Mamac za soma

Gliste, crvici, kasteri i ostali prirodni mamci..

Moderator:Masterbih

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:
Re: Mamac za soma

Post by Masterbih » 22 Apr 2012, 22:17

ako cvergle ima onda je bas zeznuta situacija jer taj napasnik za 20 minuta oglaba 30-ku ko nista hehe krezi::

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: Mamac za soma

Post by DOX » 23 Apr 2012, 10:54

Upravo sam ovo htio da napisem, limar struktura boile je jako dobra i pravilna ali cvrglo bi je odradio brzo.
Neznam dali si pokusavao na kedera,.....i to moras kedera od pola kg da stavis jer onim manjim cverglo isisa oci i utrobu i ugine....
Najbolje bi ti bila varalica, neka ti Alas otkrije tajnu kako se to radi.

Bistro piv::
Bboy OR DIE !!!

User avatar
Alas
Moderator
Moderator
Posts:366
Joined:09 Dec 2011, 17:18
Location:----Bosna & Hercegovina----

Re: Mamac za soma

Post by Alas » 23 Apr 2012, 17:43

DOX wrote:Upravo sam ovo htio da napisem, limar struktura boile je jako dobra i pravilna ali cvrglo bi je odradio brzo.
Neznam dali si pokusavao na kedera,.....i to moras kedera od pola kg da stavis jer onim manjim cverglo isisa oci i utrobu i ugine....
Najbolje bi ti bila varalica, neka ti Alas otkrije tajnu kako se to radi.

Bistro piv::
Ma da sam ja tamo na toj vodi brzo bi mi kolegi oslobodili hraniliste buh:: mozda nas nekad put nanese i tamo ko zna ......

darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04

Re: Mamac za soma

Post by darko.glumac » 09 Jun 2015, 20:23

U potpunosti se slažem sa GogoRush - om i Limarom nikad ne mamčite soma na mjestu gdje lovite šarana,jer ako vam legne som na hranilište - šarana nećete vidjeti - garant. I meni je najdraži mamac bio - mrmak-rovac... Soma sam lovio na način da sam mjesto koje sam izabrao - prihranjivao - isto kao i za šarana - samo drugi sastojci - hi,hi,hi.Evo mog recepta za primamu soma. Nalovio sam kedera - otprilike - 30 - tak ne bitno i sve ih izrezao u kanti na dva - tri dijela,zavisno o veličini,Ostavio sam tu smjesu mesa,krvi,iznutrica u kanti (bolja je plića kanta) i tu kantu ostavio na suncu par sati da počne smrdjeti,zatim sam u tu smjesu stavio trećinu konjskog izmeta - dobro promiješao i onda u spomb .Na ovaj način sam se lijepo nalovio somova :HH

User avatar
borac
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:12 Jan 2012, 17:34
Location:Hrvatska- Međimurje

Re: Mamac za soma

Post by borac » 10 Jun 2015, 12:51

Osim rovca šta si još stavljao na udicu?
Kod mene su patuljani u jezeru pa nemam veliki izbor mamca za staviti a da mi ti vragolani ne pojedu.
darko.glumac wrote:U potpunosti se slažem sa GogoRush - om i Limarom nikad ne mamčite soma na mjestu gdje lovite šarana,jer ako vam legne som na hranilište - šarana nećete vidjeti - garant. I meni je najdraži mamac bio - mrmak-rovac... Soma sam lovio na način da sam mjesto koje sam izabrao - prihranjivao - isto kao i za šarana - samo drugi sastojci - hi,hi,hi.Evo mog recepta za primamu soma. Nalovio sam kedera - otprilike - 30 - tak ne bitno i sve ih izrezao u kanti na dva - tri dijela,zavisno o veličini,Ostavio sam tu smjesu mesa,krvi,iznutrica u kanti (bolja je plića kanta) i tu kantu ostavio na suncu par sati da počne smrdjeti,zatim sam u tu smjesu stavio trećinu konjskog izmeta - dobro promiješao i onda u spomb .Na ovaj način sam se lijepo nalovio somova :HH

darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04

Re: Mamac za soma

Post by darko.glumac » 10 Jun 2015, 16:46

Ima tu par caka,evo jedne: stavi normalno kedera na udicu,rovca stavi u vrećicu - najlon od kutije cigareta i to sveži gumicom,on nek se slobodno kreće po vrećici koliko može,zatim tu vrećicu pričvrsti iznad kedera i to onda zabaci. Rovac ima zraka i dosta dugo živi u toj vrećici.kreće se po njoj i pravi vibracije koje iritiraju soma. Eto probaj :HH

Post Reply

Return to “Prirodni i ostali mamci”