Odrzavanje Pribora

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA
Odrzavanje Pribora

Post by Beli 059 » 18 Dec 2012, 00:52

Drage kolege jako cesto sam bio u situaciji da mi prijatelji ribolovci, kolege sarandzije postave pitanje oko odrzavanja opreme nakon protekle sezone ribolova ...
Jako bih voleo da znam na koji nacin Vi odrzavate svoj pribor (masine,stapove ,indikatore,satore..)?
Hvala.

Image

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Re: Odrzavanje Pribora

Post by Delboy » 18 Dec 2012, 08:12

a lagano ciscenje, ako ima ostataka od ribolova... povadim baterije i to je to.... do sada nisam nesto drugo radio i nisam imao problema..... :)

rio
Ribarcina
Ribarcina
Posts:322
Joined:12 Jan 2012, 19:31

Re: Odrzavanje Pribora

Post by rio » 18 Dec 2012, 09:49

Ja to radim u hodu jer neznam što je kraj sezone i kad je piv::

Plut
Guru
Guru
Posts:891
Joined:12 Jan 2012, 17:21
Location:Sisak

Re: Odrzavanje Pribora

Post by Plut » 18 Dec 2012, 19:42

Za mene nema kraja sezone jer ako jedna završava,druga počinje kad sve lovim :D

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Odrzavanje Pribora

Post by Beli 059 » 18 Dec 2012, 20:10

tema je drage kolege kako odrzavate svoj pribor a ne dali znate kad je kraj sezone i postoji li kraj sezone .:)

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Odrzavanje Pribora

Post by Andjelko » 18 Dec 2012, 23:25

Ja sam malo u vezi pribora bezobrazan, prije mjesec dana sam odneo stapove i masine drugaru dobrom da on to fino podmaze i sredi konzervira itd.
Ja sta uradim to je sitna oprema, to preslazem i poredam sta ima i sta mi je prioritet za sledecu sezonu kupit.
Naprimer sam sebe sam iznenadio sa pva mrezicom, mislio sam da je ostala jedna od prolodzika, kad ostale 3 po par metara.
Sator mi zena dotjera i sredi, a ja ga samo upakujem i stavim na regal.
Definitivno, trebalo bi povest malo vise racuna o priboru.

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: Odrzavanje Pribora

Post by slobodan.vukadinovic » 20 Dec 2012, 09:35

Lavor sa mlakom vodom, magicna krpa i malo tecnosti za pranje drvenih povrsina. Uzmes pribor i prebrises. Ostavis da se osusi i to te to..... Nema filozofije. Ja obicno stapove kad ocistim, sa njih skinem masinice i olozim ih u futrolu. Imaju svoje mesto (iza regala). :.D Masinice posto obrisem i podmazem obavezno odpustim kocnicu da je oslobodim pritiska. Vratim u originalne kutije i odlozim. Indikatori isto tako obrisani, iz njih izvadjene baterije i ostavljeni u originalni kofercic. To je po meni naj osetljiviji deo opreme. Sitni pribor preko zime toliko puta prevalim preko ruku da se ucakli hahaha. Stalno nesto prepakujem, slazem, eksperimentisem.... Zena vec oguglala (iako je spocetka bilo povici mi ga a Bogami i potegni mi ga malo buh:: )

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Odrzavanje Pribora

Post by Beli 059 » 20 Dec 2012, 15:12

slobodan.vukadinovic wrote:Lavor sa mlakom vodom, magicna krpa i malo tecnosti za pranje drvenih povrsina. Uzmes pribor i prebrises. Ostavis da se osusi i to te to..... Nema filozofije. Ja obicno stapove kad ocistim, sa njih skinem masinice i olozim ih u futrolu. Imaju svoje mesto (iza regala). :.D Masinice posto obrisem i podmazem obavezno odpustim kocnicu da je oslobodim pritiska. Vratim u originalne kutije i odlozim. Indikatori isto tako obrisani, iz njih izvadjene baterije i ostavljeni u originalni kofercic. To je po meni naj osetljiviji deo opreme. Sitni pribor preko zime toliko puta prevalim preko ruku da se ucakli hahaha. Stalno nesto prepakujem, slazem, eksperimentisem.... Zena vec oguglala (iako je spocetka bilo povici mi ga a Bogami i potegni mi ga malo buh:: )
hahahahah,svaka cast kolega!!

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Odrzavanje Pribora

Post by Andjelko » 09 Apr 2013, 22:02

jeste svi povadili stapove iz zamrzivaca pa da se lagano pocnu strune zatezati

Mehomil
U razvoju
U razvoju
Posts:26
Joined:28 Nov 2013, 16:34
Location:Lipovljani

Re: Odrzavanje Pribora

Post by Mehomil » 29 Nov 2013, 13:48

ja svoje stapove i role nakon svakog ribolova prespricam sa cocpit sprejom za odravanje auta
Daje sjaj,zasticuje od sunca i antistaticki je,a torbe i ostale stvari vl ;-) aznom krpom.

Post Reply

Return to “Ostalo”