Metionin i Lizin

Miksevi, komponente, arome, aditivi i ostala hemija..

Moderator:Masterbih

kkarp
Pocetnik
Pocetnik
Posts:4
Joined:22 Jan 2012, 09:27
Re: Metionin i Lizin

Post by kkarp » 15 Feb 2012, 17:44

Kako druze znas da deluje isto i na zivotinje???

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Metionin i Lizin

Post by GogoRush » 15 Feb 2012, 18:41

Znam iz dugogodišnjeg iskustva na terenu po Vet. amb. a kasnije opet dugogodišnjeg rada u farmaceutskoj industriji. .:)

User avatar
prda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:154
Joined:05 Mar 2012, 15:39

Re: Metionin i Lizin

Post by prda » 07 Apr 2012, 05:36

Ma daj Limarevicu,Lizin i Metionin hm:: .
Bolje nadji nekog ronioca da ti pohvata te velike na bari.
Vredi probati,pokazalo se na divljim vodama da je dobra kombinacija,cena te kombinacije je beznacajna jer za desetak eura moze da se napravi brdo boila.
Probao sam i sta boila konkretno frankfurtska kobasica,pravljena bez LiM je davala vise ribe,ali ona sa dodatkom je davala manji broj ali krupnijih,isti spod razmak par metara,tako da tesko da moze biti slucajnost.
Medjutim kod nas je problem sto sve probamo pola sata i kad neupecamo ribu kazemo da je to sranje i vratimo se na neku svoju favorit koja zna da dzedzi u vodi ceo dan i nebude nista,nekad riba jednostavno nece.

bata
Keder
Keder
Posts:16
Joined:26 Aug 2012, 08:34

Re: Metionin i Lizin

Post by bata » 15 Jan 2013, 21:01

bdelitee wrote:a izmedju ostalog Dragan ima u prodaji lizin i metionin.
Nema metionin,kod njega na kutiji pise METEONIN ? hihi::

User avatar
bdelitee
Ribarcina
Ribarcina
Posts:350
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Beograd-Krnjaca
Contact:

Re: Metionin i Lizin

Post by bdelitee » 16 Jan 2013, 21:41

ok ako tako pise kod njega na pakovanju, ali mi ovde pricamo o esencijalnim amino kiselinama i to METIONIN I LIZIN i nevidim gde sam ja pogresio.jedino sto sam primetio da pratis moje pisanje posto od 5 postova u 3 si mene citirao.drago mi je da je tako.
Nisi izgubio kad te pobede,vec kad odustanes

bata
Keder
Keder
Posts:16
Joined:26 Aug 2012, 08:34

Re: Metionin i Lizin

Post by bata » 17 Jan 2013, 12:13

Ovde te nisam ispravljao,vec sam opet ,posredno, ukazao na greske,ne tvoje, vec te firme koju si spomenuo.
Ti si ispravno napisao,metionin,a oni pogresno meteonin,sto je po meni neozbiljno,samo sam to hteo da kazem.
A sto se tice metionina i lizina,koji se prodaje kod nas,radi se o 100% sintetickom proizvodu i moje misljenje je, da pri izradi mamaca i hrane za ribu,treba izbegavati sve sto nije prorodno.Naravno koliko je to moguce.
Sto se tice mojih reakcija na tvoje postove,nema nista licno,vec su mi oni privukli paznju i ja sam reagovao na to, da bih izneo svoje misljenje.
Pozdrav i bistro !

Post Reply

Return to “Komponente i ostala hemija”