Masterbih test-Dumbell Boile

Sve o čarobnim kuglicama..

Moderator:Masterbih

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija
Masterbih test-Dumbell Boile

Post by carpier » 22 Apr 2014, 16:37

Jučer sam se vratio iz moje kampanje za Uskrs. Na žalost ili na sreču, radim u novoj firmi i na žalost nisam u mogučnosti, da uzmem slobodno kad hočem pa smo sa mojim prijateljem Urošem odlučili, da odradimo jedan ribolov za baš u to vrijeme. Pošto i on nije bogat sa slobodnim vremenom to je obojici dobro došlo.
Gazda mi je pre tri tjedna poslao dumbell boile i rekao: Ovo ti je nova stvar, idi odradi i probaj pa javi. Uz boile mi je poslao i dip, kojeg ja nazivam "čarobni dip". Zašto? Zato jer ima poseban miris i okus. Na šta? O tome neka Boris sam malo više napiše kad bude vreme za to...
U petak posle posla krenuli smo sa Urošem do jezera. Prebacili sa čamcem svu robu preko, postavili kamp, i zabacili sisteme, bez hranjena, jer je več bio mrak i nije bilo vremena za nešto više.
U subotu ujutro, posle kave i doručka, jer smo se naspavali i rano ustali, počeli smo sa traženjem pozicija, gdje se kreče riba, da joj presječemo put...I tako počeli sa hranjenjem. Za hranjenje upotrebili smo partikl (kukuruz, konoplju i još neke sitnice...sve prelivene sa "čudesnim" dipom) i Masterbih dumbell boile.
Dumbell su bili žute odnosno svijetle boje, što me je malo i preplašilo ali kako sam vidjeo u nastavku kampanje-bez potrebe.
Image
Posle dva sata Uroš je več imao prvu ribu. Znači sve smo odradili dobro i mamci su odlični jer ih je riba prihvatila.
Image
U toj kampanji sam bio na vezi sa Borisom jer mi je trebao savjet šta i kako da odradim, tako sa dipom kako i sa boilama...Boile su bile sviježe i vrlo mekane pa me zato zanimalo par stvari. I sasvim je sve drugčije ako znaš da možeš nekog nešto pitat, pogotovo gazdu samog. Malo kasnije evo i mog prvog upisa.
Image
Pošto sam imao inoformaciju, da se riba priprema na mrijest i da se riba lako gubi u to vrijeme odlučio sam, prije nego što smo išli na ribolov, da ču upotrijebiti naj agresivnije sisteme na koje pecam, podigao veličinu udica na koje sam pecao, tako da sam mogao biti 100% u svoje sisteme. Evo par slika sistema i Masterbih dumbell boila u kombinaciji sa Masterbih Pop Up-Squid&Octopus (donja slika)
Image
Image
Da napišem nešto o plusevima i minusima dumbell boila.
Što je jako pozitivno i provjereno:
-šarani se boje odnosno su veči primjerci šarana vrlo oprezni kad se ide o obliku mamaca, pa to bio bilo kakvi promjer...zato su dumbell boile pravi izbor za opreznu ribu.
-kad hranite na previsima gde teren pada ili se uzdiže nikad ne možete biti sigurni gdje vaši mamci završavaju jer su okrugle oblike pa se vrlo lako kotrljaju po dnu. I šta vam vredi kad hranite spot a pecate par metara ako ne ćak deset od hranilišta. Kod dumbell boila tu mogučnost smanjujete na minimum ako je uopšte ima jer su nepravilne oblike i težko se kotrljaju.
-pošto su u večini, ponavljam u večini, primjera dumbell boile manjeg promjera i nepravilnog oblika, riba i brže i lakše uzima, i bolje se kači za sistem koji imamo u vodi. Ove Masterbih dumbell boiel bile su promjera 14-16mm.
A minusi dumbell boila....
-ne mogu se kobrati zbog oblika
-nema ih svaka firma ali to je više plus nego minus, bar za nas odnosno Masterbih firmu.
Da se vratim na kampanju, oko ručka opet sa uspjeo zavarati jednog prelijepog odraslog šarana...
Image
Image
I malo kasnije i Uroš...i tako dalje preko noči do jutra kad je počela kiša i jaka oluja...Tad smo malo morali prekinuti pecati jer to više nije bilo moguče zbog vjetra i grmljavina...Kad se vrijeme malo smirilo i vjetar je omogučio dalje hranjenje nastavili smo gdje smo stali...
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Na poslednjoj sliki se lijepo vidi posjedice početka mrijesta...
Kampanju smo završili sretni i zadovoljni jer smo u izuzetno slabim i teškim uslovima ulovili lijep broj šarana i zgubili samo tri ribe...Jednu Boris zna zašto ali o tome neću da pišem... krezi:: I u ponedjeljak ujutro polako krenuli sa spremanjem robe i kampa krenuli prema kuči.
Toliko ovaj put od mene, sledeči put vidimo sa na druženju u Bosni na jezeru Žabari, nadam se da u što večem broju i dobre volje. Ja jedva čekam da vas sve vidim na okupu. Bistro svima i sretan put onima koji dolazite do Bosne... jaoo: :HH
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Masterbih test-Dumbell Boile

Post by GogoRush » 22 Apr 2014, 17:28

Bravo carpier, odlična kampanja i lijepi ulovi. Uspjeh je i veči jer se riba mrijesti, a i testiraš nešto novo sa kojim izlaziš na vodu prvi put.
Šaran je stari lisac pa kad se hrani sa istim oblikom hrane odnosno boilima i mirisom on je više oprezniji. Još prije četri ili pet godina jedan dio ribiča je nožem obrađivalo boile u valjke ili kockice i lovilo samo da bi prevarili šarka.
Još jednom čestitam na lijepom ulovu :Dtt

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Masterbih test-Dumbell Boile

Post by čipo » 22 Apr 2014, 17:52

carpier wrote: Image




Image


Auuuuuuu!!!!
Predivna riba!

A i još jedna...i samo da još samo malo poraste...prekrasno piv:: .

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Masterbih test-Dumbell Boile

Post by Masterbih » 22 Apr 2014, 18:11

Krasne ribe i reportazica Peter. ura::
Bistro!

Ja iskreno najvise volim loviti sa nepravilnim oblicima mamaca ako je to moguce.
Ponekad unakazim obicne okrugle boile da bi hranio i lovio sa nepravilnim krezi::
Dumbells obozavam, ali kod nas nisu bas tako zastupljene iz ko zna kojeg razloga (vjerovatno kobranje)..

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Masterbih test-Dumbell Boile

Post by Beli 059 » 22 Apr 2014, 19:46

Cestitam Petre na lepoj reprtazi i predivnim ribama...naravno ovo pokazuje da je nova boila iz asortimana zasad jako dobre rezultate dala....

Sve cestitke jos jednom bravo!! bdr:

User avatar
rocky
Piskaralo
Piskaralo
Posts:67
Joined:02 Dec 2013, 16:36
Location:Murska Sobota, Slovenija
Contact:

Re: Masterbih test-Dumbell Boile

Post by rocky » 22 Apr 2014, 20:01

Čestitke i sa moje strane za oba dvojicu ura::
Once carp angler, always carp angler

User avatar
crniigor
Ribarcina
Ribarcina
Posts:359
Joined:12 Jan 2012, 16:56
Location:Postojna, Slovenija

Re: Masterbih test-Dumbell Boile

Post by crniigor » 22 Apr 2014, 20:34

Svaka čast Pero, odlično odradjen ribolov koji je bio nagradjen sa lepim ribama :Dtt
Image Image & Image

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: Masterbih test-Dumbell Boile

Post by carpier » 23 Apr 2014, 14:41

Hvala svima. kl:: bdr: :.D
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

rio
Ribarcina
Ribarcina
Posts:322
Joined:12 Jan 2012, 19:31

Re: Masterbih test-Dumbell Boile

Post by rio » 23 Apr 2014, 16:02

Peter sve pohvale za odradjenu kampanju 1:: Iako mi kompjuter jos nije dostupan i mrzim pisati na mob morao sam na ovo reagirati jer stvarno je za sve pohvale.

User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska

Re: Masterbih test-Dumbell Boile

Post by LunaTic » 24 Apr 2014, 07:09

Uvijek lijepa reportaža, bravo ;)

Post Reply

Return to “Boile”