Dali je fotoaparat deo ribolovačke opreme???

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
crniigor
Ribarcina
Ribarcina
Posts:359
Joined:12 Jan 2012, 16:56
Location:Postojna, Slovenija
Dali je fotoaparat deo ribolovačke opreme???

Post by crniigor » 18 Jul 2013, 13:30

Jedno jako prosto pitanje.
Često smo u prilici da čujemo i pročitamo kako je neko "zaboravio" fotoaparat i nije mogao da poslika svoj ulov!!!
Ok, razumem da zaboraviš da uzmeš wc papir, kaladont, grickalicu za nokte, al majku mu poljubim, kako možeš da zaboraviš fotić. Pa to je za mene posle štapova i mašinica, najbitniji deo opreme.
Nismo mi mesari, koji svoj ulov pokazuju komšiji, švalerki, konobarici, i na taj način se oni mogu pohvaliti, ako mogu da uporebim tu reč. Taj fotić, je jedina stvar, koja nam pruža da imamo TRAJNE uspomene, ma kakve god ribe uslikali sa njim.
Zamislite situaciju, da vam se pruži prilika i ulovite ribu života, šta onda!?! jao nemam fotoaparat, pa zovi, brata, kuma, da ti ga donesu, a za to vreme riba trpi u saku dok oni dođu. IIi još gora situacija, loviš sam, daleko od kuće, nemaš signala na mobilnom, šta onda??? Kako ćeš imati uspmenu ako si zaboravio jedan od GLAVNIH delova naše opreme.

Šta vi mislite, jel ljudi stvarno zaboravljaju fotoaparat ili je to samo izgovor zato što ih je sramota da se slikaju sa malom ribom?
Image Image & Image

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Dali je fotoaparat deo ribolovačke opreme???

Post by Linear » 18 Jul 2013, 14:42

Ja tu stvarcicu smatram dijelom opreme koju nosim u ribolov i ponekad mogu da zaboravim nesto drugo ali fotoaparat NE, jer njega prvog stavljam u kola. On je glavni krivac sto se kasnije mogu prisjetiti svake ribe i borbe sa istom gledajuci slike.
Ovo sto ljudi prave izgovore sa tim da su zaboravili fotoaparat ili da im je los mobitel, to necu ni da komentarisem.
Mada, moglo bi se dosta toga napisati i o tim mozebitnim razlozima zasto i dan danas neki testeri nemaju kvalitetnu sliku a Bogami ima i onih od kojih nismo dobili niti jednu jedinu sliku sa ulovom.
Misljenja sam da takvima nije mjesto u timu uopste!

Bistroooo c:c
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: Dali je fotoaparat deo ribolovačke opreme???

Post by carpier » 18 Jul 2013, 17:30

Obojica ste jako u pravu. Da nema fotiča nema ništa od svega. I sve u svemu to je čar i svrha vsega, kao što Igor- kaže uspomene! A i Linear-par stotina evra za opremu a za fotič nestaje-to ne prolazi. To je i uvek treba da je osnovna oprema svakog šaranaša koji lovi C&R. A za mesare? Oni ni nisu ribolovci...Da netko neče da se slika sa malom ribom? Taj velike ni ne zaslužuje. Evo jedne od meni dragih, da nema fotoaparata ne bi ih ni bilo...a tako ih neču nikada zaboraviti... hihi::
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Dali je fotoaparat deo ribolovačke opreme???

Post by Masterbih » 18 Jul 2013, 17:31

Fotoaparat je danas sastavni dio opreme, a moze posluziti i kvalitetna kamera na mobitelu, mada to nije bas najbolja solucija, al kad nema druge moze i to.
80% mojih slika je nastalo samookidacem (kamera na stalku i na njemu aparat) jer u vecini slucajeva pecam sam.
Danas se barem moze za male pare uzeti jako dobra kamera, a i za sitne pare neka no-name koja ce takodje zadovoljiti i odraditi sve sto nam treba.
Aparat se prvi sprema pa onda sve ostalo. piv::

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Dali je fotoaparat deo ribolovačke opreme???

Post by tomoZG » 18 Jul 2013, 19:37

Ako nije uslikano ili snimljeno kao da se nije ni dogodilo(brzo se zaboravi ako nema podsjetnika)
Image

User avatar
borac
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:12 Jan 2012, 17:34
Location:Hrvatska- Međimurje

Re: Dali je fotoaparat deo ribolovačke opreme???

Post by borac » 18 Jul 2013, 20:00

Nikud bez fotoaparata. Jer stvarno da nema tog pomagala nebi se mogli poslije prisjetiti svih onih ljepih, smiješnih a nekad I tužnih trenutaka. Ali I fotograf je jako ovisan o kvaliteti slike. Imam solidan mobitel I slike su solidne ali opet ako neko nezna sa njim baratati, dobro se postaviti ispadnu katastrofa.
Evo neki tjedan dobio prekrasne ribe. (slikano mobitelom jer mi žena uzela fotić)
Morao sam davati instrukcije fotografu da ispadnu donekle dobro. Tako da nije sve do dobrog (skupog) mobitela, fotića...
Malo treba I truda I volje dati kad se slika.

Dobro slikano:

Image
Image

Loše slikano a riba mi bila prekrasna. (fantastične boje I ljuskove na njoj)

Image
Image

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Dali je fotoaparat deo ribolovačke opreme???

Post by čipo » 19 Jul 2013, 05:56

nikuda bez aparata :.D
prije ću otići na vodu i prošetati sa aparatom nego otići u ribolov bez aparata,
čak što više nosim uvijek dva komada i kameru krezi::

User avatar
holcer
Guru
Guru
Posts:786
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Bosanski Brod R.S. BiH...

Re: Dali je fotoaparat deo ribolovačke opreme???

Post by holcer » 19 Jul 2013, 06:48

Svakako da ga smatram sastavnim dijelom opreme al posto cesto idem na par sati na vodu jednostavno ga ponekad zaboravim ubaciti i to se bas desi onda kad dodje neki sargo Z.:
...Nije lako biti budala... Takav se moras roditi...
Destinations Point

User avatar
aha carp
Ribarcina
Ribarcina
Posts:357
Joined:12 Jan 2012, 17:57
Location:Tešanj-BiH

Re: Dali je fotoaparat deo ribolovačke opreme???

Post by aha carp » 19 Jul 2013, 10:01

Foto aparat mi nije obavezan dio opreme, pogotovo ako idem na dnevni ribolov, al što kaže Holcer baš tada kada ga ne ponesem dese se najzanimljivije stvari, scene.
Mislim da ću promijeniti stav i pokušati ga što češće nositi u ribolov, baš sam pregledao neke fotke iz ribolova i svaka ima neku (ne)ispričanu priču a koliko ih je tek moglo biti.... ::oo

brile77
Keder
Keder
Posts:21
Joined:19 Jun 2013, 07:33
Location:PTUJ SLOVENIJA

Re: Dali je fotoaparat deo ribolovačke opreme???

Post by brile77 » 19 Jul 2013, 12:40

A šta ako poneseš fotoaparat i zaboraviš film. buh:: ihii::

Post Reply

Return to “Ostalo”