Svjetsko prvenstvo u lovu šarana 2013 Portugal

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH
Re: Svjetsko prvenstvo u lovu šarana 2013 Portugal

Post by Linear » 01 Oct 2013, 11:38

Cestitke Hrvatima na medaljama, a komsijama iz Srbije vise srece zelim drugi puta. Njih je 20 gr u C sektoru dijelilo od medalje koliko znam ali ajde de.

Nasim reprezentativcima zelim isto tako vise srece drugi puta i valjda se jednom neko smiluje od ovih u savezu da isprati sve kako treba, makar kao onaj usrani plovak i plovkarose, da ljudi jednom makar odu na svjetsko prvenstvo a da to ne bude trosak iz vlastitih dzepova i odbijanje od vlastiti usta.

Sve ovo vec vise prelazi u farsu i jedno veliko nista a ljudi se makar trude da odu na to takmicenje a podrska je ravna NULI!!!! Sramota!
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Svjetsko prvenstvo u lovu šarana 2013 Portugal

Post by Masterbih » 01 Oct 2013, 18:12

Sve ExYu reprezentacije imaju finansijske poteskoce, neko manje neko vise, al me cudi kako se uvijek nadje vise sredstava za plovkarenje itd. .:)

acobb
Keder
Keder
Posts:19
Joined:13 Feb 2012, 19:20

Re: Svjetsko prvenstvo u lovu šarana 2013 Portugal

Post by acobb » 01 Oct 2013, 18:19

za plovkarenje se uvjek nadju sredstva to ste upravu, selektor BIH plovkarosa je lik iz broda koji je , predsjednik udruzenja ili predsjednik upravnog obora ili neka druga funkcija vec 15 godina, A prosle godine kad su isli na svjetsko prvenstvo u Italiju iz budzeta ribolovnog udruzenja u Brodu koi je iznosio 12000 km za 2012, za putovanje u Italiju je otislo 5000 km, tako su obrazlozili na godisnjoj skupstini,

User avatar
CandR Bn
Piskaralo
Piskaralo
Posts:74
Joined:27 May 2012, 09:23

Re: Svjetsko prvenstvo u lovu šarana 2013 Portugal

Post by CandR Bn » 13 Oct 2013, 06:13

DucicM wrote:Dobro je, samo da proradi sektor C.
A gdje su ovi nasi nesrecnici? (BiH)
Jebo ih otac lude pa jel moguce da od jedne ribe ne mogu maknuti dalje?!

Tare, ajmo naredne godine pecati ligu krezi::
Kad dodjes u ligu,molim te da me podsjetis na ovu psovku

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Svjetsko prvenstvo u lovu šarana 2013 Portugal

Post by Fly and Carp Fishing » 13 Oct 2013, 11:02

"Sarandzije nisu normalne. Cuj prave mamce dodavajuci neka brasna vaganjem u 0,05 grama, ili 2-3 kapi nekakvog aditiva. A kad treba u ribu ili na takmicenje, onda im treba kamion primame. Sta je sa onim gramima..."

Ovako razmislja jedan od nasih najboljih i najuspjesnijih takmicara u plovku. Tacno je da i oni finansiraju troskove prvenstava iz vlastitih udruzenja, ali ipak imaju ponajvecu podrsku saveza. Vecinom se finansiraju od dobivenog novca iz budzeta opcina ili kantona za kojekakve projekte uredzenja za obnove voda kojima gospodare.

Kod nas je problem sto 20% ekipa dolazi ispred udruzenja. Ostalo su sve pojedinci. I sto bi se mozda iznaslo koliko toliko sredstava po udruzenjima, to je svega tih 20%.
Liga je takva kakva jeste. Ima sredstava koliko ima. Savez daje koliko daje. Uvijek nedovoljno.

Kad bi taj komesar lige napravio neki racun na koji bi smo mi koji volimo saranski ribolov i koji zelimo uspjeh nasoj reprezentaciji mogli donirati koliko ko moze sredstava, vrijedilo bi sigurno itekako. Kako bi se otklonila sumnja u regularnost vodzenja finansijskih sredstava, moglo bi se objavljivati na forumu ko je, kad i koliko dao. Nemora racun napraviti ni Komesar. Moze neko od nas sarandzija kao dobrovoljni prilog nas Ribara za Repku. Prikupiti donacije, i kad bude vrijeme, dati ih Selektoru.

Opet kazem koliko ko moze. Nije sramota ako neko da 5 a neko 500 km. Toliko ljudi mogu. A znam sto kazem da se objavljuje iznos uplate. Dobili bi sigurno vise.
Opet a kako sarandzije imaju svoj racun. Pa tako sto nisu normalni jbg. Dobivaju donacije na grame... Hehehehhehe...

Moj prijedlog samo, nista vise. Izvodljiv i koristan.

stroBi !!!
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

Post Reply

Return to “Ostalo”