Rastapajuće Pelete

Sve o čudesnim peletima..

Moderator:Masterbih

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija
Re: Rastapajuće Pelete

Post by carpier » 21 Feb 2012, 03:54

Pelete se rastapaju u toploj vodi brže nego u hladnoj. Normalno je staviš na udicu, umjesto boile. Jer su šarani ne komercijalama več dobro navikli na boiles pa ih time što staviš pelet možeš malo zavarati. Kada se pelet počne topit oko udice napravi kao jedan mali tepih, slično kao kompresa od pva, i promjeni svoj oblik, nepravilan je...Sve su to nijanse, ali rade. I nisu skupe, kod nas dodje 5 kg peleta, 24mm, 15€. A njima možeš da hraniš i da upotrebljavaš kao hook bait. A unutra imaš sve, pepeo, vitamine, minerale, masnoče....Sve što šarkotima treba. :HH
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
Jolač
Ribolovac
Ribolovac
Posts:241
Joined:12 Jan 2012, 17:45
Location:Bosanski Brod

Re: Rastapajuće Pelete

Post by Jolač » 21 Feb 2012, 19:30

Hvala na objašnjenju carpier,jer nisam toliko upoznat oko tih peleta kako se koriste :HH

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: Rastapajuće Pelete

Post by carpier » 22 Feb 2012, 15:15

Nema na čemu...Jedina mana im je kao što sam rekao, kada je voda topla što trebaš da menjaš svaki sat vremena, možda malo više...Ako ti nije zamarajuče samo udri po njima... :HH
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
Imre71
Napredan clan
Napredan clan
Posts:41
Joined:16 Feb 2012, 09:54
Location:Zrenjanin,Srbija

Re: Rastapajuće Pelete

Post by Imre71 » 22 Feb 2012, 16:51

Limar wrote:
Imre71 wrote:Rastapajuće Pelete su se meni jako lepo pokazali na komercijalama,mada ga ribe rado uzimaju i na divljim vodama ,
riba dosta puta brže reaguje na njih,nego na obične..
i kao samo samostalni mamac ili uz dodatak male pop up pelete .
koristim u veličini od 8 do 16 mm..u raznim aromama.
kakva su vaša iskustva sa njima ?
Jel bi hteo da pojasnis sta je rastapajuca peleta,to sto kazes da je dobro?...citam postove al nikako da povezem stvari :.D
http://www.topfish.rs/haldorado-razredu ... veni-demon" onclick="window.open(this.href);return false;

mislio sam na lovne pelete prvenstveno,
Konkrektno,kupovne, sam samo od njih koristio dve vrste, na bazi jagode i jednu na začinskoj bazi..
začinska se odlično pokazala čak i sredinom novembra na Barandi, kad je već mogu reći svaki drugi mamak skoro skroz zatajio.

mislio sam na lovne pelete prvenstveno,
mada koristim i sam pelete i za prihranjivanje i na udicu{na dlaku}, pošto ionako vadim svakih pola sata sisteme ako se ništa ne dešava ,i opet punim hranilice i dosta puta menjam vrstu pelete ili način na koji je montiram na dlaku{sa ili bez podizača, sendvič} dok ne nađem za koju se riba najviše interesuje..

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Rastapajuće Pelete

Post by Limar » 22 Feb 2012, 18:59

I pomislio sam da je tako nesto u pitanju :D ..nego me malo zbunili jer je kad pogledas svaka peleta topiva can::
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Rastapajuće Pelete

Post by Andjelko » 22 Feb 2012, 19:55

peleta je zaista cudo i dobro da je ima,csl a pogotovo sa robin redom to je uh

User avatar
Imre71
Napredan clan
Napredan clan
Posts:41
Joined:16 Feb 2012, 09:54
Location:Zrenjanin,Srbija

Re: Rastapajuće Pelete

Post by Imre71 » 22 Feb 2012, 21:21

pa one začinske i jesu nešto slično kao robin red ,on je kao začinski-ljuta kobasica..
evo jedna slika sa barande sa njim , 15-ti novembar...

male pelete ali rade posao,istina ove su kao hibrid{obične i pop up od 8 mm},ali za kasnu jesen su ok,samo trebaju manje udice i tanja struna za prdvez, ne preko 0.12 mm, udica je g-carp method 6..
i aroma koja se širi po dnu-csl..
ove rastapajuće su garant još bolje..

Image

zato i volim pelete,kad boile zataje,one još uvek rade..

Post Reply

Return to “Peleti”