Kelp i spirulina

Miksevi, komponente, arome, aditivi i ostala hemija..

Moderator:Masterbih

bata
Keder
Keder
Posts:16
Joined:26 Aug 2012, 08:34
Re: Kelp i spirulina

Post by bata » 15 Jan 2013, 19:48

bdelitee wrote:bez ulazenja u raspravu cija su brasna od algi bolja iliti tecni ekstrati, treba ih koristiti i po meni posebno spirulinu jer zasigurno povecava atraktivnost boile.Cena je ta koja sprecava da se vise koristi i esperimentise, zato imamo slabe komentare o ovoj temi uopsteno
Poštovani kolega,da li ste vi sigurni u to, da spirulina ''povećava atraktivnost'' boile ili pak radi nesto drugo?

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Kelp i spirulina

Post by Linear » 15 Jan 2013, 21:09

bata wrote:
bdelitee wrote:bez ulazenja u raspravu cija su brasna od algi bolja iliti tecni ekstrati, treba ih koristiti i po meni posebno spirulinu jer zasigurno povecava atraktivnost boile.Cena je ta koja sprecava da se vise koristi i esperimentise, zato imamo slabe komentare o ovoj temi uopsteno
Poštovani kolega,da li ste vi sigurni u to, da spirulina ''povećava atraktivnost'' boile ili pak radi nesto drugo?

Prosvjetli nas molim te.
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

bata
Keder
Keder
Posts:16
Joined:26 Aug 2012, 08:34

Re: Kelp i spirulina

Post by bata » 15 Jan 2013, 23:30

Prevashodna namena spiruline,u mamcima ili hrani za sarana je, da mu se preko nje isporuci optimalan nivo vitamina,minerala, oligoelemenata,kao i beta karotina,koji bi mu, uz sve esencijalne amino kiseline i vecinu neesencijalnih koje se nalaze u spirulini pomogle,kao svojevrstan '' imuno booster '', da se bori protiv bolesti i da dobro napreduje.
Ima jos da se pise, ali mislim da je i ovo dovoljno.

p.s. Da te prosvetli moze samo jedan jedini, sin Boziji, ja na zalost ili srecu, ne mogu!

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Kelp i spirulina

Post by Linear » 16 Jan 2013, 00:42

bata wrote:Prevashodna namena spiruline,u mamcima ili hrani za sarana je, da mu se preko nje isporuci optimalan nivo vitamina,minerala, oligoelemenata,kao i beta karotina,koji bi mu, uz sve esencijalne amino kiseline i vecinu neesencijalnih koje se nalaze u spirulini pomogle,kao svojevrstan '' imuno booster '', da se bori protiv bolesti i da dobro napreduje.
Ima jos da se pise, ali mislim da je i ovo dovoljno.

http://www.ccmoore.com/spirulina-p-743.html" onclick="window.open(this.href);return false;

:Dtt
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
bdelitee
Ribarcina
Ribarcina
Posts:350
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Beograd-Krnjaca
Contact:

Re: Kelp i spirulina

Post by bdelitee » 16 Jan 2013, 21:27

kolega Batao mozda je to ,,prevashodna namena" i izgleda da on tu nameru postuje pa bolje uzima boilu u kojoj ima spiruline u to sam se uverio vise puta.Zato ja smatram da sve sto ste naveli pod prevashodna namena spada u atraktivnost jedne boile.I dok je bilo kod nas u nabavci redovno je bila u sastavu mog miksa.Nazalost ccmoore je kod nas slabo zastupljen ali komponente i liqude koje mogu naci imam u svom arsenalu.
Nisi izgubio kad te pobede,vec kad odustanes

bata
Keder
Keder
Posts:16
Joined:26 Aug 2012, 08:34

Re: Kelp i spirulina

Post by bata » 16 Jan 2013, 22:02

Najverovatnije je da Vi i ja,na razlicit nacin tumacimo rec,atraktivnost.
Moje misljenje je, da spirulina spada u nutritivni deo, price o boili.
Spiruline uvek ima da se kupi.Nemojte da je trazite samo u prodavnicama ribolovnog pribora.

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA

Re: Kelp i spirulina

Post by GRGA RI » 17 Jan 2013, 00:13

Nije bitno da li je spirulina nutrivni dodatak ili atraktor jer ima kvalitete za oba naziva.
Ako je možemo dodati baznom miksu 10 g, koji će činiti oko 1 kg boila, tada smo napravili veliku stvar jer smo uvelike pojačali kvalitetu naših boila.
Ako je riječ o bird miksevima, vjerojatno će boile obojiti u zeleno, što može biti prednost u vodama gdje šaran vidi i prima takvu boju mamca.
Spirulina je odličan dodatak miksevima i mislim da bi bilo pretjerano ju dodavati u postotcima preko 2- 3 % a sve ovisi o koncentratu proizvodžača.

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: Kelp i spirulina

Post by dedoš » 17 Jan 2013, 11:59

Sažem se s večinom napisa iznad. Stvarno kada sam ju god koristio pri pravljenju boila, pokazalo se da bolje uzima.
Jedino što je u zadnje vrijeme teško nabaviti. Moore više nema u Osijeku, a i skupa je bar tu kod nas bila.
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Kelp i spirulina

Post by GogoRush » 17 Jan 2013, 12:08

Kelp i spirulina je dobar atraktor i nutritivni dodatak.
Svaka životinja, ptica i riba imaju veliku potrebu za mineralima i vitaminima radi boljeg napredovanja, rasta i zdravlja.
Šaran je svežder, po potrebi svog organizma zavisno sve od vremena zna progutati manju ribicu ili siše alge sa kamenja i jede travu. Ribe pa i neke životinje imaju nešto u sebi te znaju kad im nešto fali pa baš to i traže u svojoj okolini. Ima jedan banalan primjer kod kokoške, koja će progutati manje kamenčiće i sitni pijesak kad joj pomanjka kalcija u organizmu i kod stvaranja ljuske jajeta.
Koliko puta smo uhvatili istog šarana pa ga vagali i gledali koliko je napredovao od zadnjeg puta. Neki su narasli, neki su dobili koju kilu, a to sve možemo zahvaliti dobroj ishrani odnosno kvaliteti boila sa mineralima i vitaminima. Minerali su učestvovali u rastu kostiju i krljušti, a vitamini u zdravlju i kondiciji ribe. Što je bolja kvaliteta minerala i vitamina to je bolja i apsorpcija u orgaanizam te rast i prirast ribe.
Kelp i spirulina su idealni dodaci boilama, koja u malim količinama zadovoljavaju sve potrebe ribe i omogučava dobar razvoj i zdravlje.

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Kelp i spirulina

Post by Masterbih » 17 Jan 2013, 14:15

Masterbih ce uskoro imati u ponudi i svoje komponente, a izmedju ostalog Kelp Extract i naravno Spirulinu. :.D
dedoš wrote:Sažem se s večinom napisa iznad. Stvarno kada sam ju god koristio pri pravljenju boila, pokazalo se da bolje uzima.
Jedino što je u zadnje vrijeme teško nabaviti. Moore više nema u Osijeku, a i skupa je bar tu kod nas bila.

Post Reply

Return to “Komponente i ostala hemija”