Kukuruz kao mamac i primama!

Kukuruz, tigrov orah, slanutak i ostale sjemenke..

Moderator:Masterbih

Sanadac5
Guru
Guru
Posts:813
Joined:12 Jan 2012, 19:43
Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by Sanadac5 » 14 Jan 2012, 15:30

EuroCarp wrote:
Linear wrote:
EuroCarp wrote:Javor ima plod u obliku male bobice kao grasak izgleda. On se isto stavlja u partikle a sarani ga obozavaju!

Gdje druze kupujes javor odnosno njegov plod?

pozdrav


Ja ga kupujem u Madjarskoj jer mi je na 20km udaljena. Ima na golubijim ili stocnim pijacama koliko znam. Pakovanje 1Kg...
bravo: koliko kosta 1kg.. .:)

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by Fly and Carp Fishing » 14 Jan 2012, 18:21

md_bait wrote:
c&r carp wrote:Ja kao primamu zitaricama koristim mixanu hranu za golubove takmicare:
partikle-zrnevlje-saran.jpg
U ovakvu primamu dodajem pastrmske pelete i mrvljene i dvije sake polovljene boile kojima lovim, stim sto na hraniliste i nakobram svakih sat do dva po jednu saku cijelih boila.
Sto se tice kupovnih boila, jedno pakovanje mi je sasvim dovoljno za jednu kampanju uz ovakvu primamu. A jedno pakovanje mozemo priustiti uvjek ako kanimo loviti i uloviti fine primjerke ribe.
da li ti je ovo spremljeno za komercijalu ili divlju vodu? po meni ovo je dobro za kom. ili za takmicenje ali na divljoj vodi bi trebalo vise kukuruza da bi napravio selekciju. jer ako ima puno bele ribe ocistice svo sitno zrnevlje pre nego sto saran dodje na spot. isto je i sa takmicarskim boilama privuku belu ribu i sitnod sarana ne moze da se zivi od njih.
Ovu primamu koristim kako za komercijalne tako i za nekomercijalne vode. Ovom primamom uvjek primamim i malu i veliku ribu. E sad zbog male ribe uvjek pravim 2 hranilista (kad lovim na nekomercijalnim jezerima). Jedno hraniliste koje privlaci sitnu ribu, a drugo dok krupnija kruzi oko sitne ribe obicno nailazi na ovo drugo hraniliste koje pripremam za nju, a kojem rijetko odoljeva.
U drugom hranilistu ima kukuruza dosta vise nego sjemenki, a i drugih stvari koje vole velike ribe. .:) .:)
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

md_bait
Ribarcina
Ribarcina
Posts:478
Joined:12 Jan 2012, 19:38
Location:ub

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by md_bait » 14 Jan 2012, 19:15

bravo:
c&r carp wrote:
md_bait wrote:
c&r carp wrote:Ja kao primamu zitaricama koristim mixanu hranu za golubove takmicare:
partikle-zrnevlje-saran.jpg
U ovakvu primamu dodajem pastrmske pelete i mrvljene i dvije sake polovljene boile kojima lovim, stim sto na hraniliste i nakobram svakih sat do dva po jednu saku cijelih boila.
Sto se tice kupovnih boila, jedno pakovanje mi je sasvim dovoljno za jednu kampanju uz ovakvu primamu. A jedno pakovanje mozemo priustiti uvjek ako kanimo loviti i uloviti fine primjerke ribe.
da li ti je ovo spremljeno za komercijalu ili divlju vodu? po meni ovo je dobro za kom. ili za takmicenje ali na divljoj vodi bi trebalo vise kukuruza da bi napravio selekciju. jer ako ima puno bele ribe ocistice svo sitno zrnevlje pre nego sto saran dodje na spot. isto je i sa takmicarskim boilama privuku belu ribu i sitnod sarana ne moze da se zivi od njih.
Ovu primamu koristim kako za komercijalne tako i za nekomercijalne vode. Ovom primamom uvjek primamim i malu i veliku ribu. E sad zbog male ribe uvjek pravim 2 hranilista (kad lovim na nekomercijalnim jezerima). Jedno hraniliste koje privlaci sitnu ribu, a drugo dok krupnija kruzi oko sitne ribe obicno nailazi na ovo drugo hraniliste koje pripremam za nju, a kojem rijetko odoljeva.
U drugom hranilistu ima kukuruza dosta vise nego sjemenki, a i drugih stvari koje vole velike ribe. .:) .:)

User avatar
Tona
Piskaralo
Piskaralo
Posts:93
Joined:13 Jan 2012, 12:52
Location:Zaprešić, Croatia

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by Tona » 15 Jan 2012, 14:45

Evo mog spod mixa, još fale cijele boile i petele... nap::
Image

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by Linear » 15 Jan 2012, 19:27

EuroCarp wrote:
Linear wrote:
EuroCarp wrote:Javor ima plod u obliku male bobice kao grasak izgleda. On se isto stavlja u partikle a sarani ga obozavaju!

Gdje druze kupujes javor odnosno njegov plod?

pozdrav


Ja ga kupujem u Madjarskoj jer mi je na 20km udaljena. Ima na golubijim ili stocnim pijacama koliko znam. Pakovanje 1Kg...
Hvala druze na informacijama. Ako ne nadjem ovdje blizu mog kraja kontaktiram Tebe ovdje na pp da se dogovorimo oko toga.

Pozdrav
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
EuroCarp
U razvoju
U razvoju
Posts:34
Joined:12 Jan 2012, 16:48
Location:Subotica

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by EuroCarp » 15 Jan 2012, 20:08

Ok samo se javi slobodno! ja cu se jos raspitati tacno za cenu!
http://img705.imageshack.us/img705/6507/potpis1.png" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by slobodan.vukadinovic » 15 Jan 2012, 21:39

Javorov sirup spada u 10 najhranljivijih sastojaka dobijenih iz prirode, zato ne cudi sto je nasao mesto i u saranskom ribolovu!Sto se tice kukuruza on je za mene br.1. Partikle koje spremam za spodiranje posle pauze u pecanju na istom mestu zapocinjem raznovrsnim semenjem. Uz kuvani (stari) kukuruz dodajem jedan deo samlevenog na masini za meso, zatim dodajem zitarice poput jecma, zita, tritikale, malo tigra, konoplje, proteinskog sirka i to je odprilike to... Sto vreme vise odmice smanjujem sitno semenje i na kraju hranim samo sa krupnim kukuruzom. U letnjem periodu ima toliko rakova da je jedina alternativa gumeni kukuruz. Pojedu i tigar i podizac i boilu... Zamislite kakav je osecaj kada ujutru izvadite sest stapova a ni na jednom nema ni zrna...!?

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by dedoš » 16 Jan 2012, 05:50

To je da poludiš stvarno. Tako je jedno vrijeme kod nas isto bilo , ali sa cverglom. Sada se razrijedio.
Bistro.
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

md_bait
Ribarcina
Ribarcina
Posts:478
Joined:12 Jan 2012, 19:38
Location:ub

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by md_bait » 16 Jan 2012, 08:28

dedoš wrote:To je da poludiš stvarno. Tako je jedno vrijeme kod nas isto bilo , ali sa cverglom. Sada se razrijedio.
Bistro.
kako se razredio............

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by Limar » 16 Jan 2012, 17:40

Sto se tice kukuruza koristim samo beli kukuruz,neznam zasto ali mnooogo bolje deluje od ovog obicnog ;-)
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

Post Reply

Return to “Partikle”