Upoznajte najveceg ljuskara ikad izvadjenog!

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA
Re: Upoznajte najveceg ljuskara ikad izvadjenog!

Post by GRGA RI » 25 Apr 2013, 23:11

Slika i riba govore sve!
Krasna riba i to još svjetski rekord, da bi čovjek riječ rekao...
Dalo mi je na razmišljanje, priča od mog frenda, koji kaže da se u privatnim jezerima, tamo negdje u Engleskoj „tovi“ riba iz čamca i to lopatom.
Pristup vodi je strogo ograničen, jer ne mogu svi lovit kapitalce!...
I onda, nakon svih tih lopata, dođe majstor, koji pozna vlasnika jezera, plati određeni iznos novaca, i ulovi svjetski rekord.
Dril traje desetak minuta, jer je riba toliko napucana da se jedva kreće.
Tada mi, ostali smrtnici u nevjerici gledamo i čudimo se o postignutom rezultatu.
Razlike od vode do vode su velike i tu smo mi sami da ih uljepšamo sa svojim iskustvom.
Nije bitna najveća količina ribe, već da smo zadovoljni druženjem, pristupom, i ulovima, koji mogu biti i skromni, ali da nas vesele.
Osobno se divim ovakvim rekordima, ali ima i za nas, malih ljudi, puno riba koje će nas razveseliti.

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: Upoznajte najveceg ljuskara ikad izvadjenog!

Post by Daiwa » 26 Apr 2013, 08:45

Grga majstore nije sve tako crno-bjelo kao sto neki vide mislim na lopatanje krezi::
Pa kod nas se neide na pecanja bez jupolke 25kg kukuruza [superr] po meni je samo razlika sto se kod nas mora bacati raketom a negdje se moze i lopatat , znaci kod nas u BiH se na 10 pozicija za 2-3 dana minimalno izroka 250kg kukuruza da neracunam ostalo jeli i to tovljenje mhm:: .
Engleska i njene vode uopste nisu u fazonu niti tamo iko ide da peca, sta vise i oni sami vise pecaju u Francuskoj ,a kada sam vec kod FR e u toj zemlji ima naj vise dobrih saranskih voda i tu rastu velike ribe ne zbog lopatanja nebog zbog klime i neizlovljavanja .
Englezi nam uzimaju lovu na opremi jer ipak su oni majstori za uzeti lovi na nicemu .
Francuzi uzimaju lovu na svojim prirodnim bogastvima to jest vodama ali masovna je pojava da englezi kupuju jezera po FR Z.: , kao sto napisa gore majstori su za zaraditi lovu na nicemu .
A vecini dobrih voda imaju pristup SVI ali treba platiti kao i sve u zivotu , isto kao pri kupivini automobila nije isto izdvojiti lovu za citroena i za BMW_a.
I kada se ode na takve vode niko nam ne garantuje dacemo se napecati i uloviti ribu preko 30kg ali postiji velika mogucnost !
Sto se tice druzenja i pristupa tu si upravu donekle , naprimjer meni je vise puna kapa druzenja i malih riba jer ja zivim u takvoj zemlji gdje se ulovi riba od 10kg to se smatra kapitalcem ili ko ulovi za sezonu preko 10riba smatra se daje imao uspjesnu sezonu . Da sad nepricam kakva su to jezera (DIVLJINE ) i pristupi jezerima (POZICIJAMA ) gdje se izgubi jedan citav dan samo na transportovanje opreme Z.: , ja nemam mogucnost dolaska na poziciju sa autom kao sto vi to imate u HR ,BiH , SR i zato se neki cude kako neko moze i hoce da odvoji lovu za neko pecanje van granica svoje zemlje ,ali mene necudi sto neki nece da pecaju vani jer imaju imaju Zajarki , Tribalj itd jer znaju da tu ima dosta riba i velikih riba .
I ovde se neradi od vode do vode nego do podneblja to jest od drzave do drzave krezi:: ma moglo bise pisati o ovoj temi ihahaaaaaaaa ,moj neki zakljucak je da nemamo svi iste uslove za ribolov a tako isto nemamo svi iste finansiske mogucnosti i treba da jedni druge uvazavamo i respektujemo jer svako od nas ima neku svoju muku zasto nesto mozemo a nesto nemozemo odraditi.
bistrooo

Post Reply

Return to “Ostalo”