GLISTE

Gliste, crvici, kasteri i ostali prirodni mamci..

Moderator:Masterbih

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina
Re: GLISTE

Post by Andjelko » 04 Feb 2012, 22:06

Rada TRIGA Jovanovic wrote:
Andjelko wrote:prosle godine na viru u avgustu na 14 sam se odvalio od ribe i eto me i ove godine,zenu i decu ostavim u novom sadu a ja i rodjak sto je tamo pravac vir
javi se kada budes dolazio,dolazim na kafu,ja sam inace pecao stalno na viru na 15....
dogovoreno na leto se vidimo,cesto sam u novom sadu ,imam dosta famelije tamo pa usput se i vir poseti

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: GLISTE

Post by DOX » 05 Feb 2012, 00:35

c&r carp wrote:Dox druze. Nemoj da te iznenadi i ako ulovis Smudza na kukuruz. Desavalo se i takvih stvari. Jednostavno takve zivuljke nemogu odoliti svjetlucanju, ili koprcanju.
Glista je svakako top mamac za sarana, a da ne kazem rep od raka ili skoljka, al su zabranjeni na komercijalama jbg.

Bistro C&R Carp, cuo sam da je neko na smolucoj upecao na kukuruz smudja buh:: bas Eldar komentarismo da odsad smudja na smolucoj peca "iskljucivo" na kukuruz :.D
Poznajem neke ribare koji izuzetno dobro love na glistu,....kod nas u teslicu na Gomjenickom jezeru pecaju babusku na glistu i prije uhvate sarana nego oni na kukuruz hehe

Bistro druze.
Bboy OR DIE !!!

User avatar
ante_djk
Moderator-Test
Moderator-Test
Posts:39
Joined:12 Jan 2012, 17:33
Location:Đakovo, Hrvatska
Contact:

Re: GLISTE

Post by ante_djk » 05 Feb 2012, 08:16

DOX wrote:Ja uzgajam glistone, i velike i male......veliki su dobri za sve a mali za ploticu i ostalu bjelu ciprinidnu ribu. :HH

P.S. Nikad nisam uhvatio sarana na glistu hahaha ali zato jesam stuku oo::L vjerujte i ja sam se iznenadio kl::
mozes li objasniti kako iz uzgajas, od pocetka?

hvala!
Ulovi i pusti
Gdje sam
----------------------------------------------------------------------------
Image

igor032
U razvoju
U razvoju
Posts:34
Joined:21 Feb 2012, 21:46
Location:cacak

Re: GLISTE

Post by igor032 » 26 Feb 2012, 23:04

ja sam na moravi upecao tri sarancete na miks glista i crvic u julu,a javio mi se i krupan karas,al to je jednom u sto godina 1::

User avatar
rocko
Ribolovac
Ribolovac
Posts:151
Joined:12 Jan 2012, 03:45
Location:Austria

Re: GLISTE

Post by rocko » 30 Mar 2012, 00:45

Glista je puna enzima i volim na nju zabaciti, ali iskreno receno u zadnjih par godina i ne sjecam se da li sam na nju zabacio ciljano sargi osim na fider.

sams1
Pocetnik
Pocetnik
Posts:3
Joined:10 Sep 2012, 22:01

Re: GLISTE

Post by sams1 » 11 Sep 2012, 07:19

pozdrav smima molim za jedan odgovor ,dakle trenutno zivim u francuskoj i u reci u kojoj ja pecam jedina vrsta ribe koje nema je; Pastrmka sve ostale su zastupljene i to u ogromnim kolicinama .zanima me u ovim septembarsskim danima nasta je najbolje pecati i koji mamac koristiti .HVALA

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: GLISTE

Post by Masterbih » 11 Sep 2012, 10:48

Konkretno, ako mislis na Glistu, posto si postavio pitanje u ovoj temi, na nju mozes uvijek loviti, a najbolje kad malo voda poraste ili se zamuti jer tad vecina glista prirodno zavrsi u vodi.

Post Reply

Return to “Prirodni i ostali mamci”