zimski lov sarana na skadarskom jezeru /podgorica

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
ivek
Piskaralo
Piskaralo
Posts:71
Joined:12 Jan 2012, 17:30
Location:podgorica
Re: zimski lov sarana na skadarskom jezeru /podgorica

Post by ivek » 16 Jan 2012, 08:48

prvo da se zahvalim svima na iskrenim komentarima.naravno da znam za murice i ostrvo.necete mi vjerovati koliko se na jezeru sve komercijalizovalo,da cak i oni ljudi sa cunovima koji vrse uslugu prebacaja i koji su naravno u toku gdje je riba radila,vrse selekciju kome da daju prave informacije itd.ovo naravno jeste bitno kad ides na krace kampanje i kad nemas vremena da sacekas da riba sama naidje na tvoje hraniliste.drugo veliki je broj ljudi koji idu sa mrezama i u dogovoru sa lovocuvarima bacaju mreze upravo na mjesta gdje mi hranimo ribu .najbolje resenje vjerujte mi je da kao jedan moj drug cim otopli voda udje sa maskom ina mjestu po svom odabiru ocisti dobro travu i tu krene sa prihranom ribe mada ako te neko snimi eto odmah drustvo.e sad mozda sam vam ovo predstavio vrlo pesimisticki,nije sve tako crno naravno,ali problema ima.za one koji ne poznaju nase jezero da kazem da je top destinacija i otvoren poziv od mene svima koji se odluce da ga pohode za svu potrebnu pomoc
Image

User avatar
ivek
Piskaralo
Piskaralo
Posts:71
Joined:12 Jan 2012, 17:30
Location:podgorica

Re: zimski lov sarana na skadarskom jezeru /podgorica

Post by ivek » 16 Jan 2012, 08:52

p.s. lovljrno je na boile ali na lokaciji koja nije napadana od drugih i koja je prihranjivana par dana i ulovi su bili obilni .
Image

User avatar
bdelitee
Ribarcina
Ribarcina
Posts:350
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Beograd-Krnjaca
Contact:

Re: zimski lov sarana na skadarskom jezeru /podgorica

Post by bdelitee » 27 Dec 2012, 14:45

po najnovijoj informaciji saran odlicno radi ispod mosta, pecaju ga na kukuruz uz obilno hranjenje istim, peca se iz camca a mereni su komadi i do 12kg.Moj kolega ce pecati za vikend i to iskljucivo na boilu pa ce proslediti izvestaj.
Nisi izgubio kad te pobede,vec kad odustanes

User avatar
prda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:154
Joined:05 Mar 2012, 15:39

Re: zimski lov sarana na skadarskom jezeru /podgorica

Post by prda » 28 Dec 2012, 07:20

Ispod zeleznickog mosta,to su komadine.
Pecao sam doduse jako davno na skadarskom kapitalci su bili od cetiri kile i tamo je saran karp ako se dobro secam.
Nije pomoglo ni to sto sam koristio boile obicno veci dodju na njih,jednostavno kao da je jezero bilo prepuno onih od kilo i po dva imao sam osecaj da pecam negde u ribnjaku gde s euzgaja komercijalni saran za ribarnice

User avatar
bdelitee
Ribarcina
Ribarcina
Posts:350
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Beograd-Krnjaca
Contact:

Re: zimski lov sarana na skadarskom jezeru /podgorica

Post by bdelitee » 28 Dec 2012, 09:46

u pravu si Prdo retko se pecaju krupni, ali ne zato sto ih nema vec zato sto malo ima sarandzija koji imaju volju i zelju da jure veliku ribu, zato se najvise i peca u takozvanim zimovnicima, Inace zovu ga KRAP i samo pecanje na tolikoj vodi je pravo zadovoljstvo.Losa su vremena, pa su nam kampanje sve manje i krace ali ako bi bilo vremena mogli bi da se organizujemo pa odemo dogodine (imamo logistiku)na bar nedelju dana
Nisi izgubio kad te pobede,vec kad odustanes

User avatar
prda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:154
Joined:05 Mar 2012, 15:39

Re: zimski lov sarana na skadarskom jezeru /podgorica

Post by prda » 28 Dec 2012, 19:49

Stvarno je lepo tamo,mene je vodio kolega koji nije nikad pecao na boile,ja njega na dunav pa se odusevio kad je video razliku izmedju pecanja na kukuruz i na boilu.
Pokusali smo to i tamo primeniti ali se tu pokazala tacnija ona teorija da je bitnije gde pecas nego na sta pecas.
Mogu ti reci da sam raspolozen,spremam se za Rusiju ali naleto sam tu i valjalo bi otpecati neku dobru kampanju da se malo dusa opusti.

Da nezaboravim kad god je prolazio voz riba je pecala na povrsini sta god da joj bacis,verovatno padaju kojekave bubice i trunje pa je navikla da pokupi to kad zatutnji,toliko onavikama,bilo je zanimljivo na plovak pecati te od kilo dva

Post Reply

Return to “Ostalo”