Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:
Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by Masterbih » 12 Oct 2013, 16:55

Ma dobro, ja se ponasam tako po onome sto vidim ovdje, a to je da CandR Bn 04.10 postavlja sledece:

Postod CandR Bn » Pet Okt 04, 2013 12:39 pm
Prema nezvaničnim informacijama koje su 90% tačne,premijer liga za 2014. godinu će početi već ove godine u oktobru.

Iz tog sam izvukao da to opet nije bas sigurno itd.

User avatar
CandR Bn
Piskaralo
Piskaralo
Posts:74
Joined:27 May 2012, 09:23

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by CandR Bn » 13 Oct 2013, 06:05

Masterbih wrote:Ovo im je fantasticno buh::

1. Najkasnije do 15.10.2013. godine, izvrše prijavu učešća u Premijer ligi BiH u lovu šarana i amura za 2014. godinu
Ziv bio,de i mene prosvijetli ovakvog glupavog,pa da se i ja nasmijem tako slatko?

Kao sto sam i Tariku rekao neko vece,mudrosera je bilo i bice!Vazda ke.aju oni sto se ne takmice i li se nece takmiciti,a najvise oni sto im izgore guzica al' ne smiju.Ne plase se oni ni Nese ni Tarika,ni Djure ni Pere,nego sopstvenog neuspjeha ,pa ce se desiti da se njihov cuveni nick nadje na dnu tabele!Kako sad,za Boga miloga,posle stranica i stranica ispisanih na racunaru da se ispostavi da bas on,taj cuveni xyz majstor,da bude posljednji?!
A da ne pricam o tome da tu treba potrositi novaca.

Napisao je Tarik i napisao sam ja ali ponovicu.Prica o liGi(nema palatalizacije u ovom slucaju) nije od juce i nije pocela i nece se zavrsiti na ovom ili onom forumu.Onaj ko zeli i kome nije zao novaca ce naci nacina da se takmici.
Ovo sad jeste malo specificna situacija ali niko od nas sarandzija nije kriv,nego iskljucivo SRS BiH koji nije reagovao na vrijeme,a mi htjeli-ne htjeli pecamo pod njihovim okriljem i zavisimo iskljucivo od njih!Da je srece,poziv za ligu bi bio objavljen na zvanicnoj stranici saveza (ali to je tek duga prica) i ne bismo morali da trazimo alternativna sredstva da obavjestavamo sarandzije.
Meni licno ne smeta i da mi danas jave da liga pocinje sutra ali ima ljudi koji imaju opravdane razloge sto ne mogu.Npr,ispucali su sve dane od godisnjeg odmora i na osnovu cega sad da traze slobodan dan?Mada,ima i za to rejesenje ako ima volje.
Nekima i da obezbjedis da se peca u dvorani,oni bi nasli razlog da ne pecaju jer se "parket malo podig'o na poziciji"!
Moje misljenje je da je bolje pecati u novembru nego u aprilu,a o septembru i oktobru da ne pricam.
E,sad,ima i druga strana medalje.Bolje je odgoditi ligu ako ce sad pecati samo 10 ekipa(toliko ima do sad prijavljenih),a ako bi pocela u proljece pecalo bi 15-16.Naravno,sto je vise ekipa liga je kvalitetnija,a i vise ce novaca ostati za odlazak reprezentacije na svjetsko.
Dok sam bio komesar lige,kid'o sam sebi zivce da bih svima ugodio.Sad sam obican(prosjecan) takmicar i zaboli me.Kako god bude ja cu pecati(ili necu)

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by Fly and Carp Fishing » 13 Oct 2013, 11:29

Koliko se neko od ovih sto prozivaju Nesu potrudio da uradi bilo sta dobro nasoj Reprezentaciji. Koliko se ovdje bilo ko potrudio da pomogne Reprezent. a da nije ocekivao kule i gradove od nje. Ja neznam kako je taj covjek jos uvjek pametan ikako pored onakvih HAJVANA u Savezu, a kamo li to da jos uvjek ima volje da se trudi i bori za opstanak saranske lige u BiH. Kroz sta sve covjek prodze ovih godina kako bi uradio bilo sta pozitivno za saransku ligu. Vidite li vi to iko od vas. Pustite covjeka na miru kojekakvim nebilozama. Nije on kriv sto mu neko tamo 5 do 12 kaze hajde eto mozete to uraditi.
Pogledajte radije kako i vi da pomognete ligu. Napravimo peticiju ili nesto slicno pa da uputimo savezu, i da mu zaprijetimo ako treba kako bi ujednacio sve discipline, i isto ih finansirao. Ako nista bar ih sve isto tretirao, i ove neke ovamo ne nazivao glupanima.

I ti Borise. Pomozi jednom svoju reprezentaciju svojim proizvodima. Sponzoriraj ih nabavkom proizvoda bar u pola cijene, kako bi priustili koliko toliko sebi onoga sto im uvjek nedostaje. To bi bila svakako najbolja tvoja promocija, i najbolje bi se pokazali proizvodi. Zamisli, repka uzela 3 mjesto loveci na Borisove mamce. Huhhh, jbt.
Svakako ti je i lakse distribuirati mamce odatle nego nama odavde iz BiH. Nemoj sad ovo shvatati kao provokaciji, nego samo kao marketinski koristan prijedlog i tebi i reprezentaciji.

Pomozimo repku. Pomozimo Nesi i Tesanu. Ljudi su na izmaku snaga, i ovakvom podrskom sigurno nece jos dugo raditi to sto rade. Ako i oni odustanu, sta ce nam ostati. samo to da se plovkarosi i musicari mogu sladiti kojekakvim temama, i dobiti veci budzet koji svakako i imaju veci.

Skontajte se malo. Razmislite...

Bistro !!!
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by Masterbih » 13 Oct 2013, 22:03

Ja vidim da se jedini Neso trudi i postavlja informacije, a da toga nije nista se nebi ni znalo.
Naravno, skidam kapu za trud i zalaganje, ocigledno covjek voli to i trudi se da podijeli sa nama informacije.
Shvatam i to da se sve servira 5 do 12 i onda na kraju izgleda neozbiljno itd.
Medjutim mi nemamo dodirnih tacaka u tom savezu, a on komunicira s njima pa vjerovatno ima mogucnost da im skrene paznju na sve te problemcice, ako imaju volju da saslusaju i razmotre.
Sve treba mijenjati sto je i normalno dok to ne bude kako treba.
Nemoze liga imati puno takmicara i biti samim tim kvalitetnija ako se savez odnosi neodgovorno i udaljava ribolovce (potencijalne takmicare) od sebe.
BiH uopsteno nema puno sarandzija, a jos manje ribolovaca koji su zagrizeni takmicari.
Kod nas ima dobrih ribolovaca koji iz nekog svog razloga ne pecaju ligu, a mislim da je glavni problem novac.

Sto se tice sponzoriranja, vec je bilo nekih kontakata ranije, ali nisu urodili plodom.
Taj vid promocije djeluje na prvu zanimljiv, ali kad se bolje analizira otkrijes da imas mac sa dvije ostrice.
Ne pomaze ni zlatni mamac, ako je neka ekipa losa.
Diskutabilno je dali ce se uopste neki takmicari ponasati odgovorno i promovisati to kako dolikuje.
Treba uzeti u obzir da mogu biti i zadnji, kakva je onda to reklama!?
Uzalud dobar mamac, ako je takmicar neiskusan i los.
Nekoga sponzorirati na nevidjeno je veoma nezahvalno.
Da bi to funkcionisalo, treba imati kontakte sa takmicarima, biti upoznat sa svim kapacitetima, omoguciti takmicarima edukaciju i strateske predloge.
Razraditi planove itd. itd.
Mi danas jedva na kasicicu dobijemo i bilo kakvu informaciju o toj lizi, tj. sto Neso postavi, a ostalo nista neznamo jer druge zaboli djoka za sve.
Kako onda da neko i pomislja na bilo kakvu suradnju itd.
Ovo se ne odnosi samo na mene, vec uopsteno na sve potencijalne sponzore.
Nije ni cudo sto repka nema sponzora jer nece niko grlom u jagode.

Ima ovde mnogo kompetentniji forumasa u vezi ove tematike, ja bas i nisam u tim vodama pa da nesto pametno mogu reci vec samo kao posmatrac situacije dadnem pokoji komentar.

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by Fly and Carp Fishing » 14 Oct 2013, 14:02

Eto ga. Vec pozitivno razmisljanje, koje navodi na pomak sa ove mrtve tacke. ihii:: ihii::

Kad takmičar ima materijalna sredstva (nisam spomenuo finansijska), onda mu se lakse takmičiti nego bez njih. Na prvenstvima se vjerovatno ne takmice oni koji neznaju loviti ribu. U ostalom tu je i selektor i komesar lige koji odlucuju o svemu. Malom prezentaciom na npr CD-u ili slicno o kombinaciji najuspjesnijih varijanti plasiranja mamca, mamcenja udice najuspjesnijim mamcima, prihranjivanju odredzenim vrstama prihrane i u kojem periodu i sl. iz dosadasnjih iskustava kolega koje su vec imale uspjeh sa proizvodima, mogli bi se i lajici a kamo li iskusni ligaši upoznati sa svim prikazanim. Kad ljudi imaju hranu, oni i primamljuju ribu, i rade nesto kako bi je dobili. Kad nemaju onda kao sto jedan rece (da ga ne spominjem sad) dodzem u box, oni nasi spavaju. Kaze cekaju ugriz i bacili su 2 kg boila, a ovamo druge ekipe pod raketom dobivaju ribe. Znaci zavale se u satore i mole se bogu za run, jer nemaju dovoljno za adekvatno takmičenje.

Negdje sam već i spomenuo uplate dobrovoljnih donacija na posebni racun za reprezentativce. I sa takvom akcijom bi napravili veliku stvar, te bi tako lakse otisao i onaj koji nema dovoljno za takmicenje a iskusan je nego onaj koji ima novac a nije jos za takmicenja takvog ranga. Ako vec zelimo uspjeh reprezentaciji onda bi je trebali svi malo pogurati, a ne cekati sta ce se desiti na kraju ismijavati pojedine za neuspjeh, a ljudi se zavalili u kredite kako bi otisli i poslje gladuju jbg.

Volio bih kad bi se ovoj temi prikljucio i neso, pa i Tešanović Rado, te svi ovdje zajedno kroz razne zakljucke mozda iznasli neko pozitivno rjesenje, koje bi koliko-toliko pomoglo reprezentaciji.

Nebi ovdje siguran sam zafalila pomoc ni od koleza iz Srbije, Hrvatske, slovenije itd, jer smo mi u stvari svi kolege i zelimo pomoci jedni drugima koliko mozemo.
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by Masterbih » 14 Oct 2013, 15:02

Tema je izuzetno ozbiljna i pozeljno je da se svi ukljucimo sa svojim misljenjima bez izliva bijesa itd.
Treba pristupiti hladne glave i pokusati pronaci neka rjesenja.
Naj lakse je nesto ili nekoga kritikovati, to me podsjeca na nase politicare, samo nesto kritikuju, a neznaju sami ponuditi neka rjesenja i predloge.
Da se razumijemo, kritika nije losa, ali nije sve samo u kritikovanju bez granica.
Za pocetak bi bilo dobro da se forumasi upoznaju sa troskovima prilikom ucesca u nasoj lizi pa onda mozemo da nastavimo dalje.
Po meni je mnogo bitnije da liga bude jaka sa dosta takmicara, a odlazak na svjetsko je manji problem.

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by Andjelko » 14 Oct 2013, 19:15

ja bi volio kad bi se ukljucio i modrac u ligu da se i to predivno jezero dovede na nivo koje zasluzuje

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by Linear » 19 Oct 2013, 17:43

Evo vaga od danas oko 15 sati.

USR Stuka - Velika Kladusa______________ 7 riba - 58,64 kg
CT Master lab Banja Luka ______________ 5 riba - 17,74 kg
UGSR Hazna Gradacac _________________ 1 riba - 11,70 kg
CT Kiko Bijeljina______________________ 1 riba - 8,08 kg

Ostale ekipe nemaju ulov.

Ne znam kako su rasporedjeni po boxovima i sektorima.

Bistrooooo c:c
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by Andjelko » 19 Oct 2013, 19:38

sad ce tabela i po boksovima ko je ko i gdje

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by Linear » 19 Oct 2013, 20:32

Image
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

Post Reply

Return to “Ostalo”