zimski lov sarana na skadarskom jezeru /podgorica

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
ivek
Piskaralo
Piskaralo
Posts:71
Joined:12 Jan 2012, 17:30
Location:podgorica
zimski lov sarana na skadarskom jezeru /podgorica

Post by ivek » 15 Jan 2012, 19:25

kao prvo poz. svima sarandzijama,jer se ne prestavih u pocetku.saranski ribolov je moj novi hobi i kako zbog posla koji radim /prevoznik/ imam dosta slobodnog vremena zimi,cesto sam na jezeru.glavno loviste sarana se nalazi uz sami put podgorica /petrovac gdje se riba hrani tokom citave godine i to iskljucivo kukuruzom.on se koristi i kao mamac sa nekom od aroma, ali da budem iskren u zimskom periodu taj nacin mi ne uradja plodom.U radnjama u podgorici nema boili u prodaji,ai od ostalih primama je los izbor.nedaleko odatle evo vec neko vrijeme nekoliko lovaca u drvenim camcima/konstantno lovesto me navodi na to da su mu nasli zimsko staniste,ali sa obale je to predaleko da bi dosegao.ukoliko neko ima neki predlog rado cu ga procitati
Image

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: zimski lov sarana na skadarskom jezeru /podgorica

Post by Masterbih » 15 Jan 2012, 20:02

Koliko daleko od obale?
Ako je predaleko onda bez camca i razvlacenja nista no::

P.S. Potrudit cemo se da bude boila i u CG, ukoliko budu imali interesa, naravno..

User avatar
ivek
Piskaralo
Piskaralo
Posts:71
Joined:12 Jan 2012, 17:30
Location:podgorica

Re: zimski lov sarana na skadarskom jezeru /podgorica

Post by ivek » 15 Jan 2012, 20:40

imam i ja camac ali ga drzim daleko od tog mjesta ,a tu ga nemam gdje vezati kad zavrsim.mozda da probam sa boljom prihranom i boilama sto blize njima moga bi da hranilicama priblizim se na nekih 20/30m
Image

User avatar
ivek
Piskaralo
Piskaralo
Posts:71
Joined:12 Jan 2012, 17:30
Location:podgorica

Re: zimski lov sarana na skadarskom jezeru /podgorica

Post by ivek » 15 Jan 2012, 20:42

PS tek sad vidim da sam promasio mjesto za postavku ovoga posta
Image

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: zimski lov sarana na skadarskom jezeru /podgorica

Post by Masterbih » 15 Jan 2012, 20:53

Ne brini za mjesto, evo prebacio sam u odgovarajucu kategoriju..

Ma za vezati camac mozes nesto impovizovati, a sto se tice mamaca tu ima lijeka id::

20-30 metara nije malo, nekada te 2-3m dijele od uspjesnog ili loseg ribolova.
Najbolje da izmjeris dubine, pronadjes dobru lokaciju, nista ne radi napamet, ako planiras da ozbiljno lovis.
Nisam nikad bio na tom jezeru pa ti slabo sta mogu direktno reci..
Slobodno daj jos informacija pa ce neko i od kolega prodiskutovati i dati neki savjet..

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: zimski lov sarana na skadarskom jezeru /podgorica

Post by Fly and Carp Fishing » 15 Jan 2012, 21:01

Upravo to hocu da pitam.
Ivek druze. Molio bih te da nam malo opises tu svoju vodu. kakva je jel rijeka, jezero, ima li druge ribe sem sarana (grabljivica), jel lovljeno na boile ikad na njemu idt. Tek bi onda mozda mogli naci neko rijesenje. Pozzz i Bistro!!!
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: zimski lov sarana na skadarskom jezeru /podgorica

Post by slobodan.vukadinovic » 15 Jan 2012, 21:13

Dragi prijatelju Ivek, mislim da ti ne vredi mnogo pecanje tu pored puta. Znas i sam da je tu u blizini onaj restoran. Naravno ispred njega ima uvek dosta brodica koji konstantno ispustaju naftu i izduvne gasove u vodu. Moj prvi pokusaj je bio bas ispred restorana. Ne pitaj me kako sam prosao... Treba da ides u Murice sa Albanske strane.

User avatar
bdelitee
Ribarcina
Ribarcina
Posts:350
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Beograd-Krnjaca
Contact:

Re: zimski lov sarana na skadarskom jezeru /podgorica

Post by bdelitee » 15 Jan 2012, 23:49

upravo tako bi i ja savetovao u Murice, ja sam pecao na ostrvu sa starom crkvom i imao dobre rezultate.Bas me cudi da sad u Podgorici nema boila a bilo ih je 2000godine.Izgleda da kad samo ja i kolega otisli a pre toga im potrosili zalihe vise nisu dobavljali.Inace Skadarsko jezero je predivno za pecanje i ima dosta dobrih lokacija,i nas su savetovali da pecamo pored puta ali to smo odmah odbacili kao opciju.Gledano u jezero sa puta desno je restoran a a uz levu obalu smo imali jedno dobro mesto u lokvanjima.Jedva cekam da se malo popravi situacija pa da odem na jednu kampanju na jezero.
Nisi izgubio kad te pobede,vec kad odustanes

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: zimski lov sarana na skadarskom jezeru /podgorica

Post by Beli 059 » 16 Jan 2012, 00:17

bdelitee wrote:upravo tako bi i ja savetovao u Murice, ja sam pecao na ostrvu sa starom crkvom i imao dobre rezultate.Bas me cudi da sad u Podgorici nema boila a bilo ih je 2000godine.Izgleda da kad samo ja i kolega otisli a pre toga im potrosili zalihe vise nisu dobavljali.Inace Skadarsko jezero je predivno za pecanje i ima dosta dobrih lokacija,i nas su savetovali da pecamo pored puta ali to smo odmah odbacili kao opciju.Gledano u jezero sa puta desno je restoran a a uz levu obalu smo imali jedno dobro mesto u lokvanjima.Jedva cekam da se malo popravi situacija pa da odem na jednu kampanju na jezero.

Nisi jedini hahahaah,kad resis javi se pa da idemo zajedno, da se malo podsetim

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: zimski lov sarana na skadarskom jezeru /podgorica

Post by Fly and Carp Fishing » 16 Jan 2012, 00:19

bdelitee wrote:upravo tako bi i ja savetovao u Murice, ja sam pecao na ostrvu sa starom crkvom i imao dobre rezultate.Bas me cudi da sad u Podgorici nema boila a bilo ih je 2000godine.
Vjerovatno mrsko ljudima da se muce oko nabavke novih. muahaha: muahaha: muahaha:
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

Post Reply

Return to “Ostalo”