Tigrov orah kao mamac i primama

Kukuruz, tigrov orah, slanutak i ostale sjemenke..

Moderator:Masterbih

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA
Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by GRGA RI » 05 Aug 2013, 17:59

Beli 059 wrote:Grga probaj tajger podizac -sundjer i opet tajger ...daje rezultate!!!!
Da, majstore, to sam i mislio. :.D
Samo još sa debelim svrdlom izbušiti dio tigera na djelu koji dodiruje spužvicu, tako da ostane skoro sakrivena, a dio unutrašnjosti tigera je šaranu također "vidljiva".

User avatar
revilo
Ribarcina
Ribarcina
Posts:439
Joined:13 Jan 2012, 07:30
Location:Zrenjanin,Vojvodina

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by revilo » 05 Aug 2013, 21:43

Moze a i nemora da se sakriva podizac ,nece sarku smetati, dok shvati da je prevaren udica je zabodena u unutrasnjost njegovih usta c:c

User avatar
Dane
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:15 Jan 2012, 23:00
Location:Šabac

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by Dane » 06 Aug 2013, 16:29

Ja koristim enterpris-ove vestacke orascice kao podizace i oni su totalno isti kao pravi tigrovi orascici tako da nema potrebe za skrivanjem, a jos plus se mogu kupiti u fenomenalnoj umakaljci
Image

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by Beli 059 » 07 Aug 2013, 12:34

GRGA RI wrote:
Beli 059 wrote:Grga probaj tajger podizac -sundjer i opet tajger ...daje rezultate!!!!
Da, majstore, to sam i mislio. :.D
Samo još sa debelim svrdlom izbušiti dio tigera na djelu koji dodiruje spužvicu, tako da ostane skoro sakrivena, a dio unutrašnjosti tigera je šaranu također "vidljiva".
Frendu jos jedan savet ..probaj da lagaano ogulis koricu sa orascica ..tako da je sada oguljen beo i vratis ga u vodu sa ostalim orascicima i onda ga nanizes na dlaku...pozdrav!!

Aca borca
Pocetnik
Pocetnik
Posts:8
Joined:31 Mar 2015, 15:06

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by Aca borca » 01 Apr 2015, 17:10

Dali mi neko moze pomoci u vezi tajgera,interesuje me koliki procenat secera mu treba dodati,
a da se nezgusne posle izvesnog vremena?poz kemija::

vlada.
Keder
Keder
Posts:19
Joined:22 Sep 2016, 12:59
Location:lazarevac

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by vlada. » 13 Jul 2017, 15:04

Poštovane kolege tigrov orah je mamac br.1 za lov šarana na divljim vodama.Evo jedno moje iskustvo što se tiče tajgera.Divlja voda šaran isključivo naviknut na kukuruz,boila je tu strana totalno.Loveći danima i čekajući ga na sve moguće mamce rezultat 0.Šta je najčudnije ja sam prihranjivao spot spot-mix-om ali bez tajgera,znači kukuruz ,konoplja,ječam,sirak,repica itd.ali kada sam stavio njega na dlaku ja nisam mogao da verujem da je on tako radio na tigrov orah da je to prosto nemoguće.Jeste da su komadi bili manji malo ali bez ikakve primame i pripreme spota na taj mamac on ga je prihvatio odmah kao prirodnu hranu i prosto poludeo za njim.E sada šta je to u pitanju neznam ali tako je bilo.Mnogo dobar mamac ali isključivo samo za udicu.Pozdrav,bistro na vodi.
Na mršavog bika ni muva neće da sleti.

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by Beli 059 » 16 Jul 2017, 19:45

Slazem se kolega sa Vama pogotovo gde ima dosta sitne bele ribe....a (cverglana,pastata,patuljana ili americkog somica ) pogotovo.Mada jako je bitna njegova priprema kako bi bio sto kvalitetni kao mamac.

Obzirom da ga Vi niste puno tretirali u Vasem spod mixu kako ste vec nepisali a ipak Vamje davao dobre rezultate kao hookbaits da li mozemo znati na koji nacin ste pripremali taj tajger nut za hook baits primenu.

Hvala!!

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by Masterbih » 23 Jul 2017, 00:21

Ja se tu nebih slozio da je to Nr. 1. mamac za Sarana..
Kolega koliko dugo vi lovite Sarana i na kakvim vodama?

darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by darko.glumac » 27 Sep 2017, 12:51

Tigrov oraščić koristim u partiklu ( spodu) - obavezno, ali (kao što je već navedeno) ne preterujem s njim, priprema - kao što je već navedeno. Kao mamac - dobar - ali ne nešto ubitačno za ribu. Po meni odličan za mamac na vodama gdje ima puno ( Toka ili Patuljana ili Cverglana ili Američki som - sve zavisi kako ribu nazivaju u određenim krajevima) ,moja su iskustva da ta pošast na vodama ne voli jesti Tigrov oraščić.

Post Reply

Return to “Partikle”