema ode u hendek, tema je takmicenje na Pelagicevu, a mi pricamo o tome kako se ko takmici u globalu :D

Valjda zbog toga sto fali jedna tema pod nazivom TAKMICENJA NA SVIM NIVOIMA. Nemojte mi uzeti za zlo ali ovo napominjem samo radi preglednosti foruma i tema, pa admin ako hoce neka brise ili premjesta, bilo bi ljepse za sve nas!

Bistrooo piv::
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: za pelagicevo sta pecat na koji boil za otvaranje u mart

Post by Masterbih » 16 Jan 2012, 15:01

Da, moze se otvoriti zasebna tema nesto poput taktike za takmicenja itd..
Ali i u ovim postovima ima dosta korisnih informacija za kolegu koji je postavio temu piv::

Post Reply

Return to “Boile”