Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH
Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by Linear » 08 Feb 2014, 23:53

Komesar Premijer lige BiH
u lovu šarana i amura



---------------------------------------------------------------------------- O B A V J E Š T E N J E ----------------------------------------------------------------------------------------

Poštovane šarandžije,
Vjerujem da je većina učesnika Premijer lige BiH u lovu šarana i amura za 2014. Godinu, već upoznata sa odlukom TKSRSBIH i UOSRSBIH, o poništavanju odluke o imenovanju svih selektora i komesara liga, te da je na osnovu te odluke, već objavljen novi konkurs za izbor selektora i komesara, koji je otvoren do 12.02.2014. godine, ali ako ima onih koji do sada nisu upoznati sa navedenim odlukama, evo ja koristim priliku da ih na ovaj način upoznam.
Dodatni razlog što vam se obraćam je taj što je odlukom TKSRSBIH poveden postupak protiv selektora šaranske reprezentacije Kokana Zorana i on do okončanja postupka,sigurno neće biti ponovo izabran za selektora, te bi bilo dobro da se neko od istinskih zaljubljenika šaranskog ribolova prijavi na konkurs za selektora, jer će svakako biti mnogo bolje da vi sebi „ izaberete „ selektora, nego da vam nekoga nature. Takođe bi bilo dobro da se za komesara lige prijavi neko ko ima afiniteta i želje da obavi ovaj posao.

Želim da vas obavijestim da ja nemam namjeru da se kandidujem ni za selektora , a ni za komesara lige iz slijedećih razloga :

1. Nadležnima sam podnio prijedlog finansijskog plana za 2014. Godinu, u kome sam za provođenje četiri kola lige predvidio minimalne troškove, umanjujući iste, gdje god je to bilo moguće.
EPILOG : Niko taj moj predlog nije ni pogledao, već su predvidjeli fin. Sredstva za 2014. Godinu od oka i sam Bog zna kako

2. Upravo zbog „ probijanja „ finansijskog plana za 2013. Godinu još uvijek sudijama nije uplaćena niti jedna marka za suđenje na trećem kolu Premijer lige za 2013. Godinu, niti su još uvijek uplaćeni troškovi zajedničkog ručka, te ostali materijalni troškovi i obaveze prema Udruženjima za uređenje takmičarske staze .

3. Pored pomenutog, još uvijek nisu uplaćeni ni nastali troškovi za održavanje prvog i drugog kola Premijer lige za 2014. godinu , te više nemam obraza da molim bilo koga da nam ustupi vodu za održavanje takmičenja, a takođe ne želim da angažujem sudije, znajući da im naknade neće biti isplaćene.

4. Smjena Nebojše Tuzlančića sa mjesta člana TKSRSBIH, je dodatno uticala na moju odluku da se ne kandidujem za mjesto komesara lige, zato što se radi o čovjeku koji mogu slobodno reći od samog početka „ nosi „ ovu ligu na svojim leđima, i on je isključivi „ krivac „ što sam ja uopšte i ušao u ovu priču. Razlog njegove smjene, na žalost nije njegov nerad i nesposobnost, već zato što nije htio i mogao a da javno ne kaže svoje mišljenje o Klepiću, Živkoviću, Ostojiću i Katalini, pa su isti na sebi svojstven i nelegalan način uz pomoć istomišljenika iz SRSF isposlovali njegovu smjenu.

Iskren da budem, veoma mi je žao, što sam se odlučio na ovaj korak, prvenstveno zato , što u mojoj dugogodišnjoj sudijskoj praksi, nikada do sada nisam radio sa boljom ekipom ljudi, sa odgovornijim , savjesnijim i korektnijim takmičarima , sa ljudima koji su spremni da na civilizovan način prihvate i odluke sa kojima se u principu ne slažu, sa ljudima koji su kao dugogodišnji takmičari i učesnici svjetskih prvenstava, stekli značajna znanja i iskustva koja svesrdno prenose na druge takmičare , ali i na sudije i od kojih sam i sam veoma mnogo naučio. Naravno ima i jedan broj onih koji nemaju sve navedene kvalitete , ali je njihov broj veoma , veoma zanemarljiv, tako da navedene konstatacije mogu da se generalno odnose na sve učesnike
Molio bih vas da svako u okviru svojih mogućnosti, preko svog udruženja, preko raznoraznih foruma ili na bilo koji drugi vama znani način pomognete da se ova teška situacija prevaziđe na što bezbolniji način, a ja vam svakako do konačnog rješenja stojim na raspolaganju.
Ukoliko se iz bilo kog razloga ne izabere novi komesar lige , ja ću se, ako mi nadležni ne zabrane, svakako potruditi ,da uz vašu pomoć, organizujem preostala dva kola lige za 2014. Godinu, onako kako smo se i dogovorili na prvom kolu lige, te na taj način dovršiti započeti posao i provesti ligu do kraja, te stvoriti uslove za izbor reprezentacije i odlazak na međunarodna takmičenja predviđena u 2014. Godini.
Još jednom vas srdačno pozdravljam , tradicionalnim ribarskim pozdravom
BISTRO !


Modriča, 08.02.2014. godine _____________________________________________ Rado Tešanović


de:: Izgleda da treba i ove palit?

Zvanicno najavljujem da cu prvog kojeg uhvatim iz Federalnog saveza najvjerovatnije nokautirat,znaci bez ikakve price, bez ikakvih objasnjenja i palamudjenja ima besplatno tabanje, jer se od prosle godine u junu pa do sada nisu udostojili izdati sudijsku licencu koju sam uredno platio i za koju sam polagao ispit, koji sam naravno polozio.

Znaci prvog kojeg vidim u svojoj blizini, nek mu je Bog na pomoci! de::
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by Masterbih » 09 Feb 2014, 00:04

Odlukom TKSRSBIH poveden postupak protiv selektora šaranske reprezentacije Kokana Zorana?
A kakav postupak je u toku za selektora?
Zasto nema postupka i za ostale, ako je bilo muljavine?

User avatar
rocko
Ribolovac
Ribolovac
Posts:151
Joined:12 Jan 2012, 03:45
Location:Austria

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by rocko » 09 Feb 2014, 09:30

moje misljenje je da to sve treba ukinut jer po svemu sudeci nisu dorasli zadatku

User avatar
CandR Bn
Piskaralo
Piskaralo
Posts:74
Joined:27 May 2012, 09:23

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by CandR Bn » 10 Feb 2014, 12:35

Masterbih wrote:Odlukom TKSRSBIH poveden postupak protiv selektora šaranske reprezentacije Kokana Zorana?
A kakav postupak je u toku za selektora?
Zasto nema postupka i za ostale, ako je bilo muljavine?
Zato sto je clan Ravnogorskog pokreta Celinac i neko od njegovih prijatelja je na njegovom fb profilu postavio Kokanovuu sliku sa subarom na glavi i u komentaru napisao nesto u fazonu:zaboli selektora za BiH.Elem,Kokan je to obrisao poslije par minuta ali je neko 'sacuvao" i poslao na adrese clanova TK i UO.
Nemam pojma da li se on zalio ili ne ali mislim da nam je mnogo veci problem komesar!!Na kraju krajeva ja sam i predlagao milion puta da komesar ujedno bude i selektor.U nasem slucaju bi to savrseno odgovaralo da bude Rado Tesanovic ali eto...

User avatar
chore1
Pocetnik
Pocetnik
Posts:2
Joined:20 Feb 2012, 15:26
Location:Banja Luka

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by chore1 » 20 Feb 2014, 08:26

BREAKING NEWS!
The FIPSed General Secretariat informed us that the 16th Carp fishing World Championship is going to be host by Romania, in Corbu Lake, from the 15th until the 18th October 2014!

User avatar
CandR Bn
Piskaralo
Piskaralo
Posts:74
Joined:27 May 2012, 09:23

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by CandR Bn » 20 Feb 2014, 09:56

El to brejking njuz.net?

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by Linear » 20 Feb 2014, 10:24

Image

Jebes Rumuniju, de nek meni neko pojasni ovo za 2016.godinu? B:(

Jel oni znaju nesto sto mi ne znamo ili ? Di::

Inace, Neso, ovaj dokument se moze naci na ovoj adresi:

http://www.fips-ed.com/Tableau_en_2014.doc" onclick="window.open(this.href);return false;
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by Linear » 20 Feb 2014, 10:47

Bio sam nestrpljiv pa sam se dao u potragu i naidjoh na ovo :

CHAMPIONSHIPS ASSIGNED AFTER VENUES INSPECTIONS: Nations quoted in bold and underlined
CANDIDATURES TAKEN INTO CONSIDERATION: Nations quoted in italic, in bold and underlined (still pending for the definitive allocation)
CANDIDATURES TO BE CONFIRMED: Nations without underline and bold font.
Updated on 19/02/2014

Ovo stoji u donjem zaglavlju ovog gore dokumenta.

Dakle, ako neko ne poznaje bas dobro engleski evo i da prevedem.

Kandidature koje su uzete u razmatranje : Zemlje su citirane u Italic stilu (misli se na stil pisanja u word office-u), boldirane odnosno podebljane i podvucene linijom. (Definitivna lokacija jos uvijek ceka zvanicnu potvrdu)

E sad, imam novo pitanje?

Neso, jel si cuo nekad nesto vezano za ovo pitanje? Ovo licno ja prvi puta cujem.
Jako fino zvuci i jako je lijepo vidjeti da je neko od nasih iz saveza ponudio i kandidaturu za organizovanje svjetske smotre sarandzija u nasoj zemlji, medjutim ja se licno pitam gdje? Koja to lokacija moze da zadovolji kriterijume?

Lokacija koja moze primiti sve ekipe u 3 sektora odjednom, meni licno ne pada na um.

Da se ide na organizovanje svjetskog a tri lokacije, OPET nemamo gdje! Imamo samo jedno jezero koje zadovoljava kriterijume a to je Pelagicevo i gdje bi bila ostala 2 ?
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
chore1
Pocetnik
Pocetnik
Posts:2
Joined:20 Feb 2012, 15:26
Location:Banja Luka

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by chore1 » 20 Feb 2014, 12:51

El to brejking njuz.net?
Nesmem da ti kazem izvor informacija!!!!!!!

User avatar
CandR Bn
Piskaralo
Piskaralo
Posts:74
Joined:27 May 2012, 09:23

Re: Premijer liga BiH u lovu sarana i amura 2014.godine

Post by CandR Bn » 21 Feb 2014, 09:35

Moze na Pelagicevu samo ce trajati 12 dana.4 dana sektor A,pa 4 dana sektor B itd ;-)

Post Reply

Return to “Ostalo”