Mješane partikle - Spod

Kukuruz, tigrov orah, slanutak i ostale sjemenke..

Moderator:Masterbih

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Re: mješani partikl

Post by čipo » 11 Apr 2012, 14:37

kuhanje u kotlu...
kukuruza,konoplja,tiger,jecam i jos poneka sitnija sjemenka...
uz dodatak sladila...


Image


ovako izgleda...



Image



put pod noge...



Image


hranjenje iako je voda doro porasla...



Image


:Dtt :Dtt

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: mješani partikl

Post by dedoš » 06 Jul 2013, 05:55

Ja kukuruz nikada ne kuham tako jako da sav popuca. Dok se kuha probam i kad je kuhan 2/3 dosta je. Ako imam vremena stavim ga da se bar 10 sati nakvasi prije kuhanja. U 5kg kukuruza stavim pola kg konoplje i isto toliko hrane za golube, u kojoj ima puno vrsta sjemenki.. Obavezno zasladimjoš dok se kuha, a kad se ohlado bar malo stavljam cimet, slatku i ljutu papriku i betaina.
Tako izgleda moj partikl ako ne krečem u nekoj žurbi.

:HH :HH
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Re: mješani partikl

Post by Delboy » 06 Jul 2013, 06:53

Kolko ja znam stari kukuruz se pod obavezno mora natapati oko 24 sata prije kuhanja i kuhati oko 20-40 minuta.... A ostale stvari nikada ne kuham zajedno nego sve odvojeno jer sve stvari zahtjevaju drugaciju termicku obradu....:)

md_bait
Ribarcina
Ribarcina
Posts:478
Joined:12 Jan 2012, 19:38
Location:ub

Re: mješani partikl

Post by md_bait » 06 Jul 2013, 07:54

Kukuruz se mora kuvati vise i treba da ispuca, jer ce tada dati najbolje rezultate. I slazem se sa Delom da ga treba kuvati odvojeno!

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: mješani partikl

Post by GogoRush » 06 Jul 2013, 09:55

Kukuruz namaćem dva dana uz mijenjanje vode, a onda navečer prije ribolova ga kuham. Dužim namakanjem on upije dosta vode i nabubri te se i brže skuha. Kuham sve sjemenke zajedno sa kukuruzom jer svaka ima svoj specifičan miris od eteričnih ulja i to daje dobar signal ribi da je to hrana. Nakon kuhanja lonac sa kuhanim sjemenkama ostavim da se ohladi do jutra i upije ostalu tekučinu u kojoj se je kuhao te kako kažu kuhari "ostavite da se arome sljube".
Konoplju također znam nekad namakati u vodi ali dosta kraće. Ona je kuhana kad iz svake sjemenke izviri bijela klica.
Nekad sam dodavao neke aditive i arome ali ima dosta dugo da ovakvo skuhanim sjemenkama ne dodajem ništa jer mi se onda boila koja ima sve u sebi bolje ističe na hranilištu i budi znatiželju ribe. Tada boila i njena kvaliteta dolazi do izražaja.

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: mješani partikl

Post by dedoš » 06 Jul 2013, 14:31

Nakvasim ga i ja po 24 sata kad imam vremana, a napisao sam BAR 10 sati, jer za to vrijeme nabubri bar malo.
Sve namačem s njim konoplji je dovoljno a druge sastojke ne mogu odvojeno namakati jer ih kupim smiješane. Takva je hrana za golube, bar kod nas u sjemenjarama.To večinom popodne napravi, pa kad se ohladi smiješam ostalo, poklopim i do jutra to još popije preostalu vodu (kako je netko napisao). Na licu mjesta narežem bojli u to i tako hranim, kasnije još kobram ako ne lovim na večim daljinama.
Ja ne kažem da nečiji način pripreme partikle ne valja, nego opisujem kako i od čega ga pravim. I od kako tako radim dobro lovim.
:Dtt :Dtt
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: mješani partikl

Post by Beli 059 » 06 Jul 2013, 19:39

Koristim sitnu partiklu odnosno zrnevlje u koje pre samog bacanja dodajem malo secerca...sto se tice pripreme .zrnevlje mi odstoji 24 sata u mlakoj vodi a zatim kuvanje 15 minuta dok voda kljuca i onda se sklanja..i poklopi da upije i izvrsi dodatnu fermentaciju ..nakon toga ..dodajem so i......daje rezultate za sada!!

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Mješane partikle - Spod

Post by čipo » 07 Jul 2013, 07:01

kukuruz i tajger namacem samo preko noci sada kad je vruce jer za 24 h se hoce usmrditi,a sitnije sjemenke ne namacem vec ih dodajem na kraju kuhanja,nemalo kada je vec sve gotovo. Kukuruz namjerno malo jace skuham jer imam osjecaj da ga ribe onda naprosto obozavaju,a i popije svu vodu koja je u kotlu,a sa tom vodom i sve sta stavim u nju ;)

User avatar
holcer
Guru
Guru
Posts:786
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Bosanski Brod R.S. BiH...

Re: Mješane partikle - Spod

Post by holcer » 17 Jul 2013, 14:27

Ja kukuruz nakiselim oko 12 h prije kuhanja i pustim da kljuca oko 10ak minuta,
onda samo poklopim posudu u kojoj kuham i ostavim da se ohladi ...
Naravno u toku kuhanja dodam zasladjivac i u poslednje vrijeme dodajem mljevenu susenu ljutu papriku... kemija::
...Nije lako biti budala... Takav se moras roditi...
Destinations Point

darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04

Re: Mješane partikle - Spod

Post by darko.glumac » 05 Apr 2015, 08:35

Pozdrav ekipa - evo mojih iskustava sa partiklom - (spodom) - ne stavljam sve što mi dođe pod ruku u partikl - moj recept - (iskreno - dobio sam ga prije koju godinu od prijatelja)sadrži - stari kukuruz,tajger,konoplju,melasu i CSL i to je to - iznimno - kad sam siguran da u vodi nema dosta bijele ribe - dodam šećerac -
meni se pokazalo kao dobitna kombinacija (ako se pravilno i dobro pripremi) i uistinu sam zadovoljan - želio bih komentar na ovu moju recepturu - partikla - pozzz :HH

Post Reply

Return to “Partikle”