Oteživači boili

Sve o čarobnim kuglicama..

Moderator:Masterbih

Post Reply
darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04
Oteživači boili

Post by darko.glumac » 15 Jul 2015, 09:57

Evo pokrenuo bih - nadam se zanimljivu temu. Kakva su Vaša iskustva i dali upotrebljavate oteživače boili(npr kreda) radi mogućnosti dalekog i preciznog prihranjivanja hranilišta sa boilama :HH

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Oteživači boili

Post by Beli 059 » 16 Jul 2015, 11:58

Da Dare to je zanimljivo pitanje i tema...naravno da svako od ribolovaca-sarandzija ima neki svoj nacin i pristup.Ja za to kotistim stvari kojima nebih poremetio balans i kvalitet boile ..odnosno prilikom pripreme u miks ubacujem drobljenu ljusku od jaja i dodajem drobljene ljusture skoljki i puzica i raka ...zasad to daje dobre rezultate.

Ovo koristim i kada radim klasicnu boilu za pecanje na kracim distancama i ukoliko koristim lagana brasna u svojim muksevima tipa shrimp meal ..itd Di::

Zoran Slavkovic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:192
Joined:10 Feb 2014, 20:05

Re: Oteživači boili

Post by Zoran Slavkovic » 16 Jul 2015, 17:06

Darko duze pravi 18mm boile i pre zabacivanja ih potopi u vodu na koju pecas.Time ces dobiti na tezeni boile i na jos jednoj vrlo vaznoj stvari , a to je da ako pecas u malo muljevito dno tvoja boila ne moze poprimiti miris mulja i sta da ti kazem sve ti je jasno,vazno je i da boile budu sto pravilnijeg oblika,znaci okrugle,i time se dobija na daljini bacanja.. Di:: Di::

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Oteživači boili

Post by čipo » 18 Jul 2015, 10:02

osobno sam prije ukomponirao neko teže brašno,recimo rižino :.D

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Oteživači boili

Post by tomoZG » 18 Jul 2015, 10:19

Da,da rižino brašno i ja koristim ,al ne pretjerivat jer dosta zatvara boilu...
Image

darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04

Re: Oteživači boili

Post by darko.glumac » 24 Jul 2015, 06:13

Iskreno mi je drago da Vas je ova tema zainteresirala,Slažem se sa Tomom sa rižinim brašnom treba biti i te kako oprezan jer provjereno i te kako zatvara boilu,što se tiče potapanja boili u vodu na kojoj to je i te kako prava stvar uvijek to radim , ja osobno za prihranu kad znam da ću morati loviti na nekim većim daljinama rolam boile - 20 mm, :HH

Post Reply

Return to “Boile”