PORIBLJAVANJE SARANOM

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

Vladimir Obradovic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:72
Joined:18 Dec 2012, 06:53
Re: PORIBLJAVANJE SARANOM

Post by Vladimir Obradovic » 30 Jan 2013, 15:12

prda wrote:Trazite od lokalnih politicara,ubedite ih da ste veliko glasacko telo i da ce neko od njih otvoriti jezreo ili neki slican fazon,pocele su pripreme za izbore i to je idelano vreme da se grupacije koje inace ignorisu dobiju neka sredstva,za njih je sto dvesta hiljada zajebancija a za udruzenja mnogo
mudro zboris druze,pokusacemo i to
nego,da li neko od vas zna na osnovu koje zakonske regulative mozemo zabraniti odnosenje makar i jedne ribe sa jezera,kakve i kolike kazne da propisemo i na osnovu kog Zakona?

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: PORIBLJAVANJE SARANOM

Post by Masterbih » 30 Jan 2013, 16:28

To sto Prda prica, moze upaliti samo u naucno-fantasticnim filmovima..

Pa vi ako dobijete koncesiju na vodu, vi, odnosno vase udruzenje propisuje zakon o pravilima igre na toj vodi.
Znaci C&R i nema ubijanje niti ijedne ribe!
Kazne odredjuje sud, a rangira ih po tome kao i kad bi vam komsija usao u stalu i ubio tele, s tim da ovde ima dodatna kazna jer je pravilnikom navedeno da se riba nesmije ubijati itd..
Znaci uz odstetu vrijednosti ribe u odnosu na tezinu i starost dodatno pocinitelj dobija kaznu za kradju (ako je pokusa maznuti) i krsenje pravila (Ubijanje ribe) sto se moze dodatno kazniti odredjenim aktom koje donese drustvo pri pisanju pravilnika na svojoj vodi itd..

User avatar
prda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:154
Joined:05 Mar 2012, 15:39

Re: PORIBLJAVANJE SARANOM

Post by prda » 30 Jan 2013, 17:13

Druze ja sam pred prosle izbore oteo od politicara gomilu para za selo,fudbalski klub i jos neke zajebancije,kad su kod nas izbori u pitanju i borba za vlast cudo je sta mozes uraditi.

Zavisi kako ste dobili vodu,verovatno ste morali napraviti neki biznis plan jer nevidim drugi nacin za dobijanje vode na koristenje,e sad tu mozete biti malo u problemu jer su strogo predvidjeni nacini poribljavanja,ako si korisnik vode koju ti je drzava dodelila na koristenje onda nemozes poribljavati kako hoces jer ako te neko prijavi ,mislm da je to krivicno delo .
A drzava je u obavezi da poribi svaku vodu sa odredjenom kolicinom ribe.
E sad imas mogucnost da pravis neke anekse gde ces traziti zbog krivolovaca,i kojekavih cudesa da vam je potrebno mnogo para kako bi popravili irbocuvarsku sluzbu,a to jedino mozete postici tako sto bi unapredili vodu,tj.podigli na visi nivo i doveli veci broj pecarosa pa da trazite od ministarstva poljoprivrede vodoprivrede i sumarstva da vam dozvole poribljavanje.
Zakon je cudo uvek je pun rupa samo ga treba lepo citati polako na tenane i traziti nacine da sredite vodu
Nadam se da sam ti pomogao koliko toliko

Vladimir Obradovic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:72
Joined:18 Dec 2012, 06:53

Re: PORIBLJAVANJE SARANOM

Post by Vladimir Obradovic » 31 Jan 2013, 06:42

Hvala Vam,obojici
Imam par kolega,advokata,pa cu i sa njima popricati pa cemo vidjeti

Post Reply

Return to “Ostalo”