Kukuruz kao mamac i primama!

Kukuruz, tigrov orah, slanutak i ostale sjemenke..

Moderator:Masterbih

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija
Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by Limar » 09 Mar 2012, 23:05

Ima di ima :D
....al je bas skup,kila dodje oko 1.5e...
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

Sanadac5
Guru
Guru
Posts:813
Joined:12 Jan 2012, 19:43

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by Sanadac5 » 10 Mar 2012, 00:05

To je jos i jeftino hm:: kod nas ga ima jos skuplje Di::

User avatar
Jolač
Ribolovac
Ribolovac
Posts:241
Joined:12 Jan 2012, 17:45
Location:Bosanski Brod

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by Jolač » 10 Mar 2012, 18:31

Ja sam uspio da nadjem dobar kukuruz fino zrno kad se nakuha jer isti sam koristio i
prošle godine tako da se nemogu požalit na ulove,nemam slika jer nemam aparata digitalnog
al ovu godinu obavezno da sebi obezbjedim jedan :Dtt

ivansb
Pocetnik
Pocetnik
Posts:3
Joined:20 Apr 2015, 20:27

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by ivansb » 27 Apr 2015, 09:29

Pozdrav svima!
Zanima me kako najbolje aromatizirati skuhani domaci kukuruz?
Imam aromu od jagode pa me zanima kako najbolje aromtizirat npr. kilu domaceg skuhanog kukuruza? Idem na kratki ribolov i sta je dobro jos dodati da mamac bude atraktivan da ga saran najbrze nanjusi?
Hvala unprijed, Bistro!

User avatar
rocko
Ribolovac
Ribolovac
Posts:151
Joined:12 Jan 2012, 03:45
Location:Austria

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by rocko » 27 Apr 2015, 14:19

Kakvu imas aromu? Ni slucajno nemoj samu aromu stavljati bez dobrog zasladjivaca i nekog amino pripravka.
Inace ne pripremam velike kolicine i pretezno kad spremam tako kuruzu onda je to manja teglica sa kukuruzom od nekih 200ml kojeg koristim kao mamac.

ivansb
Pocetnik
Pocetnik
Posts:3
Joined:20 Apr 2015, 20:27

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by ivansb » 27 Apr 2015, 16:36

Ahaa i mislio sam kupit zasladivac i neki amino pripravak posto idem na kratki ribolov, pa da brzo privucem ribu na hraniliste. Ako imate nekakav recept ili nesto jos sto modu dodat za atraktivan mamac slobodno napisite, Hvala!

User avatar
Dane
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:15 Jan 2012, 23:00
Location:Šabac

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by Dane » 27 Apr 2015, 17:04

Kolega,pored zasladjivaca i multimina probaj koristiti i kukuruzno ulje i tecni meat extract,naravno ne zajedno.Protekle tri godine sam se malo"igrao" sa ovim Masterbih komponentama i davali su mi dobre rezultate i na revirima i divljim vodama.Jedno hraniliste sam radio sa melasom i kukuruznim uljem,a drugo sa minaminom i meat extraktom i rezultat je neresen.Nekada jedna primama da vise ribe, nekad druga,ali obe garantovano zadrzavaju ribu na hranilistu.U primami uopste ne koristim arome,kad pomirises meat extrakt bice ti jasno zasto...i jos kad kuvas kukuruz slobodno dodaj na jedan kilogram saku, dve jecma osljara . To su ti neke moje smernice za spod, mozes tako pripremljen kukuruz staviti i kao mamac a mozes malo i naglasiti zrna na dlaci sa nekom aromom
Image

ivansb
Pocetnik
Pocetnik
Posts:3
Joined:20 Apr 2015, 20:27

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by ivansb » 27 Apr 2015, 18:32

Hvala Dane probat cu pa ako bude ulova slikat cu, objavit cu i mjesto na kojem lovim.

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by GogoRush » 28 Apr 2015, 11:35

Kad je gore navedenom postu spominje Multimino moram dodati da je Multimino termo labilan. Hoću reć da dodavanjem Multimina u vruči tek skuhani kukuruz nema nikakvog smisla jer će se razgraditi te nema nikakvog učinka. Kad se skuhane sjemenke ohlade ili su samo mlaćne onda sipati Multimino. Također dugo stajanje sjemenki u otopini sa Multiminom stvrdnjava kukuruz (sjemenke) te su slične kao sirove (po tvrdoći) i teško ih je staviti na dlaku, a takve baš nisu dobre za ribolov.
Moja preporuka je da se Multimino sipa 10-15 minuta prije ribolova.

User avatar
Dane
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:15 Jan 2012, 23:00
Location:Šabac

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by Dane » 28 Apr 2015, 16:15

GogoRush wrote:Kad je gore navedenom postu spominje Multimino moram dodati da je Multimino termo labilan. Hoću reć da dodavanjem Multimina u vruči tek skuhani kukuruz nema nikakvog smisla jer će se razgraditi te nema nikakvog učinka. Kad se skuhane sjemenke ohlade ili su samo mlaćne onda sipati Multimino. Također dugo stajanje sjemenki u otopini sa Multiminom stvrdnjava kukuruz (sjemenke) te su slične kao sirove (po tvrdoći) i teško ih je staviti na dlaku, a takve baš nisu dobre za ribolov.
Moja preporuka je da se Multimino sipa 10-15 minuta prije ribolova.
Uzmes Masterbih minamino i neces imati tih problema.Ozbiljne firme ,u koje i mi spadamo su vec odavno resile te probleme sa termolabilnoscu amino-kiselina i betaina, jer da nije tako ne bi ih trebali ni stavljati u boile koje kuvamo. p:: I hvala ti kolega sto si mi skrenuo paznju da sam izostavio da spod pripremam,t.j. dodajem hemiju na vodi, a ne kod kuce.
Image

Post Reply

Return to “Partikle”