Tigrov orah kao mamac i primama

Kukuruz, tigrov orah, slanutak i ostale sjemenke..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
Ivo carp
Ribolovac
Ribolovac
Posts:138
Joined:13 Jan 2012, 13:30
Location:Nova Gorica , Slovenija
Tigrov orah kao mamac i primama

Post by Ivo carp » 14 Jan 2012, 19:26

Pozdrav kolegi i kolegice,pa da ija pitam nešto ? carp:: dal je iko lovio na Tigrov orah i kaki su mu uspjehi kao mamac i primama kemija::
pa evo ja ga uradim ovako 24 sata pustim ga u vodi, da on malo omekne prije kuhanja jer je veoma tvrd!
posle 24 sata štaje stao u vodi -kukam ga približno 1sati vremena ,vidjet čete kako je on narasto krupniji, šarani ga vole carp:: carp::
kao mamac mise pokazao veoma dobro,pa i u prihrani uspješno ,ali iz moih iskustva nije dobro preterovat sa prihranom Tigra jer ga šaran vrlo težko probavljiv-ako je krupan ohh:
poz svima...

User avatar
holcer
Guru
Guru
Posts:786
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Bosanski Brod R.S. BiH...

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by holcer » 14 Jan 2012, 20:17

Nisam probao al sam cuo da je jako dobar mamac i
ove godine cu ga sigurno probati u kombinaciji sa kukuruzom
i sitnim zrnevljem,naravno,ako ga nadjem... 2::u 2::u
...Nije lako biti budala... Takav se moras roditi...
Destinations Point

User avatar
Ivo carp
Ribolovac
Ribolovac
Posts:138
Joined:13 Jan 2012, 13:30
Location:Nova Gorica , Slovenija

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by Ivo carp » 14 Jan 2012, 20:24

probaj probaj carp:: polude kad ga pronađe piv::

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by Masterbih » 14 Jan 2012, 20:41

Tigrov orascic je super mamac, ali kao sto je kolega vec naveo ne treba pretjerivati s njim jer brzo zasiti ribu i mozete si stvoriti kontra efekat.
Jedan od visoko energetskih mamaca, ali isto tako prepun masnoce, skroba i glukoze.
Sadrzi i neka vlakna od kojih je 12-17% netopivo i 12-13% topivo.

Priprema:
Orascici se stave u posudu i zaliju vrucom vodom tako da iznad bude oko 5-7cm viška (zavisno od vrste i velicine) jer ce oni jos dodatno nabubriti.
Vrijeme potrebno da nabubri je oko 36-48 sati, nakon toga ga je potrebno kuhati 1-1.5h
P.S. Nije ga potrebno dodatno ili duze kuvati jer nista ne postizete s tim i nije moguce da dodatno omeksa.

Tip:
Odlicno je da tigrovi orascici ostanu u vodi kojom su kuvani 1-3 dana pa tek onda da ga koristite jer mu je tek tada privlacnost naj jaca.
Nije nam cilj da dodje do totalnog vrenja, ali tik pred vrenje je naj bolje, mada je to tesko kontrolisati, ali kad primjetite da se pocela stvarati blaga sluz upotrijebite ga i rezultati ce biti odlicni.
Sam proces do vrenja stvara sluz koja ima blagi miris, a ista je i odlican atraktor koja mami sarana i daje jasan signal da se njime hrani.
Sve ovo mozete ubrzati ukoliko dodate malo secera, ali s njim treba biti oprezan jer se orascici mogu brzo pokvariti, a to nam nije cilj igre.

Moj savjet za rijeku i divlje vode:

Sve odradite kao sto je gore navedeno s tim da cete u jednoj kanti pomijesati vodu u kojima se kuvao orascic (tj. vec sluzavu vodu) sa zemljom iz krticnjaka koja je prepuna enzima i saranu je vrlo privlacna.
Napravite sa tom zemljom gustu masu i u nju umijesajte ne veliku kolicinu orascica i prihranjujte vase mjesto.
Ovom tehnikom cete sarana rijesiti sumnje i on ce tigrov orah prihvatiti kao nesto prirodno sto pronalazi u dnu rijeke, jezera itd..
Ja se drizim prirodnog kad pecam na prirodne mamce, a poznato je da tigrov orah raste u zemlji (lukovica) i on je plod zemlje, samim tim jos zamiljivije ga je plasirati prirodno zar ne!?
Ima jos tipova, ali polako..

User avatar
holcer
Guru
Guru
Posts:786
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Bosanski Brod R.S. BiH...

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by holcer » 14 Jan 2012, 21:19

Svaka cast,veoma poucno,trudicu se da zapamtim. ura:: bravo: grk::
...Nije lako biti budala... Takav se moras roditi...
Destinations Point

User avatar
holcer
Guru
Guru
Posts:786
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Bosanski Brod R.S. BiH...

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by holcer » 14 Jan 2012, 21:20

Hvala...
...Nije lako biti budala... Takav se moras roditi...
Destinations Point

md_bait
Ribarcina
Ribarcina
Posts:478
Joined:12 Jan 2012, 19:38
Location:ub

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by md_bait » 14 Jan 2012, 21:22

:HH
Masterbih wrote:Tigrov orascic je super mamac, ali kao sto je kolega vec naveo ne treba pretjerivati s njim jer brzo zasiti ribu i mozete si stvoriti kontra efekat.
Jedan od visoko energetskih mamaca, ali isto tako prepun masnoce, skroba i glukoze.
Sadrzi i neka vlakna od kojih je 12-17% netopivo i 12-13% topivo.

Priprema:
Orascici se stave u posudu i zaliju vrucom vodom tako da iznad bude oko 5-7cm viška (zavisno od vrste i velicine) jer ce oni jos dodatno nabubriti.
Vrijeme potrebno da nabubri je oko 36-48 sati, nakon toga ga je potrebno kuhati 1-1.5h
P.S. Nije ga potrebno dodatno ili duze kuvati jer nista ne postizete s tim i nije moguce da dodatno omeksa.

Tip:
Odlicno je da tigrovi orascici ostanu u vodi kojom su kuvani 1-3 dana pa tek onda da ga koristite jer mu je tek tada privlacnost naj jaca.
Nije nam cilj da dodje do totalnog vrenja, ali tik pred vrenje je naj bolje, mada je to tesko kontrolisati, ali kad primjetite da se pocela stvarati blaga sluz upotrijebite ga i rezultati ce biti odlicni.
Sam proces do vrenja stvara sluz koja ima blagi miris, a ista je i odlican atraktor koja mami sarana i daje jasan signal da se njime hrani.
Sve ovo mozete ubrzati ukoliko dodate malo secera, ali s njim treba biti oprezan jer se orascici mogu brzo pokvariti, a to nam nije cilj igre.

Moj savjet za rijeku i divlje vode:

Sve odradite kao sto je gore navedeno s tim da cete u jednoj kanti pomijesati vodu u kojima se kuvao orascic (tj. vec sluzavu vodu) sa zemljom iz krticnjaka koja je prepuna enzima i saranu je vrlo privlacna.
Napravite sa tom zemljom gustu masu i u nju umijesajte ne veliku kolicinu orascica i prihranjujte vase mjesto.
Ovom tehnikom cete sarana rijesiti sumnje i on ce tigrov orah prihvatiti kao nesto prirodno sto pronalazi u dnu rijeke, jezera itd..
Ja se drizim prirodnog kad pecam na prirodne mamce, a poznato je da tigrov orah raste u zemlji (lukovica) i on je plod zemlje, samim tim jos zamiljivije ga je plasirati prirodno zar ne!?
Ima jos tipova, ali polako..
:HH

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by Fly and Carp Fishing » 14 Jan 2012, 21:41

Takodzer mi je dobre rezultate davala i ta kombinacija sa kukuruzom i zemljom iz krticnjaka sto si mi jednom poodavno predlozio. Nije bilo velikih primjeraka sarana, al onih do 6-7 kg na desetine, takodzer je bilo i nekoliko Amura. Sad me privuce kombinacija mixa kukuruza i tigrovih orascica pomjesanih sa sokovima i krticnjackom zemljom. Vrijedilo bi i to probati, jer kukuruz i tigar idu normalno u kombinaciji, bar kad su amuri i komercijale u pitanju a nerjetko i brkonje.
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by Masterbih » 14 Jan 2012, 22:07

Ja sam imao jako dobrih rezultata samostalno, ali i u kombinacijama..
Nista nije zabranjeno, sve treba probati, svaka voda ima svoje cake, a na vama je da ih otkrijete bravo:

User avatar
EuroCarp
U razvoju
U razvoju
Posts:34
Joined:12 Jan 2012, 16:48
Location:Subotica

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by EuroCarp » 14 Jan 2012, 22:43

Ja Tiger uvek stavljam u spodmix i naravno koristim ga za mamac. Volim da ga malo balansiram i to je to! taj fazon sa zemljom jos nisam probao, super fora! :HH
http://img705.imageshack.us/img705/6507/potpis1.png" onclick="window.open(this.href);return false;

Post Reply

Return to “Partikle”