PTICIJA HRANA

Kukuruz, tigrov orah, slanutak i ostale sjemenke..

Moderator:Masterbih

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR
Re: PTICIJA HRANA

Post by GogoRush » 19 Mar 2012, 08:25

Kostovit - vitaminsko-mineralni dodatak namijenjen izradi krmnih smjesa za domaće životinje svih vrsta i kategorija.
Doza : u hranu se stavlja 1do 3 %. To je doza po preporuci proizvođaća. Ja stavljam jednu jušnu žlicu (supenu kašiku) u 1kg mix-a.
Što se tiće ostalih komponenti (doziranje), sve zavisi od onog koji radi boile tj. da li će praviti Bird food, Fish meal ili Spice (zaćinske) boile.
Ptićju hranu (za kanarince) možeš dodavati do 200gr. Ona je lako probavljiva i odlićna komponenta za izradu boila. Teže se rola pa se dodaju piškote (jajćani biskviti) koji su jako ljepljivi tj. gnjecavi, a zajedno tvore izvrsnu kombinaciju.
Što se tiće mljevene crvene paprike kao i drugih zaćina u prahu npr. češnjak (bijeli luk, saransak) u prahu, curry, cimet, mljeveni klinčići, mješavina crvenog, crnog, bijelog i zelenog papra ne treba pretjerivati sa njihovom upotrebom. Oni boilu mogu ućiniti izrazito gorkom, ljutom, kiselom i sl. Doziranje slatke paprike i curry-a je 2-3 čajne žlice na 1kg suhog mix-a. Jaći zaćini kao klinčići, češnjak, cimet, dodati ne više od 1 čajne žlice.
Evo, mislim da ćeš biti zadovoljan odgovorom. Naveo sam ti još neke zaćine koji se koriste u šaranskom ribolovu. Pogotovo obrati pažnju na aromu cimeta jer šarko ga strašno obožava.

User avatar
BT Carp Fishing Team
Ribarcina
Ribarcina
Posts:280
Joined:12 Jan 2012, 17:05
Location:Hajdukovo, srbija
Contact:

Re: PTICIJA HRANA

Post by BT Carp Fishing Team » 19 Mar 2012, 12:07

GogoRush wrote:Kostovit - vitaminsko-mineralni dodatak namijenjen izradi krmnih smjesa za domaće životinje svih vrsta i kategorija.
Doza : u hranu se stavlja 1do 3 %. To je doza po preporuci proizvođaća. Ja stavljam jednu jušnu žlicu (supenu kašiku) u 1kg mix-a.
Što se tiće ostalih komponenti (doziranje), sve zavisi od onog koji radi boile tj. da li će praviti Bird food, Fish meal ili Spice (zaćinske) boile.
Ptićju hranu (za kanarince) možeš dodavati do 200gr. Ona je lako probavljiva i odlićna komponenta za izradu boila. Teže se rola pa se dodaju piškote (jajćani biskviti) koji su jako ljepljivi tj. gnjecavi, a zajedno tvore izvrsnu kombinaciju.
Što se tiće mljevene crvene paprike kao i drugih zaćina u prahu npr. češnjak (bijeli luk, saransak) u prahu, curry, cimet, mljeveni klinčići, mješavina crvenog, crnog, bijelog i zelenog papra ne treba pretjerivati sa njihovom upotrebom. Oni boilu mogu ućiniti izrazito gorkom, ljutom, kiselom i sl. Doziranje slatke paprike i curry-a je 2-3 čajne žlice na 1kg suhog mix-a. Jaći zaćini kao klinčići, češnjak, cimet, dodati ne više od 1 čajne žlice.
Evo, mislim da ćeš biti zadovoljan odgovorom. Naveo sam ti još neke zaćine koji se koriste u šaranskom ribolovu. Pogotovo obrati pažnju na aromu cimeta jer šarko ga strašno obožava.
Hvala Vam lepo na detaljan odgovor!

Sanadac5
Guru
Guru
Posts:813
Joined:12 Jan 2012, 19:43

Re: PTICIJA HRANA

Post by Sanadac5 » 19 Mar 2012, 16:57

GogoRush wrote: Što se tiće ostalih komponenti (doziranje), sve zavisi od onog koji radi boile tj. da li će praviti Bird food, Fish meal ili Spice (zaćinske) boile. .
da li moze malo vise o ovome kada se rade boile kemija::

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: PTICIJA HRANA

Post by GogoRush » 19 Mar 2012, 20:29

O izradi boila i komponentama za njih je već dosta napisano. Kod posta "Komponente koje najviše cijenim pri izradi boila" , napisao sam da je za mene najvažniji mix. Imam osnovni mix koji kasnije nadopunjujem sa drugim nekim komponentama, zavisno od godišnjeg doba, vremena ili neke kampanje (duge ili kratke). Ovo gore napisano (prethodni članak) samo dodajem na bazni tj. osnovni mix. Također, odabir boila zavisi i na koju se vodu ide, jer na jednoj vodi boila fenomalno radi dok na drugoj tu istu boilu neće ni da pipne. Eto, to je to!
Nego Sandac 5, reci ti meni jesi li bio na nekom takmićenju u Zaprešiću tj Zajarkima. Čuo sam da je bio jedan takmičar iz Vojvodine koji ima dućan sa ribolovnim priborom. Jedne godine je dipao boile u hormone za mrijest, te je za kratko vrijeme nahvatao i prestigao druge takmičare.

Sanadac5
Guru
Guru
Posts:813
Joined:12 Jan 2012, 19:43

Re: PTICIJA HRANA

Post by Sanadac5 » 20 Mar 2012, 21:57

GogoRush wrote: Nego Sandac 5, reci ti meni jesi li bio na nekom takmićenju u Zaprešiću tj Zajarkima. Čuo sam da je bio jedan takmičar iz Vojvodine koji ima dućan sa ribolovnim priborom. Jedne godine je dipao boile u hormone za mrijest, te je za kratko vrijeme nahvatao i prestigao druge takmičare.
Ne ,nikada nisam tamo bio.

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: PTICIJA HRANA

Post by dedoš » 22 Mar 2012, 05:24

Vezano za izradu boila je stvarno dosta napisano, a i savtko ima neki svoj sistem rada boila.
Ako si mislio na samu izradu.
Ako si mislio o komponentama i mix-evima.Ja se tu dosta slažem s Gogom. Po mišljenju da je dostatno imati jedan, dva osnovna mixsa. Možda jedan crem brid mix i jedan fish mix .Pa onda na njih nadodavati neke komponenteu zavisnosti o tome gdje i na koliko dugo ideš u ribolov.Naravno i u koje godišnje doba ideš.
A samu aromu i tako stavljam kasnije nakon kuhanja boila.Znači kad napraviš i skuhaš boile možeš ih nadipati s onim aromama kojim želiš. Te tako dobiješ malo drugačiju boilu.
Nadam se da sam ti pomogao svojim prijedlogog odnosno razmišljanjem.
:HH
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

Post Reply

Return to “Partikle”