Bakin Kolac

Sve o čarobnim kuglicama..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
ledeni
Ribolovac
Ribolovac
Posts:155
Joined:18 Jan 2012, 18:29
Location:Našice, Hrvatska
Re: Recepti

Post by ledeni » 31 Jan 2012, 00:07

md_bait wrote:
debeli sremac wrote:
md_bait wrote:nisam znao da je umro. dobar ribolovac i veliki mangup. laka mu zemlja :Dtt
znaci ljuba je na tatu .
a ta baka je skroz drugacija od mesikine , eto ti meni potvrdi to ako si pecao sa njima onda znas
na dulovu sam pecao na mesarosevu nikad. mi je pravimo po nekom nasem receptu i to je otprilike to. e sad dal je to prava ili nije meni nije bitno jer lovi ribu ali kao ni jedna boila ne moze da lovi cele godine pa su zato i iskustva razlicita. NE ZNAM NI JEDNU BOILU KOJA KONSTANTNO U TOKU GODINE LOVI.
Ne može niti jedna boila istog sadržaja radit cijele godine, potrebne su izmjene !! piv::

User avatar
CarpeR
Ribolovac
Ribolovac
Posts:129
Joined:12 Jan 2012, 18:28
Location:Ludbreg, Hrvatska

Re: Recepti

Post by CarpeR » 31 Jan 2012, 08:16

Limar wrote:
CarpeR wrote:Opet rasprave o toj famoznoj Baki. Nisam htio ništa komentirat, ali svašta se piše o njoj te o dotičnom. Ja bi samo rekao da dotični gospodin koji ju izrađuje i prodaje nije za mene gospodin nit fer ribolovac, osobno ga nepoznajem, al dovoljno o njemu govore njegova djela koja radi po razno raznim takmićenjim. Kad se izvuće loša pozicija, podvuće se rep među noge i idemo dalje, to za mene nije fer ribolovac. Al neka mu je, svatko radi kako misli da je najbolje. Al očito je da mu tamo sveta Baka nepomaže. Šta ja hoču s tim reči, da bi svi trebali dobro znati šta je presudno za uspijeh na takmićenju, LOKACIJA koja se izvuće No.1! Nikakva baka il mrki deda ne pomaže ako nema ribe! Nisam se nikad susreo s njom, i neusporavam njenu lovnost, ali ako je vjerovat stvarima koje ste vi tu iznjeli i po raznim forumima šta sve ide u nju, zaključujem da se jednostavno radi o običnome mixu koji je natrpana Ugljiko hidratima, znači da se radi o boili koja ima instant reakciju, koja je vjerojatno potkrepljena razno raznim atraktorima i aromom. I to ne košta 15 e ma da neznam koje UH nutra stavljaš. Moja slobodna procjena da vas deru minimalno 10 e previše, napominjem minimalno. I još da si kupiš jaja i rolaš sam za tih 15 e, pa netko srvarno ima visoko mišljenje o sebi. Molim da se nitko ne naljuti, jer nije mi to cilj, ljudi otvorite oči i korsitite razum ! Pozdrav
Ne citas dobro kolega,famozni miks kosta 1200rsd,nesto manje od 12 evra i izuva kako peca,molim te daj mi naziv nekog catcher miksa koji bez ikakvih dodataka lovi?Sto rece Delboy,svako danas iskopira nesto na netu i zalepi na forum,te gluposti samo virtuelno pecaju!Poznajem par ljudi koji samelju 500gr hrane za kerove,dodaju 300gr soje i 200gr palente,srolaju od tog boile,odu u Crni vir i odlome ribu,kasnije danima laprdaju kako smo mi glupi sto kupujemo mikseve...onda odu puni sebe na cup na istu vodu s takvim "proverenim" boilama i onda ih tako pocepaju da zavrse sa 0kg...hocu da kazem da je dobra boila ona koja traje,koja konstantno daje ribu na svim vodama,u svim uslovima,dal pecalo dete il pecao takmicar!Na kraju krajeva,od cega bi zivela ova industrija kada bi svi sami pravili mikseve i hemiju?!
Kao što sam i napisao, nitko ne kaže da boila ne lovi i da nije lovna. Ako je i 12 e svejedno je puno za kg suhog mixa. Neznam koji mix da ti preporučim, jer nisam isprobao ničiji mix, osim od jedne firme iz HR prije nekih 14 godina to su mi bili prvi susreti s boilom, od tada sam zajedno sa svojim prijateljem skalapali zajedno mix i lovili. Tada je K.Kuri počeo pisat u ribolovnim novinama između ostalog i o mamcima, pa smo i mi polako učili. Takmićenje, kao što sam napisao nisu mjerilo i nemogu biti. To zašto su dečki slabo lovili na dotični recept, a baka ih rasturila, može biti do same lokacije, može bit do samih ribolovaca, mislim da je nezahvalno sad oko toga diskutirat. Al da je baka "bolje nabrijana" atraktorima od ovog mixa šta si napisao da su dečki koristili je sigurno i vrlo moguće da je dobro lovila, kad je atraktor boila. I sam sam se okušao u takmićenju, mogu reć u ono vrjeme sa solidnim rezultatima, i vjeruj mi da je uvjek presudno mjesto, pa onda mamc a i sam ribolvoac kolko može iskoristit svoje znanje. Al lakše je lovit na vodama gdje za 3 dana upecaš 100 i više kg ribe. A šta na vodama koje imaju možda sveukupno 100 kg ribe. E takve vodu mislim malo ove godine posjetit, i mislim da za takvu vodu nebi odabrao boilu tipa baka, osim ako bi išao na kratki ribolov i bez prihranjivanja, al opet bi bila lokacija presudna.

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Recepti

Post by Limar » 31 Jan 2012, 08:51

Ma kapiram odprilike sta i kako ali trenutno kod nas nemas nista tako lovno i jednostavno da kupis za te novce i logicno da je tako prodavana..kao sto ja volim da zaradim radeci svoj posao tako i neki drugi vole da zarade na meni i tako u krug,tako funkcionise svet jbg.Moram se jos nadovezati na komentarda ne lovi stalno...nas 4ca smo prve uspesne sarandzijske korake napravili s Bakom i dugo pecali samo na nju,od proleca do jeseni i stalno je lovila!pecali smo na nju jer nije bilo para za drugo a to bilo jednostavno,skupimo pare za 4-5 kesa i kapak,na kasikicu bacaj,koliko god nekom bilo sad to smesno!...Mozda bi hteli Debeli Sremac i Max90 da kazu na cega pecaju Pele,Zuca i Lala na Jarkovcima tokom cele sezone,videli su ko i kako peca tamo,tj.ko ima uspeha! Ja sam pokusavao da pravim mikseve sam,citao Svijetove sarana,pratio forume,narocito Hr forum i X lovnih recepata "slozio" i nikad ribu nisam dobio na te gluposti!Kupovni miks proverene firme je zakon,nemas sta da razmisljas,ako vec dajem par hiljada za opremu onda je par stotina zanemarljivo..
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Rada TRIGA Jovanovic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:100
Joined:14 Jan 2012, 14:22
Location:Novi Sad,Srbija

Re: Recepti

Post by Rada TRIGA Jovanovic » 31 Jan 2012, 08:55

vidite ovako svako ima svog favorita medju mamcima,neko baku neko squid,neko jagodu,itd,itd...pecas sta ti se najbolje pokazalo i to je to....
a sada raspravljati cija bolja,skuplja,napucanija to je neka druga prica,barem moje misljenje....
p.s. inace Mesaros baku radi od osnovnih komponenti VDE to znam sigurno,e sada hemija to niko ne otkriva ali mislim da ide kompletan program VDE + neki njegovi licni dodaci... carp:: carp:: carp:: carp:: carp::
Nista snaga,samo glava....

User avatar
Rada TRIGA Jovanovic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:100
Joined:14 Jan 2012, 14:22
Location:Novi Sad,Srbija

Re: Recepti

Post by Rada TRIGA Jovanovic » 31 Jan 2012, 09:03

Limar wrote:
bdelitee wrote:-da je tacno da je Baka kao naziv boile dobra tacno je
-da se pravi sa fruit mix VDE tacno je
-da se pravi sa mix Bakin Kolac tacno je
-da je aleksa pocepao stare vukove tacno je (1-2 takmicenja)
-da za original Baku zna samo par ljudi ili cak samo jedan tacno je
-da sa Bakom na nekim nasim jezerima kao sto su Mika A. i Debeljaca (i jos neka)nemozes osvojiti ni plasma TVRDIM
-da je Baka boila koja je najvise prodala razne takmicare tacno je
-da je G.Mesaros dobar takmicar tacno je

i da samo citiram jednog naseg dobrog pecarosa i takmicara,,Baka to je jedna stara gospodja koja je odavno prevazidjena.Bila je dobra nekad davno dok je bila mlada i dok nije imala konkurenciju....."
Brate pa Krnjaca i Debeljaca su najgluplje vode u Srbiji,2 fizikalca i non stop hranjenje dok treci vadi ribu,drugari prosle godine dipovali kuruze u Brut miris,tj.after shave i vadili ribu za ribom c:c
Otisla je tema opet u off,daj neki proveren recept za promenu Di::
BRUT???????????????? PA ZAR NIJE OTROVAN U VODI?????????
Nista snaga,samo glava....

max90
U razvoju
U razvoju
Posts:31
Joined:12 Jan 2012, 18:57

Re: Recepti

Post by max90 » 31 Jan 2012, 09:41

Kad vec pitas :) ! Koliko znam ni Pele se nije proslavio proshle sezone al ajde :) A Zuca kad smo pecali zadnji put na Jarkovcima i stim pecanjem zatvorili sezonu na Jarkovicma , da sam i ja tu bio prisutan , od 7 riba za 4 dana , 2 ribe su doshle na Baku , ostale od XXX firme :) A Lali je Baka favorit boila , i kad peca samo na nju i deku mora da uhvati na to , ne moze na nista drugo kad samo to fura :) Jedini koji su nesto uradili proshle godine su oni , svaka im cast , puno vremena , truda i novca su ulozili i isplatilo se koliko toliko u odnosu na druge c:c ura::

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Recepti

Post by Limar » 31 Jan 2012, 11:17

U lovu ne ulazim,podji od sebe koliko dajes na tvoje specije,hehe,bar nas nemozes mastiti :D ....Bakin kolac je napravljen od komponenti vrhunske firme VDE + neka mala tajna velikog majstora,samim tim sto koriste VDE vise od pola posla je zavrsio!Neki ljudi treba da shvate da najbolje love fabricki miksevi,iza svake firme stoji par desetina strucnih ljudi koji svojim znanjem i poznavanjem materije prave dobre mamce...tvrdim da dobar fabricki miks moze da peca bez dodavanja hemije a nijedan Home-made miks nemoze da prismrdi bez dodavanja prave hemije!
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

max90
U razvoju
U razvoju
Posts:31
Joined:12 Jan 2012, 18:57

Re: Recepti

Post by max90 » 31 Jan 2012, 11:38

Limar wrote:U lovu ne ulazim,podji od sebe koliko dajes na tvoje specije,hehe,bar nas nemozes mastiti :D ....Bakin kolac je napravljen od komponenti vrhunske firme VDE + neka mala tajna velikog majstora,samim tim sto koriste VDE vise od pola posla je zavrsio!Neki ljudi treba da shvate da najbolje love fabricki miksevi,iza svake firme stoji par desetina strucnih ljudi koji svojim znanjem i poznavanjem materije prave dobre mamce...tvrdim da dobar fabricki miks moze da peca bez dodavanja hemije a nijedan Home-made miks nemoze da prismrdi bez dodavanja prave hemije!
Znam , nista mi ne moras govoriti hihi:: Josh da samo kupujem sto mi je potrebno Z.: A ne na sve sto naletim sto mi se svidi ili iz prica drugih pa mi na kraju samo skuplja prasinu , nikad ih nisam koristio i niti cu :) Al ajde neka se nadje can:: c:c

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Recepti

Post by Limar » 31 Jan 2012, 11:50

Kad vec neces da das neki recept onda cu rado primiti na poklon to sto ti skuplja prasinu :D
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
koco
Ribolovac
Ribolovac
Posts:106
Joined:12 Jan 2012, 20:27
Location:Bjelovar,RH
Contact:

Re: Recepti

Post by koco » 31 Jan 2012, 13:16

Limar wrote:Ma kapiram odprilike sta i kako ali trenutno kod nas nemas nista tako lovno i jednostavno da kupis za te novce i logicno da je tako prodavana..kao sto ja volim da zaradim radeci svoj posao tako i neki drugi vole da zarade na meni i tako u krug,tako funkcionise svet jbg.Moram se jos nadovezati na komentarda ne lovi stalno...nas 4ca smo prve uspesne sarandzijske korake napravili s Bakom i dugo pecali samo na nju,od proleca do jeseni i stalno je lovila!pecali smo na nju jer nije bilo para za drugo a to bilo jednostavno,skupimo pare za 4-5 kesa i kapak,na kasikicu bacaj,koliko god nekom bilo sad to smesno!...Mozda bi hteli Debeli Sremac i Max90 da kazu na cega pecaju Pele,Zuca i Lala na Jarkovcima tokom cele sezone,videli su ko i kako peca tamo,tj.ko ima uspeha! Ja sam pokusavao da pravim mikseve sam,citao Svijetove sarana,pratio forume,narocito Hr forum i X lovnih recepata "slozio" i nikad ribu nisam dobio na te gluposti!Kupovni miks proverene firme je zakon,nemas sta da razmisljas,ako vec dajem par hiljada za opremu onda je par stotina zanemarljivo..
Nevjerojatno,ti si vjerojatno jedini Z.: -ja,a i velika većina ljudi koje poznajem,su počeli ozbiljno loviti tek kad su počeli rolati.
http://kocophotolog.blog.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;

Post Reply

Return to “Boile”