Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
CandR Bn
Piskaralo
Piskaralo
Posts:74
Joined:27 May 2012, 09:23
Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by CandR Bn » 04 Oct 2013, 11:39

Prema nezvaničnim informacijama koje su 90% tačne,premijer liga za 2014. godinu će početi već ove godine u oktobru.Za sada se pouzdano zna da će dva kola biti održana na jezeru Donji Žabar i to u terminima:
1.kolo 18-20.oktobar 2013.g
2.kolo 01-03.novembar 2013.g
Predviđeno je da se još dva kola održe u proljeće 2014.g,a u opcijama su Pelagićevo,Bardača ili opet Donji Žabar.Nastojeće se da se III i IV kolo,takođe održe na jednom jezeru radi što ravnopravnijeg žrijeba.Datumi za ta dva kola biće utvrđeni na vrijeme.Sada je rano govoriti o tome jer ne znamo koliko dugo će zima trajati.
Kotizacija sigurno neće biti manja nego što je bila,a sve će se znati do početka sljedeće sedmice.
Predlozi za izmjene pravilnika(ukidanje sektorskog bodovanja) su proslijeđeni savezu na usvajanje i nadamo se da neće biti problema po tom pitanju.
Do sljedećih informacija
B I S T R O

User avatar
DucicM
Piskaralo
Piskaralo
Posts:93
Joined:21 Nov 2012, 11:06

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by DucicM » 06 Oct 2013, 16:50

E ovo je vec zanimljivije...onako je sve bilo na brzinu i s brda s dola...

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by Linear » 08 Oct 2013, 12:34

Da li do sada ima prijavljenih ekipa?
Ako ima,koje su,moze li se znati?
1.kolo dolazi jako brzo i hoce li na vrijeme biti usvojeno ukidanje sektorskog bodovanja,tj. do pocetka 1.kola?


Bistroooo c:c
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
CandR Bn
Piskaralo
Piskaralo
Posts:74
Joined:27 May 2012, 09:23

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by CandR Bn » 08 Oct 2013, 13:02

Jos u prvoj polovini juna tekuce godine,komesar lige,Tesanovic je poslao Upravnom odboru SRS BiH predlog da se dio lige odrzi u jesen 2013.,sa predlozima staza i svim ostalim sto smo dogovorili na sastanku kapitena u toku lige.Koliko je meni poznato,nisu se ni pocesali po tom pitanju,a trebalo je da se raspise konkurs za staze i usvoji kalendar.Kako to NIKAD do sad nisu uradili na vrijeme,a o konkursu za staze da i ne pricam,komesar se odlucio da ukoliko je to moguce,sto prije organizuje bar dva kola lige ove godine.
Opet po mojim nezvanicinim informacijama,UO SRS BiH je donio neku cudnu odluku 14.septembra kojom je zaduzio clana UO Kristijana Orsolica da "ispita situaciju i sacini informaciju za sljedecu sjednicu UO",sta god to znacilo.Pogotovo zato sto ce sljedeca sjednica UO biti u decembru jer par kretena iz UO ne zna da postoji i telefonska ili elektronska sjednica(doduse,onda nema dnevnoica i putnih troskova). Znam da me je Kristijan zvao u petak,20.septebra(u momentu kada krecem u Portugal) i pitao da li sam za to da se liga sad odrzi.Rekao sam da sam za i to je sve.Takodje znam da je i par ekipa sa kojima imam kontakt ZA,a cak i jedna nova ekipa.Medjutim,ukoliko se sve ne iskristalise bar do kraja ove sedmice,bice to vise nego neozbiljno.
I eto,neka sad neko kaze kako da pozovemo na odgovornost UO SRS BiH za ovakvo ponasanje ako uzmemo u obzir da smo sve svoje obaveze uradili na vrijeme???!!!
Od kako je izabran novi UO sve je obavijeno velom tajne.Stara trojka koja je ostala u novom UO(Zivkovic,Klepic i Ostojic) drze sve u svojim rukama i dok neko ne "uhvati za rukav" nove clanove UO ovi ce i dalje raditi po svome(citaj:sebi!)

Sto se tice ukidanja sektora,taj predlog sam ja licno predao UO prije pocetka lige za 2013.ali su tada bili aktuelni izbori i nisu obracali paaznju ni na sta drugo osim na svoje guzice

User avatar
CandR Bn
Piskaralo
Piskaralo
Posts:74
Joined:27 May 2012, 09:23

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by CandR Bn » 08 Oct 2013, 13:07

I da,zaboravih da napisem,opet sam prije 5 dana ponovio mejl sa predlogom izmjene pravilnika u dijelu koji se tice sektorskog bodovanja.!!
Ma,mogli bi oni nama da ... samo da smo se mi sami organizovali na vrijeme,napravili sastanak kapitena i izglasali izmjenu pravlnika i otpecali.Sta bi mogli?Da poniste rezultate?Jes',jes',aha

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by Linear » 08 Oct 2013, 14:31

Pa ja zaključih da je ovdje možda onda i upitan start lige, ako to bude za 2 sedmice!
Jesam upravu?
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by DOX » 08 Oct 2013, 14:51

Pa sve komplikovano u Bih Carp fishing-u
Bboy OR DIE !!!

User avatar
CandR Bn
Piskaralo
Piskaralo
Posts:74
Joined:27 May 2012, 09:23

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by CandR Bn » 08 Oct 2013, 21:20

Linear wrote:Pa ja zaključih da je ovdje možda onda i upitan start lige, ako to bude za 2 sedmice!
Jesam upravu?
Svake godine je start nase lige upitan iz ugla SRS BiH,ali sad su nas doveli do tacke da ni mi sami se mozda necemo moci organizovati kako treba,ako cemo zapoceti ligu ove godine.Sto se mene licno tice,ja nemam problem da pecam kad god se kaze ali...
Iskreno se nadam da ce se moci organizovati ove god.
Mislim da onaj ko ima zelju da peca ligu moze da se orgnizuje,e sad...Uvijek ima neko ko ce da prigovori.

User avatar
CandR Bn
Piskaralo
Piskaralo
Posts:74
Joined:27 May 2012, 09:23

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by CandR Bn » 08 Oct 2013, 21:22

Opet ja sa svojom "naknadnom pamecu"! Di::
1.novembar je Dan mrtvih kod Hrvata i to je dan kad svi idu na groblja,tako da nema sanse da to bude datum za II kolo,nego 7 dana kasnije

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by Linear » 09 Oct 2013, 16:15

Uh ode to u extremluk.
Liga samo za hrabre :D

A ko odredjuje datume kad ce to biti koje kolo?
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

Post Reply

Return to “Ostalo”