Kukuruz kao mamac i primama!

Kukuruz, tigrov orah, slanutak i ostale sjemenke..

Moderator:Masterbih

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac
Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by slobodan.vukadinovic » 16 Jan 2012, 21:03

Negde sam procitao da beli kukuruz sadrzi veci procenat secera od obicnog hibridnog kukuruza. Verovatno zbog toga vise voli beli....

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by dedoš » 16 Jan 2012, 21:14

md_bait wrote:
dedoš wrote:To je da poludiš stvarno. Tako je jedno vrijeme kod nas isto bilo , ali sa cverglom. Sada se razrijedio.
Bistro.
kako se razredio............

Pa npr. jezero Borovik prije tri godine baciš na boilu 20, a za sat vremena izvadiši ostane ti 10 ako je uopče ima ili ako nije gore cvergl. I to učestalo tako. A prošle godine ni jednom nisam primjetio da su boile dirane, a uhvatio prijatelj do mene jednog samo ( od 20 izlazaka na vodu) i taj je bio gotovo pola kg, na 16 bananu. Tako je isto bilo na jezeru Lapovac.
A kako se razrijedio, nisam siguran. Da li ga je pojeo pastrmski grgeč kojeg na Boroviku ima dosta ili je nešto drugo uzrok samnjenja ne znam.
Proljetos ga je nešto bilo krepanog uz obalu, kažu da s vremena na vrijeme oboli od nekog virusa. Nebi znao da li je to ili nešto drugo. Ja sam prošle godine bio na vodi sigurno 80-90 dana (na Boroviku) nisam uhvatio ni jednoga, gotovo da nisam mogao vjerovati.
Bistro. :HH
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

md_bait
Ribarcina
Ribarcina
Posts:478
Joined:12 Jan 2012, 19:38
Location:ub

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by md_bait » 16 Jan 2012, 21:30

dedoš wrote:
md_bait wrote:
dedoš wrote:To je da poludiš stvarno. Tako je jedno vrijeme kod nas isto bilo , ali sa cverglom. Sada se razrijedio.
Bistro.
kako se razredio............

Pa npr. jezero Borovik prije tri godine baciš na boilu 20, a za sat vremena izvadiši ostane ti 10 ako je uopče ima ili ako nije gore cvergl. I to učestalo tako. A prošle godine ni jednom nisam primjetio da su boile dirane, a uhvatio prijatelj do mene jednog samo ( od 20 izlazaka na vodu) i taj je bio gotovo pola kg, na 16 bananu. Tako je isto bilo na jezeru Lapovac.
A kako se razrijedio, nisam siguran. Da li ga je pojeo pastrmski grgeč kojeg na Boroviku ima dosta ili je nešto drugo uzrok samnjenja ne znam.
Proljetos ga je nešto bilo krepanog uz obalu, kažu da s vremena na vrijeme oboli od nekog virusa. Nebi znao da li je to ili nešto drugo. Ja sam prošle godine bio na vodi sigurno 80-90 dana (na Boroviku) nisam uhvatio ni jednoga, gotovo da nisam mogao vjerovati.
Bistro. :HH
blago vama. mi non-stop drzimo bubnjeve u vodi i izlovljavamo ih ali kao da ih je sve vise. pozz id::

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by dedoš » 16 Jan 2012, 21:36

Takav je problem u Đurđenovcu na onoj tabli "uhvati i pusti". Isto ga ima puno i stalno su vrške napravljene baš za njega u vodi . Diže se redovito i prazne, ali što kažeš "kao da ih je još više"

pozzz.....
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

User avatar
bdelitee
Ribarcina
Ribarcina
Posts:350
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Beograd-Krnjaca
Contact:

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by bdelitee » 16 Jan 2012, 22:47

Hahahaha druze Dejane nadje li ti taj beli kukuruz
Nisi izgubio kad te pobede,vec kad odustanes

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by GogoRush » 17 Jan 2012, 09:20

Imaš i aromu od Nutrabaitsa Maple elite range, izvrsna je. Pravio sam boile sa njom i imao dosta uspjeha. Može se i nadipati i kukuruz pa loviti.

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by Limar » 17 Jan 2012, 20:01

bdelitee wrote:Hahahaha druze Dejane nadje li ti taj beli kukuruz
30 vagona toga na jednom mestu ihii::
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
ledeni
Ribolovac
Ribolovac
Posts:155
Joined:18 Jan 2012, 18:29
Location:Našice, Hrvatska

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by ledeni » 20 Jan 2012, 15:55

ja recimo imam jedan poseban recept za pripravljanje kukuruza i kao mamac i kao primama odlično radi super stvar pogotovo na nekim divljim vodama

User avatar
ivek
Piskaralo
Piskaralo
Posts:71
Joined:12 Jan 2012, 17:30
Location:podgorica

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by ivek » 20 Jan 2012, 16:07

ledeni wrote:ja recimo imam jedan poseban recept za pripravljanje kukuruza i kao mamac i kao primama odlično radi super stvar pogotovo na nekim divljim vodama
pa da ga podijelis sa nama,ne bi bilo lose
Image

User avatar
nyko_10
Ribarcina
Ribarcina
Posts:327
Joined:16 Jan 2012, 17:40
Location:Našice

Re: Kukuruz kao mamac i primama!

Post by nyko_10 » 20 Jan 2012, 16:30

Kukuruz koji se koristi u prihrani se moze na stvarno puno nacina upotrijebit, kombinirajuci sa nekim dipovima, broj zrna na dlaci, kukuruz + podizac itd.. Kada nece na boilu onda najcesce promijenim na tako nesta.
Image

Post Reply

Return to “Partikle”