Tigrov orah kao mamac i primama

Kukuruz, tigrov orah, slanutak i ostale sjemenke..

Moderator:Masterbih

ribar
Keder
Keder
Posts:17
Joined:29 Feb 2012, 15:22
Location:Lipovljani,HR
Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by ribar » 01 Mar 2012, 16:52

Tigrov oraščić stalno koristim po Masterbihovom receptu na staroj savi.Na kantu kuruze bacam šaku tigera kada prihranjujem prije pecanja a kad počnem pecati
više ga ne bacam.Od tri štapa na tigera lovim na dva.na jednom tri tigera i jedna pop-upica 15mm arome tigera između a na drugom tri komada tigera kojemu sam dodao med ili javor i spužvica između.Treći štap mi je samo na kuruzu.nakon dosta probavnja raznih svakakvih kombinacija ovo mi se več duži niz godina najbolja. Di::

aleksandar75
Pocetnik
Pocetnik
Posts:2
Joined:01 Apr 2012, 16:28

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by aleksandar75 » 01 Apr 2012, 16:42

Tigrov orah koristim redovno,. Kao primamu mleven mesan sa konopljom i nekom peletom. A kao mamac na dlaku ga stavljam pola boile pola tigrovog oraha i jos druga polovina boile sa nekim podizacem mamca. I naravno za sada sam zadovoljan. Nikada ga nisam spremao uvek sam ga kupovao u gotovim teglicama.

Pozdrav

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by Limar » 28 May 2012, 20:35

Kako poceti prihranu mesta Tajgerom,da li ima smisla samo njega bacati onako ubalavljenog?
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by Masterbih » 28 May 2012, 20:50

Sve zavisi od vode, do vode..
Rijeka, kanal, jezero, komercijala itd..?
Vrste riba koje obitavaju?
Kolicina sarana, amura, druge ribe?
Dno i polozaj?

Tu vec ulazimo u temu i taktike prihranjivanja..

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by Limar » 28 May 2012, 21:03

Akumulacija,puno babuske a u zadnje vreme cverglan pravi haos,sarana jako puno ima doduse sitnijeg ali cilj je stara riba koja je izbegla sve masakre dosad!
Tajger je obavezan u prihrani u odredjenoj kolicini,cisto da se sareni al juce smo dosli na ideju pokusati cist i u velikoj kolicini :D
Malo sam skeptican jer nikad dosad nisam upecao ribu na njega ali.....
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by Masterbih » 28 May 2012, 21:13

Prvo provjeri kako cverglo reaguje na orascic, a onda idi dalje, da ne bude tvoj trud pojeden..

Vladimir Obradovic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:72
Joined:18 Dec 2012, 06:53

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by Vladimir Obradovic » 20 Dec 2012, 12:51

Masterbih wrote:Tigrov orascic je super mamac, ali kao sto je kolega vec naveo ne treba pretjerivati s njim jer brzo zasiti ribu i mozete si stvoriti kontra efekat.
Jedan od visoko energetskih mamaca, ali isto tako prepun masnoce, skroba i glukoze.
Sadrzi i neka vlakna od kojih je 12-17% netopivo i 12-13% topivo.

Priprema:
Orascici se stave u posudu i zaliju vrucom vodom tako da iznad bude oko 5-7cm viška (zavisno od vrste i velicine) jer ce oni jos dodatno nabubriti.
Vrijeme potrebno da nabubri je oko 36-48 sati, nakon toga ga je potrebno kuhati 1-1.5h
P.S. Nije ga potrebno dodatno ili duze kuvati jer nista ne postizete s tim i nije moguce da dodatno omeksa.

Tip:
Odlicno je da tigrovi orascici ostanu u vodi kojom su kuvani 1-3 dana pa tek onda da ga koristite jer mu je tek tada privlacnost naj jaca.
Nije nam cilj da dodje do totalnog vrenja, ali tik pred vrenje je naj bolje, mada je to tesko kontrolisati, ali kad primjetite da se pocela stvarati blaga sluz upotrijebite ga i rezultati ce biti odlicni.
Sam proces do vrenja stvara sluz koja ima blagi miris, a ista je i odlican atraktor koja mami sarana i daje jasan signal da se njime hrani.
Sve ovo mozete ubrzati ukoliko dodate malo secera, ali s njim treba biti oprezan jer se orascici mogu brzo pokvariti, a to nam nije cilj igre.

Moj savjet za rijeku i divlje vode:

Sve odradite kao sto je gore navedeno s tim da cete u jednoj kanti pomijesati vodu u kojima se kuvao orascic (tj. vec sluzavu vodu) sa zemljom iz krticnjaka koja je prepuna enzima i saranu je vrlo privlacna.
Napravite sa tom zemljom gustu masu i u nju umijesajte ne veliku kolicinu orascica i prihranjujte vase mjesto.
Ovom tehnikom cete sarana rijesiti sumnje i on ce tigrov orah prihvatiti kao nesto prirodno sto pronalazi u dnu rijeke, jezera itd..
Ja se drizim prirodnog kad pecam na prirodne mamce, a poznato je da tigrov orah raste u zemlji (lukovica) i on je plod zemlje, samim tim jos zamiljivije ga je plasirati prirodno zar ne!?
Ima jos tipova, ali polako..
Citajuci sam naisao na Tigrov orah i misljenja su podijeljena.Neki ga hvale,a neki mu nalaze manu,najcesce jer brzo zasite sarana i amura.Kakvo je Vase iskustvo?Ja ga planiram probati sledece sezone.Nasao sam nacin primame,koji je slican Vasem pa cu ga probati.POZDRAV I BISTRO

ljutomer
Keder
Keder
Posts:18
Joined:31 Oct 2012, 17:03

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by ljutomer » 04 Aug 2013, 07:22

Dal je netko probao na lešnjake?
Lep pozdrav

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by GRGA RI » 04 Aug 2013, 13:02

Mislim da je tiger odličan za vode koje nisu pod pritiskom.
Uskoro se spremamo na Lokvarsko jezero i jedan štap sam obavezno rezervirao za njega.
Razmišljam na balansu 2 tigera + spužvica.
Hranit ću sa boilama i kukuruzom.

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Tigrov orah kao mamac i primama

Post by Beli 059 » 05 Aug 2013, 15:48

Grga probaj tajger podizac -sundjer i opet tajger ...daje rezultate!!!!

Post Reply

Return to “Partikle”