Šta je više važno?

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA
Re: Šta je više važno?

Post by Beli 059 » 19 Jul 2013, 12:05

E pa evo da jos nesto dodam mada neznam da li ce nekom to znaciti ali...upravo takmicenje na kojem sudelujemo ja i kolega BDelite na Debeljaci je takmicenje na kojem 90% ekipa peca na taj famozni parfem i tajger nut...sta se desava u momentima riba poludi kod tih takmicara i uzima kao luda obicno prvi deo takmicenja zbog jakog signala koji salje parfem ...medjutim nakon vec prve noci situacija se okrece u korist kvalitetne boile i spoda (Bogu hvala da je tako..hahah jos dva kola) i riba ostaje na takvom hranilistu jako dugo ....

Inace mislim da su parfem i tajger nut onako kako ga takmicari ovde pripremeju pravo zlo za vode ...a na nekim vodama su vec i uzele danak ...sa pomorom ribe!!
Nazalost!!

Veliki sportski pozdrav!!

User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska

Re: Šta je više važno?

Post by LunaTic » 19 Jul 2013, 12:11

Malo smo skrenuli s teme, ali da se samo nadovežem na kolegu Belog u vezi tigernuta... Uz sam hranjivi signal mišljenja sam da i oblik tog zrna igra ulogu... Na jednoj vodi gdje sam lovio barski puževi imaju sličan oblik baš tom zrnu... i šarani su prije svega uzimali tigernut koji je bio solo na spot.. (nije ga bilo u prihrani).. Tako da osobno mislim da ga izgleda podsjeća na prirodnu hranu i da ga rado uzima

p.s. tih spomenutih pužiča je bilo na stotine na vodenoj vegetaciji

User avatar
Ivo carp
Ribolovac
Ribolovac
Posts:138
Joined:13 Jan 2012, 13:30
Location:Nova Gorica , Slovenija

Re: Šta je više važno?

Post by Ivo carp » 01 Feb 2014, 10:36

Poz
Po mojem mišlenju je dobro potražit dobru lokaciju -hranilište,pripremat kvalitetnu prihranu sa koju ču prehranjivat
i pokušat navuč i zadržat ribu na lovnom mjestu.
E sad po meni je bitan i kvalitetan mamac sa kojim ču pokušat upecat šarana ;-)
takvo je moje mišlenje.......
Veliki poz kolege

darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04

Re: Šta je više važno?

Post by darko.glumac » 20 Apr 2015, 09:52

I ja mislim da je ovo kompleksa tema - šta je binije ,po meni je to teško reći - moj stav je da je jednako bitan . dobar partikl (spod) - što će ribu privući i držati na hranilištu,a onda i kvaliteta mamca kojeg će riba rado i bez straha uzeti.Stojim da će taj problem biti sve veći i veći iz godine u godinu - pogotovo za veće - kapitalne ribe,iz razloga što su ko zna koliko puta ulovljene(prevarene) a siguran sam da iz toga izvlače i te kakva iskusta i postaju sve lukavije i lukavije.Uvjeren sam da ako pripremimo kvalitetan partikl (spod) - on će garant privući ribu na hranilište i sad - šta nam to vrijedi ako osjete neku opasnost što se tiče mamca.Zašto tako mislim - idem svake godine na jednu komercijalnu vodu gdje ima puno ribe - i manje,ali i veće ribe.Ove manje - uloviti - nikakav problem - usudio bih se reći na bilo šta - ali ove veće - starije- iskusnije to je sasvim druga priča. Po meni ogromna je razlika u načinu ribolova- loviti šarane - kad nam je bitna kilaža ribe ili broj ulovljene ribe ili ribolov kad lovimo veću,iskusnu,kapitalnu ribu :HH

User avatar
Fanatic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:231
Joined:01 Mar 2015, 21:14
Location:CH

Re: Šta je više važno?

Post by Fanatic » 21 Apr 2015, 15:36

Blagu prednost dajem spod-u prihrani da je kvalitetna jer je upravo to ono sto ce ribu zadrzati na hranjenom mestu bojle, pelets, partikli, ali isto tako da i dobar mamac (aroma) odigrace veliku ulogu koja mu tog trenutka odgovara.
Ako poznajem vodu i znam sta na njoj prolazi onda hranim i pecam istom bojlom.
Na komercijalama cesto sam puta imao ribu na bojlu aromu s kojom nisam prihranjivao
recimo prihranjivao sam vocnom bojlom ako se nista ne desava, probam riblju aromu i pocnem dobijati ribu i ako pritom nisam snjom prihranjivao samo na dlaku.
Slazem se da je kvalitet od presudnog znacaja

Post Reply

Return to “Ostalo”