Bakin Kolac

Sve o čarobnim kuglicama..

Moderator:Masterbih

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:
Re: Bakin Kolac

Post by Masterbih » 24 Apr 2015, 13:55

Ne vidim u cemu je problem ako je covjek lovio na kukuruz?
Niko nikad nije rekao da je kukuruz ili bilo koji drugi partikl los mamac te svako ima pravo da lovi na sta pozeli i da procijeni sta bi u datom trenutku bilo najbolje ponuditi ribi.
Opet na drugu stranu ne vidim kakve to veze ima sa ovom temom o boili?

-kum-
Keder
Keder
Posts:10
Joined:04 Apr 2015, 18:07

Re: Bakin Kolac

Post by -kum- » 01 Jun 2015, 10:35

Drugar oprosti...skrenuo sam s teme,samo sam rekao na sta sam vidio na sta mesaros peca...

darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04

Re: Bakin Kolac

Post by darko.glumac » 04 Jun 2015, 19:40

I ja sam pristalica da kukuruz može biti i te kako dobar mamac , ali je puno bolji i atraktivniji kad se obogati raznim stvarčicama,a to raditi sa kukuruzom je majstorija koju rade samo pravi iskusni lisci.I onda mi nekako dođe otprilike na isto - kako treba iskustvo da se pripremi što atraktivniji kukuruz ,tako isto da se izradi što atraktivnija boila . Iste dileme - s čim (ovisno o vodi i vremenskim uvjetima) obogatiti kukuruz da bi ga riba uzimala, isto tako s kakvom boilom loviti, dali loviti na ovoj ili onoj bazi.Tako da se ta priča ponavlja i vrti u krug - što daje čar pripreme mamaca, i stav da ta priča nikad neće biti završena - već da nam predstoji neprestalno usavršavanje i učenje - na koji način ,s čim i na kojem mjestu .. loviti - :HH

User avatar
Dane
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:15 Jan 2012, 23:00
Location:Šabac

Re: Bakin Kolac

Post by Dane » 04 Jun 2015, 21:01

darko.glumac wrote:I ja sam pristalica da kukuruz može biti i te kako dobar mamac , ali je puno bolji i atraktivniji kad se obogati raznim stvarčicama,a to raditi sa kukuruzom je majstorija koju rade samo pravi iskusni lisci.I onda mi nekako dođe otprilike na isto - kako treba iskustvo da se pripremi što atraktivniji kukuruz ,tako isto da se izradi što atraktivnija boila . Iste dileme - s čim (ovisno o vodi i vremenskim uvjetima) obogatiti kukuruz da bi ga riba uzimala, isto tako s kakvom boilom loviti, dali loviti na ovoj ili onoj bazi.Tako da se ta priča ponavlja i vrti u krug - što daje čar pripreme mamaca, i stav da ta priča nikad neće biti završena - već da nam predstoji neprestalno usavršavanje i učenje - na koji način ,s čim i na kojem mjestu .. loviti - :HH
Svaka ti je kao u Njegosa,potpisujem sve sto si rekao bravo:
Image

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA

Re: Bakin Kolac

Post by GRGA RI » 05 Jun 2015, 07:39

Ljudi, jel se meni čini ili se baka sve manje koristi?
Mislim, postoje sad dosta izvedenica od orginal bake, svako je pravi na svoj način...
Ne čujem više one priče... došao Mesaroš i ubi vodu na Baku.

darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04

Re: Bakin Kolac

Post by darko.glumac » 05 Jun 2015, 09:58

Grga i ja sam došao do istog zaključka - ali meni je to - ok,jer kao što sam i napisao u predhodnom tekstu -( da se ne ponavljam) iz godine u godinu mamci se usavršavaju(sve u jednom cilju) da budu što atraktivnijii lovniji. Sa Bakom je po meni ista stvar - znlaci i majstori su Baku dorađivali po svojim vodama i uvjetima na kojima love - a uvjeren sam da će se tako i nastaviti - (još dodati neku sitnicu koja će boilu još više napraviti atraktivnom za ribu) - i to je to.. :HH Dane: neopisivo mi je drago što takav znalac i majstor dijeli moje mišljenje - iskreno :HH

Zoran Slavkovic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:192
Joined:10 Feb 2014, 20:05

Re: Bakin Kolac

Post by Zoran Slavkovic » 05 Jun 2015, 11:23

Mnoge vode kod nas su dozivele revoluciju sto se boila tice,tajger i sitan spod u kombinaciji sa secercem daje vrhunske rezultate,jos kad se patos pojaca mesnom boilom preko toga moze sve da peca,o baki nisam vec duze cuo da je neko ostvario nesto,ali to ne znaci da je losa boila nego da tajger uzima danak,a sa bakom uvek na divlje vode..

drmato
Pocetnik
Pocetnik
Posts:4
Joined:16 Apr 2015, 10:31

Re: Bakin Kolac

Post by drmato » 01 Nov 2015, 15:02

Pozdrav,dali se jos negdje moze kupit mesarosev mix bakin kolac?

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Bakin Kolac

Post by Beli 059 » 01 Nov 2015, 15:53

.Može kod njega u radnji

drmato
Pocetnik
Pocetnik
Posts:4
Joined:16 Apr 2015, 10:31

Re: Bakin Kolac

Post by drmato » 01 Nov 2015, 16:32

Uff bas bi probao taj mix al sam iz hrvatske,neznam kako doci do mixa dali ima u hr?

Post Reply

Return to “Boile”