Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2013.godine

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
draganovic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:70
Joined:15 Jan 2012, 09:29
Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2013.godine

Post by draganovic » 11 Feb 2013, 12:13

DucicM wrote:Nije mi jasno zasto se peca na Stublaji kad tamo maltene nema ribe uopste...plus onaj lokvanj,patnja cista!
Di::
Druze, ocigledno nisi upoznat sa ribljim fondom na Stublaji... Naravno kao i na vecini voda koje nisu komercijalne, i ova je voda siromasnije nego prije nekih desetak godina. U Stublaji ima dosta mnogo, usudio bi se reci "taman" ribe, jer da je vise sa svim njenim problemima oko vodostaja i kisika, to bi bilo pogubno za ribu. Krajem prosle godine problem oko vodostaja (nadamo se) rijesen je sa udaranjem cijevi i postavljanjem pumpe za ubacivanje vode u susnim mjesecima... A sto se tice ribljeg fonda, tu ti ima ribica usudio bi se reci iz vidjenog i 20+, a pogotovo amura!
E na takvim terenima neka se pokazu najbolji. Nije liga samo loviti po komercijalama...
:Dtt

User avatar
draganovic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:70
Joined:15 Jan 2012, 09:29

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2013.godine

Post by draganovic » 11 Feb 2013, 12:16

Linear wrote:Bome ja nisam stekao utisak da tamo nema ribe kada sam pecao ligu, bas naprotiv. Nisam nesto siguran da oni sa direktasima mogu ista ribama preko 5 kg a ima ih tamo zavidan broj, barem po meni.

Plus ima amura 10+ a ovaj datum bi mogao da godi sto se tice lokvanja, naravno ukoliko se domacin potrudi makar sredinu da pokosi.
Amurova 15+ (uhvacenih i prosle godine) a sigurno ima i 20+... piv::

Sredina je uvijek pokosena, a razmatra se mogucnost da se cijela Stublaja pokosi, svaki odredjeni vremenski period. Sada hoce li od toga biti ista... ko zna...

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2013.godine

Post by Linear » 11 Feb 2013, 12:33

draganovic wrote:
DucicM wrote:Nije mi jasno zasto se peca na Stublaji kad tamo maltene nema ribe uopste...plus onaj lokvanj,patnja cista!
E na takvim terenima neka se pokazu najbolji. Nije liga samo loviti po komercijalama...
:Dtt
E o ovome bi se dalo pricati i pisati kilometrima duge postove prijatelju.

Licnog misljenja sam da kod nas u BiH i nemamo vise od jedne vode koja zadovoljava kriterijume za ligu a to je zna se koja voda. Mislim, imamo mi voda na koje moze da se postavi staza laganini ali upitan je riblji fond unutar istih. Ne znam kako je to kod drugih ali cini mi se da je dosta uredjenije i da se vode biraju prema onome sta ce da se zatekne na Svjetskom prvenstvu tako da se ne moze desiti kao kod nas prosle godine da SVE nase ekipe zajedno, koje su otisle na Svjetsko u Rumuniju, imale su 160ak kilograma uhvacene ribe za sve 4. otpecana kola. Mnogo toga to govori!

Mozda sada uskoci i Zabar u tu konkurenciju za staze koje ce imalo liciti na neke takmicarske staze na kakvim bi trebalo da se odrzava kolo lige. Sve ostalo je patnja ziva bez ikakvog vrijedjanja i omalovazavanja voda. Kamo srece da mozemo na Modracu da postavimo stazu za saransku ligu, gdje bi nam bio kraj pitam se?! ::oo


Bistroooo ZZ::
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
DucicM
Piskaralo
Piskaralo
Posts:93
Joined:21 Nov 2012, 11:06

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2013.godine

Post by DucicM » 11 Feb 2013, 12:56

draganovic wrote:
DucicM wrote:Nije mi jasno zasto se peca na Stublaji kad tamo maltene nema ribe uopste...plus onaj lokvanj,patnja cista!
Di::
Druze, ocigledno nisi upoznat sa ribljim fondom na Stublaji... Naravno kao i na vecini voda koje nisu komercijalne, i ova je voda siromasnije nego prije nekih desetak godina. U Stublaji ima dosta mnogo, usudio bi se reci "taman" ribe, jer da je vise sa svim njenim problemima oko vodostaja i kisika, to bi bilo pogubno za ribu. Krajem prosle godine problem oko vodostaja (nadamo se) rijesen je sa udaranjem cijevi i postavljanjem pumpe za ubacivanje vode u susnim mjesecima... A sto se tice ribljeg fonda, tu ti ima ribica usudio bi se reci iz vidjenog i 20+, a pogotovo amura!
E na takvim terenima neka se pokazu najbolji. Nije liga samo loviti po komercijalama...
:Dtt
Druze itekako sam upoznat, zivim u Gradisci kao i ti i vrlo dobro znam sta se radi i sta se radilo tamo kako od uprave tako i od onih mesara sto imaju kucice i platforme(cast izuzecima, ali ima ih svega par).

Da bi Stublaja postala ozbiljna saranska voda treba porusiti jedno 70% kucica, smjeniti upravu i dati to na upravljanje nekome ko zna nesto o tome.
Amura tamo ima nesto,tolstolobika takodje, ali sarana vrlo, vrlo malo.
Pecao sam tamo, probavao sve i svasta i sve se svede na 5-6 riba godisnje, jebote ja na Savi upecam vise komada za dva-tri izlaska a svi znamo sta je Sava.

User avatar
draganovic
Piskaralo
Piskaralo
Posts:70
Joined:15 Jan 2012, 09:29

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2013.godine

Post by draganovic » 11 Feb 2013, 13:09

DucicM wrote:
draganovic wrote:
DucicM wrote:Nije mi jasno zasto se peca na Stublaji kad tamo maltene nema ribe uopste...plus onaj lokvanj,patnja cista!
Di::
Druze, ocigledno nisi upoznat sa ribljim fondom na Stublaji... Naravno kao i na vecini voda koje nisu komercijalne, i ova je voda siromasnije nego prije nekih desetak godina. U Stublaji ima dosta mnogo, usudio bi se reci "taman" ribe, jer da je vise sa svim njenim problemima oko vodostaja i kisika, to bi bilo pogubno za ribu. Krajem prosle godine problem oko vodostaja (nadamo se) rijesen je sa udaranjem cijevi i postavljanjem pumpe za ubacivanje vode u susnim mjesecima... A sto se tice ribljeg fonda, tu ti ima ribica usudio bi se reci iz vidjenog i 20+, a pogotovo amura!
E na takvim terenima neka se pokazu najbolji. Nije liga samo loviti po komercijalama...
:Dtt
Druze itekako sam upoznat, zivim u Gradisci kao i ti i vrlo dobro znam sta se radi i sta se radilo tamo kako od uprave tako i od onih mesara sto imaju kucice i platforme(cast izuzecima, ali ima ih svega par).

Da bi Stublaja postala ozbiljna saranska voda treba porusiti jedno 70% kucica, smjeniti upravu i dati to na upravljanje nekome ko zna nesto o tome.
Amura tamo ima nesto,tolstolobika takodje, ali sarana vrlo, vrlo malo.
Pecao sam tamo, probavao sve i svasta i sve se svede na 5-6 riba godisnje, jebote ja na Savi upecam vise komada za dva-tri izlaska a svi znamo sta je Sava.
:HH
Naravno da bi se tu dalo uciniti puno toga. Ali da ribe ima u Stublaji, ima. :.D

User avatar
DucicM
Piskaralo
Piskaralo
Posts:93
Joined:21 Nov 2012, 11:06

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2013.godine

Post by DucicM » 11 Feb 2013, 17:03

Ne slazem se s tobom nikako, no dobro...

User avatar
CandR Bn
Piskaralo
Piskaralo
Posts:74
Joined:27 May 2012, 09:23

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2013.godine

Post by CandR Bn » 24 Feb 2013, 12:38

Do sad prijavljeno 17 ekipa
1.UR Šaran-Orašje
Damir Baotić ( kapiten )
Igor Zlatarević
Nikola Živković
2.CT Ribosport-Tuzla
Saša Mičević(kapiten)
Rajo Knežević
3.CT Extreme Carpfishing-Gračanica
Salih Hasičević-Salki(kapiten)
Amir Hasičević
4.CT UGSR Hazna-Gradačac
Nedžad Avdić(kapiten)
Arif Brkić
Semir Avdić
5.CT Željko&Ivo-Brčko
Željko Harambašić(kapiten)
Ivo Ilić
6.CT Uhvati I Pusti-Bijeljina
Dušan Tuzlančić
Nebojša Tuzlančić
7.CT Kiko-Crnjelovo
Jovo Stojanović
Savo Ivić
8.CT Element Baits-Sarajevo
Almir Prašljivić(kapiten)
Haris Agić
9.CT Kiseljak-Kiseljak
Danijel Kobačić(kapiten)
Josip Budimir
Dragan Musić
10.CT Busovača-Busovača
Zdravko Agatić(kapiten)
Mladen Agatić
Frano Mihaljević
11.CT Štuka-Velika Kladuša
Dino Miljković(kapiten)
Aladin Munjaković
Muhamed Miljković
12. CT SAVA- Orašje
Christian Oršolić
Damir Porobić
Mario Živković (kapiten)
13. Trend M & V- Banja Luka
Corkovic Igor (kapiten)
Kokan Zoran
Culibrk Zoran
14. CT FOG- Kiseljak
Ivan Kristic (kapiten)
Dragan Grubešić
15.CT Foke-Brčko
Miodrag Todorović(kapiten)
Radenko Stankić
16.CT za sad bez imena-Gradiška
Darko Lajić
17. Naziv ekipe: CT "Trofej" - Laktaši
Goran Mehić (kapiten)
Miroslav Aleksić
Andrej Radivojša
Moris Biber (četvrti takmičar)

User avatar
DucicM
Piskaralo
Piskaralo
Posts:93
Joined:21 Nov 2012, 11:06

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2013.godine

Post by DucicM » 25 Feb 2013, 15:16

Drzim palceve ekipi pod rednim brojem 16 :HH

User avatar
CandR Bn
Piskaralo
Piskaralo
Posts:74
Joined:27 May 2012, 09:23

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2013.godine

Post by CandR Bn » 20 Mar 2013, 17:00

PREMIJER LIGA BIH U LOVU ŠARANA I AMURA
OTVORENI POZIV ZA UČEŠĆE U PREMIJER LIGI BiH U 2013. GODINI

Pozivamo sve ekipe koje su u 2012. godini učestvovale u Premijer ligi BiH u lovu šarana i amura, kao i sve zainteresovane za učešće u pomenutoj ligi u 2013. godini, da :

1. Najkasnije do 01.04.2013. godine, izvrše prijavu učešća u Premijer ligi BiH u lovu šarana i amura za 2013. godinu
- prijave slati na e mail adresu : tesan@dslon.ws
- ili na faks : 053 817 501
- ili na adresu : Tešanović Rado, ul Dobojska br 4, 74480 Modriča
- Kontakt telefonI : 065 549 502 / 053 817 500

2. Najkasnije do 01.04.2013. godine, izvrše uplate za registraciju takmičara za 2013. godinu
- Uplate izvršiti za svakog člana ekipe pojedinačno ( na ime takmičara)
- Za takmičare koji su za 2012. godinu uplatili taksu za registraciju – uplatiti 10,00 KM
- Za takmičare koji u 2012. godini nisu uplatili taksu za registraciju – uplatiti 20.00 KM
- Uplate izvršiti na žiro račun : 1610000012560056
Primalac : SRS BiH
Svrha uplate : TAKSA ZA REGISTRACIJU TAKMIČARA U
ŠARANSKOJ LIGI ZA 2013. GODINU
3. Pravo učešća imaju svi sportski ribolovci koji :
- su državljani BiH i posjeduju ličnu kartu ili pasoš BiH
- Dozvolu za ribolov u 2013. godini, izvađenu u mjestu prebivališta u BiH

Dodatno obavještenje :
1. U 2013. godini je predviđeno da se održe 3 kola u Premijer ligi BiH u lovu šarana i amura i
to :
1. kolo : 19 – 21. 04. 2013. godine, jezero Pelagićevo u Pelagićevu
2. kolo : 10 – 12. 05. 2013. godine , jezero Stublaja- Bardača u Srpcu
3. kolo : 24 – 26. 05. 2013.godine, jezero Donji Žabar u Donjim Žabarima
2. Svjetsko prvenstvo u lovu šarana i amura se održava u Portugalu od 26 – 29. 09. 2013.
godine, a SRS BiH nije predvidio sredstva za odlazak na ovo prvenstvo
3. Ove godine će takmičenje u Jadransko – Podunavskom kupu biti održano od 28 – 30
06.2013. godine, u Srbiji , na jezeru Peskara u Zrenjaninu, uz učešće dvije ekipe iz BiH, a
SRS BiH je predvidio uplatu kotizacije za svaku ekipu u iznosu od po 200 EUR-a
4. Uplata kotizacije za takmičenje nije predviđena za 2013. godinu, ali predlažem da se
prikupe određena sredstva koja bi bila predviđena za zajedničke troškove , a ostatak
predvidjeti kao pomoć reprezentaciji za odlazak na svjetsko prvenstvo.Odluku o
eventualnom prikupljanju pomenutih sredstava donijeti i razraditi na zajedničkom
sastanku.
5. Na osnovu odluke Takmičarske komisije SRS BiH donesene na 11. sjednici od
09.03.2013. godine, na prvom kolu Premijer lige BiH u lovu šarana i amura, koje se
održava u Pelagićevu od 19 – 21.04.2013. , će biti organizovana edukacija , ali i
polaganje za sudije u disciplini lov šarana i amura.

Bistro !
Tešanović Rado

User avatar
CandR Bn
Piskaralo
Piskaralo
Posts:74
Joined:27 May 2012, 09:23

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2013.godine

Post by CandR Bn » 22 Mar 2013, 09:04

Molimo sve zainteresovane za ucesce na edukaciji,a posebno zainteresovane za polaganje sudijskog ispita u ovoj disciplini da se jave za ucesce
..........................................................................................
Prijave slati : Tešanović Radi, na e mail tesan@dslon.ws,
ili na fax 053 817 501

Napominjem da i sami takmicari mogu da se prijave za polaganje.

Post Reply

Return to “Ostalo”