Bakin Kolac

Sve o čarobnim kuglicama..

Moderator:Masterbih

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH
Re: Bakin Kolac

Post by Linear » 09 Apr 2012, 13:49

FF and Carp wrote: Trebalo bi dosta vremena i kamion boila baciti samo da saran proba i navikne na to okruglo, pa tek onda da osjeti okus boile i poludi za njom.
Ne slazem se sa ovom konstatacijom al nikako. Dobro se zna da je saran radoznala riba i da je svastojed i vrlo rado ce probati sve sto mu se ponudi ukoliko to zadovoljava osnovne principe dobro izbalansirane boile. Atrakcija kojom ce ga boila privuci da je proba uvijek je jaca nego kod kukuruza. I ne treba puno vremena a niti kolicinski (kamionski) puno da bi sarana natjerali da proba boilu tamo gdje je nikada nije probao. 15 dana hranjenja boilom, saka ili dvije, u razmacima od po dva tri dana je sasvim dovoljno da ribu zainteresujemo za nas mamac,! A onda kada je proba tu je ribolovac u prednosti nad onim koji peca na kukuruz.

Limar wrote: Kao i svugde prednost kuruza je samo to sto je jeftin...
Potpisujem...

Nema sta kukuruz da trazi pored boile. Kukuruz jeste mozda najbolji prijatelj sarana i naravno da ga saran rado uzima ali kada na trpezu stigne i dobro izbalansirana boila kukuruz moze da se zaboravi.
To je vec na hiljadu nacina dokazano.
Last edited by Linear on 09 Apr 2012, 13:58, edited 1 time in total.
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Bakin Kolac

Post by Fly and Carp Fishing » 09 Apr 2012, 13:56

Limar wrote:Dunav ko Slankamena je opasan teren za sarana,cela Pazova tamo peca i to 99,9% na kuruze i dobro pecaju....moj dobar drugar koji ceo zivot koristi kuruz poceo je loviti na boile i koristiti hemiju u prihrani,tj.kukuruzu i sada kada svi ostali imaju po koju ribu on ima 2 puta vise od svih drugih zajedno!...a izmedju ostalog hvata i najvece komade od svih a to je po meni merilo za odnos dobra boila VS. Kukuruz :D
Kao i svugde prednost kuruza je samo to sto je jeftin...
Druze u dunav je baceno vagonima boila do sad, i navikla se riba na nju. Slobodno po dunavu pleti boilom. nemoze se kukuruz niukojem slucaju porediti sa boilom po kvaliteti hrane. Neznam sad na kojoj vodi Holcer lovi, ali ako tu gdje lovi niko do sad nije lovio boilom sem njega i par njegovih, i to tek u skorije vrijeme onda na takvoj vodi za jednu ribolovnu kampanju prednost dajem kukuruzu. Onoliko jablanicko jezero i nekad dok je bilo sarana u njemu, kad se lovio sve ribe sto je ulovljeno na boilu moze se izbrojati na prste dvije ruke. Kukuruzom, tigrom i graskom je ulovljeno bog sami zna koliko sarana. jednostavno nije naucen na boilu i gotovo. A da bi je ja navikavao meni se to ne isplati jer mi je taj poduhvat trenutno poskup jbg.
saran svakako proba boilu, al za jednu kampanju on radije pojede sve zitarice oko boila, a njuh preskace. Mami ga boila al jednostavno je nikad ne uzima odmah. Treba malo vremena da je proba i kad proba onda kukuruz otpada. piv:: piv::
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

repac
U razvoju
U razvoju
Posts:34
Joined:30 Mar 2012, 20:36
Location:zrenjanin

Re: Bakin Kolac

Post by repac » 09 Apr 2012, 18:39

kukuruz-boila mislim da je neravnopravna borba :D
Mada to i nije tema ? Diskutujmo o baki kao mamcu? Ako hocete... :)

User avatar
prda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:154
Joined:05 Mar 2012, 15:39

Re: Bakin Kolac

Post by prda » 10 Apr 2012, 05:44

AJ da nekvarim temu,pa cu napisati nacin na koji pecam na otvorenoj vodi.
Klasican sistem sa dlakom BAKA i hranilica na desetak santimetara od udice.
Prihrana,apsolutno nista,ni gram spoda ni jedna boila.
Bitnije je nauciti vodu,pronaci mesta gde se saran hrani,jedina mana sto je 99.9 posto takvih mesta dostupno camcima.
Mada je to mozda i dobra stvar jer neki kojima sam pokazao kako se peca na boilu naprasno ponesu za rucak pet sest sarana.
Ako se vec nosi riba onda treba poneti onoliko koliko ces pojesti a ostale vrati da malo narastu.
Na istim mestima se desilo da sam par puta upecao istog sarana,toliko o tome da kad se vrati pobegne glavom bez obzira,i ribe su kao mi samo treba obratiti paznju i videce se neke osobenosti na krljustima,perajima po kojima se kasnije prepoznaju.
Inace pored vec pomenute BAKE (da nekvarim temu :.D ) najbolje se pokayale ... boile hihi::

User avatar
bdelitee
Ribarcina
Ribarcina
Posts:350
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Beograd-Krnjaca
Contact:

Re: Bakin Kolac

Post by bdelitee » 10 Apr 2012, 19:07

prda wrote: hranilica na desetak santimetara od udice.
Prihrana,apsolutno nista,::
a cemu sluzi hranilica e to umesto olova.
Nisi izgubio kad te pobede,vec kad odustanes

User avatar
prda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:154
Joined:05 Mar 2012, 15:39

Re: Bakin Kolac

Post by prda » 10 Apr 2012, 21:08

To je beznacajno u odnosu na ono sto se ubacuje,hranilicom se riba nenavikava,vec je bitna da je privuce sto blize udici.

User avatar
kreki007
Pocetnik
Pocetnik
Posts:5
Joined:10 Apr 2012, 18:04

Re: Bakin Kolac

Post by kreki007 » 13 Apr 2012, 20:06

Zanima me jel se može Baka nabavti negdje u HR ili samo kod vas? (kako bi je mogao nabaviti)
Nisam nikada lovio na nju,a želio bi probati.

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Bakin Kolac

Post by Delboy » 14 Apr 2012, 07:41

kreki007 wrote:Zanima me jel se može Baka nabavti negdje u HR ili samo kod vas? (kako bi je mogao nabaviti)
Nisam nikada lovio na nju,a želio bi probati.
Druze koju baku?? Od mesarosa ili brace ili neku trecu... Novi sad... Kikinda... Porucis pa ti posalju... Javi ako ti treba detalja....

repac
U razvoju
U razvoju
Posts:34
Joined:30 Mar 2012, 20:36
Location:zrenjanin

Re: Bakin Kolac

Post by repac » 14 Apr 2012, 08:20

Ja koliko znam mesaros salje baku u hrvatsku, e sad kome nemam pojma?
Dok sam je od njega kupovao malo-malo je bio problem da trenutno nema jer je slao vecu kolicinu za hrvatsku.... p::
Ako imas gde kupiti ili nabaviti V.D.E fruit mix, i ostale dodatke istog proizvodjaca poslacu ti recept koji provereno radi.

User avatar
kreki007
Pocetnik
Pocetnik
Posts:5
Joined:10 Apr 2012, 18:04

Re: Bakin Kolac

Post by kreki007 » 14 Apr 2012, 11:12

repac wrote:Ja koliko znam mesaros salje baku u hrvatsku, e sad kome nemam pojma?
Dok sam je od njega kupovao malo-malo je bio problem da trenutno nema jer je slao vecu kolicinu za hrvatsku.... p::
Ako imas gde kupiti ili nabaviti V.D.E fruit mix, i ostale dodatke istog proizvodjaca poslacu ti recept koji provereno radi.
Imam gdje kupiti V.D.E. fruit mix i dodatke,pa mi pošalji rebept molim te.

Post Reply

Return to “Boile”