PORIBLJAVANJE SARANOM

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

Vladimir Obradovic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:72
Joined:18 Dec 2012, 06:53
PORIBLJAVANJE SARANOM

Post by Vladimir Obradovic » 18 Jan 2013, 09:27

Postovane kolege,kome u BiH da se obratimo i od koga mozemo kupiti sarana za poribljavanje,posto smo mlado i neiskusno drustvo "nemamo pojma" o tome.Zelja nam je da poribimo saranom od 10-ak kilograma po komadu.Da li mi mozete pomoci

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: PORIBLJAVANJE SARANOM

Post by dedoš » 18 Jan 2013, 10:07

Za to vam se najbolje obratiti društvima iz okolice. Vidite kako se oni snalaze i gdje uzimaju ribu.
To je najlakše telefonom uspostaviti kontakt s pojedincima iz društava.
:Dtt
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

PORIBLJAVANJE SARANOM

Post by Delboy » 18 Jan 2013, 11:27

Ako se ne varam ti si druze iz Mrkonjica? Pa cini mi se najblize i najbolje ti je da uspostavis kontakt sa ribnjakom u Sanicanima pored Prijedora, tu ces rijesiti problem.... Pozzz

Vladimir Obradovic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:72
Joined:18 Dec 2012, 06:53

Re: PORIBLJAVANJE SARANOM

Post by Vladimir Obradovic » 18 Jan 2013, 11:32

Delboy wrote:Ako se ne varam ti si druze iz Mrkonjica? Pa cini mi se najblize i najbolje ti je da uspostavis kontakt sa ribnjakom u Sanicanima pored Prijedora, tu ces rijesiti problem.... Pozzz
Hvala druze.Ako slucajno imas mejl ili telefon od ovog drustva-puno bi mi pomogao

Vladimir Obradovic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:72
Joined:18 Dec 2012, 06:53

Re: PORIBLJAVANJE SARANOM

Post by Vladimir Obradovic » 18 Jan 2013, 11:33

dedoš wrote:Za to vam se najbolje obratiti društvima iz okolice. Vidite kako se oni snalaze i gdje uzimaju ribu.
To je najlakše telefonom uspostaviti kontakt s pojedincima iz društava.
:Dtt
HVALA VAM

Vladimir Obradovic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:72
Joined:18 Dec 2012, 06:53

Re: PORIBLJAVANJE SARANOM

Post by Vladimir Obradovic » 18 Jan 2013, 11:33

Delboy wrote:Ako se ne varam ti si druze iz Mrkonjica? Pa cini mi se najblize i najbolje ti je da uspostavis kontakt sa ribnjakom u Sanicanima pored Prijedora, tu ces rijesiti problem.... Pozzz
Da,iz mrkonjica sam

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: PORIBLJAVANJE SARANOM

Post by GogoRush » 18 Jan 2013, 11:40

Najbolje vam je da preko interneta ili nekog društva u vašoj blizini doznate adrese i telefonske brojeve više uzgajališta i zovete. Ako je uzgajalište ozbiljno i bavi se time onda imaju od konzumnog šarana (2-3 ili 4 kg) pa do srednjih kg i "kapitalnih". Cijene su razlićite od uzgajališta do uzgajališta i od veličine ribe. Zato je uvijek bolje imati više adresa i tel. brojeva i pitati za cijenu i prijevoz do ribnjaka.

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Re: PORIBLJAVANJE SARANOM

Post by Delboy » 18 Jan 2013, 16:46

to druze nije ribolovacko drustvo, to je komercijalni ribnjak, na internetu mozes naci njihov broj telefona pa vidi sa njihovom komercijalom... za svjetsko prvenstvo u SRB su odatle uzimali ribu.... znaci kontaktiraj ih i pogledaj opcije.. takodje ima i neko ribogojiliste u Trebinju, jaka i dobra riba ali nisam siguran kako se zove tako da pokusaj naci i taj kontakt.....

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: PORIBLJAVANJE SARANOM

Post by Masterbih » 18 Jan 2013, 17:52

Sanicani, Bardaca, Tropic Banja Luka itd..
Svi imaju, ali za velicine ribe neznam, znaci najbolje uspostaviti kontakt pa porazgovarati.

User avatar
aha carp
Ribarcina
Ribarcina
Posts:357
Joined:12 Jan 2012, 17:57
Location:Tešanj-BiH

Re: PORIBLJAVANJE SARANOM

Post by aha carp » 18 Jan 2013, 18:27

Vladimir Obradovic wrote:Postovane kolege,kome u BiH da se obratimo i od koga mozemo kupiti sarana za poribljavanje,posto smo mlado i neiskusno drustvo "nemamo pojma" o tome.Zelja nam je da poribimo saranom od 10-ak kilograma po komadu.Da li mi mozete pomoci
Kolega,
O kojoj količini ( broju riba) se radi i napiši mi najmanju kilažu koja bi vas zadovoljila.
Pozz.

Post Reply

Return to “Ostalo”