pomoc jezero u bih!

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

Post Reply
ZG phanteon
Pocetnik
Pocetnik
Posts:4
Joined:26 Feb 2013, 22:50
pomoc jezero u bih!

Post by ZG phanteon » 26 Feb 2013, 23:15

pozdrav svim saranasima....imam jedno pitanje u vezi jezera kod grada nevesinja u bih, ljeti idem kod rodbine dole pa cesto znam ubit vrijeme na tom jezeru(neznam ime, zovu ga nevesinjsko) pa ako je netko lovio ili ima nekih informacija dobro bi mi dosle da se napokon i na tom jezeru upisem sa carp:: hihi:: ......jezero nebih reko da je c&r voda jer kolko sam obilazio po jezeru razapeti su stapovi posvuda, a nigdje ribolovaca B:( B:( .....fala unaprijed 2::u

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: pomoc jezero u bih!

Post by Linear » 27 Feb 2013, 14:44

Jezero se zove Alagovac i na njemu gazduje SRD Zalomka Nevesinje.

Sto se tice upisa na tom jezeru, siguran sam da ces upecati ribu ali isto tako sam siguran da to nece biti nista vece. Primjerci od 1,5 do 5 kg su najcesci. Izuzetno lijepa voda i divlja i jako je tesko dobiti veci primjerak dole. Imali su pomor ribe i veliku poplavu jos 2007. godine i vecina ribe im je tu stradala i otisla. Pecali smo ligu dole 2010. godine. Da nisu poribili pred kolo lige sumnjam da bi se iko od nas napecao.
Dole se riba ne vraca i samo mi koji smo C&R ribolovci, koji zalutamo dole, vracamo ribu nazad. Mene su "kormorani" (citaj- kvazi sarandzije) iz Medjugorja gledali i cudom se cudili kada sam vracao sarane u vodu. Nisu mogli da vjeruju da neko moze prevaliti toliki put da bi na kraju pustao ribu nazad. [drhiop]
Ja sam bio u junu na ligi i u avgustu na slobodnom pecanju. Oba puta ribe sam hvatao na boile, aroma banane. Ne znam zasto, ali riba je samo to primala. Mada domicilni je pecaju i na kukuruz. Ali oni kao sto si vidio ostave stapove i odu i dodju kroz izvjesno vrijeme i provjere je li se sta uhvatilo. Kazu da je dole novembar najplodniji mjesec za lov sarana posto u novembru kada su kod nas temperature blizu nule i okolo nule, dole je ugodnih 15 stepeni i riba tek tada krece da se sprema za mirovanje.

Moj Ti je savjet da NE SLUSAS cuvara sta kaze ne ides po njegovom navodjenju nego odaberi neko mjesto gdje se Tebi najvise svidi i gdje Ti skuzis gdje bi moglo biti ribe. Mene je odveo u jedan dio, dole kod brane, gdje sam bio kraj jedne domicilne budale koja mi je svaki dan straftala sa camcem preko krme namjerno, samo da bi se posvadjao samnom. Starac neki, mator i nikad ozenjen. Nejebica mu uhvatila mozak pa bi se tako kako kazu ostali, non stop svadjao i trazi u svemu kavgu. Radio je to dok mu nisam jebao sve po spisku i onda se smirio. Isto tako malko dalje od njega ima jos jedna domicilna budaletina, po nadimku SOVA, koji se popne na drvo i sarane u vodi gadja iz puske. I njeg sam upoznao, i ispricao mi je vrlo rado "svoj nacin pecanja". Tako da ako naidjes na nesto cudno dole na tom jezeru nek Te nista ne cudi! muahaha:

Nisam imao veceg sarana od 3,5 kg dole kada sam bio sam a na ligi sam izvukao jednog od 5,5 kg koliko me sjecanje pamti. Postoji prica da su u novembru 2009. godine u mrezu uhvatili sarana teskog 33 kg i zamjenili ga za krmacu negdje sa nekim domacinom. Z.: Provjerio sam kod cuvara Zdravke tu pricu i potvrdio mi je isto.

Posto si vec bio dole, onda Ti ne moram opisivati onu ljepotu i divljinu koja je netaknuta mada uzima maha ljudska ruka po malo.

Evo malo slika:

Image

Image

Image

Image

Image


Bistroooo piv::
Last edited by Linear on 27 Feb 2013, 17:55, edited 1 time in total.
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

ZG phanteon
Pocetnik
Pocetnik
Posts:4
Joined:26 Feb 2013, 22:50

Re: pomoc jezero u bih!

Post by ZG phanteon » 27 Feb 2013, 17:45

Hvala vam puno na informacijama gospon linear....saznao sam sve sto treba, najvise me zanimalo kako riba prima boilu jer u mjesec dana kolko sam proveo dole nisam vidio nikoga da bi boilom lovio ili hranio, vecinom dodu s camcima i kante kukuruza samo sipaju
kao sto ste rekli dolje je c&r nepoznata pojava, jednom prilikom sam covjeku pola sata objasnjavo sta ce mi prostirka [superr] i onako kroz pricu doso do zakljucka da sam ja lud dodem iz zagreba da bi pusto ribe buh::
Nisam jedan od onih koji patim za velikim ribama, ovo jezero ima velik potencijal i stvarno je prekrasna netaknuta priroda,raj za odmorit se, pa su mi i srancici od 2 kg pravo zlato za upisat se s carp:: na takvoj divljoj vodi
Jezero je inace koliko sam skuzio jako teska voda, ima puno loma potrosijo sam olova i olova dok nisam naso spot na poziciji di sam bio...riba je radila reko bi da ima definitivno primjeraka vecih od 5kg, radila po povrsini koda je mrijest a nebi se spustio na udicu nema sanse ::oo
bistro i hvala jos jedanput ove godine idem pun znanja dole i nadam se da ce bit koja slikica da podijelim s ovim forumom s jedne prekrasne divlje vode ihii::

ZG phanteon
Pocetnik
Pocetnik
Posts:4
Joined:26 Feb 2013, 22:50

Re: pomoc jezero u bih!

Post by ZG phanteon » 27 Feb 2013, 17:52

Isto tako malko dalje od njega ima jos jedna domicilna budaletina, po nadimku SOVA, koji se popne na drvo i sarane u vodi gadja iz puske. I njeg sam upoznao, i ispricao mi je vrlo radi "svoj nacin pecanja". Tako da ako naidjes na nesto cudno dole na tom jezeru nek Te nista ne cudi!
buh:: buh:: muahaha: muahaha: nista me nemoze iznenadit ko na jednoj vodi u zagorju u hrvatskoj doso covjek i zabacio plovak za stuku veliki 100g zracnicu u ruke i vjezba on gadjanje, ko je tu luuud jaoo:

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: pomoc jezero u bih!

Post by Linear » 27 Feb 2013, 17:55

Boile sto se tice definitivno mu nije strana hrana dole. Za to se ne sikiraj.
Upravu si kad kazes da ima puno loma.

Zelim Ti svu srecu u ganjanju tih vecih primjeraka. Medjutim, vidio si i sam. Bice to jako jako tesko. pec::

Pozdrav i bistrooo piv::
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

ZG phanteon
Pocetnik
Pocetnik
Posts:4
Joined:26 Feb 2013, 22:50

Re: pomoc jezero u bih!

Post by ZG phanteon » 27 Feb 2013, 20:31

prvo upis s malim saranom onda ce mo ganjat velike ::]
jel imate mozda za preporucit jos neko jezero da se mogu sarani lovit a da nije vise od 1h voznje od mostara??

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: pomoc jezero u bih!

Post by Beli 059 » 27 Feb 2013, 20:34

Ova voda je prelepa i to tako ophodjenje je nazalost steta do neba!!!

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

pomoc jezero u bih!

Post by Delboy » 28 Feb 2013, 06:12

Ramsko, boracko, jablanicko, salakovac.... Samo je bitno naci dobru lokaciju...

Post Reply

Return to “Ostalo”