pelete za hranit zečeve

Sve o čudesnim peletima..

Moderator:Masterbih

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR
Re: pelete za hranit zečeve

Post by GogoRush » 16 Feb 2012, 13:04

ledeni wrote:Ne znam točno sastav, ali ja sam platio 25 kila 45kuna
Blizu mene ima dućan koji prodaje i ostale potrepštine za vrt, pa sam danas svratio da vidim imaju li. Vreća od 10kg košta 41kn. To je potpuna smjesa za hranidbu kunića nakon odbijanja i za tov. Proizvodi se u Čakovcu. Zelene je boje.
Sastav:
sirova bjelanćevina 14%
sirova vlakna 15%
sirova ulja i masti 3%
sirovi pepeo 9,5%
kalcij 1,45%
natrij 0,15%
fosfor 0,45%

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA

Re: pelete za hranit zečeve

Post by GRGA RI » 16 Feb 2012, 14:16

Rekao bi svoje mišljenje u vezi peleta koje si naveo, GogoRush.
Mislim da je peleta malo u oskudici sa proteinima. Po meni bi ih trebalo biti 25-35%.
Sirovih vlakana je previše. Dovoljno je 5-6%.
Pepela je isto malo viška. U neikm komponentama je neizbježan i tu mi ne možemo ništa, ali što ga je manje, tim bolje.
Sirova ulja i masti ne bi škodilo još koji mali postotak više.

Po meni pelete nisu ne upotrebljive, ali nisu ni vrhunske. Ako neko misli drugačije, slobodno pišite, ovo je samo jedno mišljenje. .:)

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: pelete za hranit zečeve

Post by GogoRush » 16 Feb 2012, 15:56

Grga, u pravu si. Ja sam samo prepisao što piše na vreći. Čitajući da je to hrana za kuniće NAKON ODBIJANJA i za TOV, oćekuješ i pravi sastav hranidbenih elemenata. Istina je da i po meni ima previše vlakana i pepala u odnosu na druge sastojke, a dosta i fali npr. vitamini i dr. Ovo je oćito napravljeno zbog čiste, lake zarade.
Prije par godina, pelete su bile odlićne, u ruci si osjetio neku masnoću, mirisale su i jako dobro mamile amura. Nažalost ne sjećam se sastava tih peleta i proizvođaća.

User avatar
manci
Keder
Keder
Posts:23
Joined:08 Feb 2012, 16:49

Re: pelete za hranit zečeve

Post by manci » 16 Feb 2012, 18:28

nikad nisam koristio nešto takvog,ima više proizvođača pa su možde neke bolje,cjena je jako povoljna ,od peleta poznatih proizvođača pola plačamo ime,a bog zna što dobijemo...

User avatar
RELJIC CARP
Ribolovac
Ribolovac
Posts:220
Joined:02 Feb 2012, 10:30
Location:Valjevo

Re: pelete za hranit zečeve

Post by RELJIC CARP » 16 Feb 2012, 20:13

Beli 059 wrote:Pored saranskih koristio sam i pelet za hranjenje curki,jako su bile dobre pogotovo na komercijalama,dobro je i pomesati ih sa saranskim.

Imam jako dobru cenu za saranske pelete 1kg/40din,29%proteina
Deki dali si koristio i peletu i za zeceve ako jesi mozes li mi konkretno reci koju .Batice pozdrav
Image

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: pelete za hranit zečeve

Post by Beli 059 » 16 Feb 2012, 23:57

RELJIC CARP wrote:
Beli 059 wrote:Pored saranskih koristio sam i pelet za hranjenje curki,jako su bile dobre pogotovo na komercijalama,dobro je i pomesati ih sa saranskim.

Imam jako dobru cenu za saranske pelete 1kg/40din,29%proteina
Deki dali si koristio i peletu i za zeceve ako jesi mozes li mi konkretno reci koju .Batice pozdrav

ihii:: Lucerkinu peletu za kunice,+peleta za tov sarana od 30% proteina

User avatar
RELJIC CARP
Ribolovac
Ribolovac
Posts:220
Joined:02 Feb 2012, 10:30
Location:Valjevo

Re: pelete za hranit zečeve

Post by RELJIC CARP » 17 Feb 2012, 16:06

Hvala brate imas puno znanja sto se tice saranskog pecanja i mislima da bi svi mogli slobodno da te pitaju za neki lep savet . Pozdrav brate nemas ti dzabe sa svetskog prvenstva 1::
Image

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: pelete za hranit zečeve

Post by Beli 059 » 18 Feb 2012, 21:29

RELJIC CARP wrote:Hvala brate imas puno znanja sto se tice saranskog pecanja i mislima da bi svi mogli slobodno da te pitaju za neki lep savet . Pozdrav brate nemas ti dzabe sa svetskog prvenstva 1::

Hvala druze ,ceo zivot se uci i svako moze od svakog nesta da nauci..veliki pozdrav kl::
Last edited by Beli 059 on 18 Feb 2012, 21:53, edited 1 time in total.

User avatar
RELJIC CARP
Ribolovac
Ribolovac
Posts:220
Joined:02 Feb 2012, 10:30
Location:Valjevo

Re: pelete za hranit zečeve

Post by RELJIC CARP » 18 Feb 2012, 21:53

Beli 059 wrote:
RELJIC CARP wrote:Hvala brate imas puno znanja sto se tice saranskog pecanja i mislima da bi svi mogli slobodno da te pitaju za neki lep savet . Pozdrav brate nemas ti dzabe sa svetskog prvenstva 1::

Hvala druze ,ceo zivot se uci i sko moze od svakog nesta da nauci..veliki pozdrav kl::
Vidim da se trazi moderator za saranski ribolov pa bi mogo ti da budes jer imas veliko znanje i mozes dosta toga da kazes i da posavetujes . Ja se izvinjavam sto sam malo skreno sa teme posta
Image

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: pelete za hranit zečeve

Post by slobodan.vukadinovic » 13 Mar 2012, 20:09

Ja sam koristio pelete za kunice firme CIKPROM . Nisu lose. Cak nisu ni skupe i umerenim koristenjem uz dodatak partikli traje dugo. Licno ne preterujem sa tom peletom da mi se ne bi stvorio kontra efekat. Ipak je to hrana koja nije namenska za ribu. Gledao sam u jednoj mesaoni stocne hrane sta se sve stavlja u hranu za curke, pilad, koke nosilje... Mnogo je tu opasne hemije. hm::

Post Reply

Return to “Peleti”