Photo shop-da ili ne?

Slobodne teme o šaranskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija
Photo shop-da ili ne?

Post by carpier » 31 Jan 2014, 17:21

Pozdrav društvo, u zadnje vrijeme sve više ribolovaca pada ispod pritiska firmi za koje love ili njihovih sponzora pa su se neki počeli posluživati photo shopa, oni koji znaju malo bolje upotrebljavati taj dio na svom kompjuteru. Ali ni jedni ni drugi (oni koji ne znaju kako da ga koriste) se ne mogu sakriti pred očima profesionalaca koji ga skoro uvijek otkriju. Slab photo shop se prepoznaje ili po ribi, po okolini u kojoj je slika napravljena, po kapima vode na ribi, po bojama ribe...itd.
Ispod čete vidjeti video na YouTube kakos e radi photo shop i jedan slab primjer slike koja je loše napravljena jer šaran izgleda ko da ima 70 kg.

http://www.youtube.com/watch?v=y3fjdcGexmE" onclick="window.open(this.href);return false;

Image
Ako se več služite toga i ako ste vješti onda ga upotrebljavajte tamo gde je fotič iznjevjerio ili zbog vremenskih uvjeta ili zbog fotografa. Nikad ne dodavajte veličinu ribe jer ako si netko uzme malo vremena i otkrije vaše laži imat čete više štete nego koristi, i vi i firma i vjerujte mi, da vaš gazda neče biti veseo i oduševljen. Ovde imate par fotografija gde je photo shopom fotografija malo iskorigirana kako bi rekli profesionalci ili je photo shop tako očitan da je slika zbog toga dobila na kvaliteti zbog truda. Bistro.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
holcer
Guru
Guru
Posts:786
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Bosanski Brod R.S. BiH...

Re: Photo shop-da ili ne?

Post by holcer » 31 Jan 2014, 19:45

A jest nafilovao sargu,ovaj na prvoj slici,izgleda mi kao Nilski Grgec... buh::
Vidljivo iz aviona,i do bola preterano...
...Nije lako biti budala... Takav se moras roditi...
Destinations Point

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Photo shop-da ili ne?

Post by tomoZG » 31 Jan 2014, 21:00

Kao što si reko ako fotić nije profi kao ni onaj koji radi s njim onda to zna svakako izgledat.Ali nije grijeh malo popravit sliku tako da to i dalje bude skoro neprimjetno što i sam uvijek uradim odnosno najčešće pojačam kontraste,smanjim ili pojačam (po potrebi) svijetlo i ako u kadar uleti kakva kanta,krpa ili nešto slično obavezno obrišem jer zaista jako poružnuje sliku.Nekad se to u konačnici malo primjeti ,a nekad i ne ,uglavnom nisam protiv fotoshopiranja .Praktično je i od nekoliko slika napravit odnosno spojit je u jednu
Image

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: Photo shop-da ili ne?

Post by carpier » 01 Feb 2014, 05:08

Da baš tako. Ja lično ne radim sa slikama ništa jer ne znam, ustvari niti imam tu mogućnost. Fotič imam kvalitetan i zadovoljuje moje potrebe ali nemam kvalitetan program za photo shop. Ali opet, šta če ti fotoaparat kad ne znaš sa njim slikat. Ali kad treba nešto popravit ja trk kod moje sestre...njezin muž je vrhunski fotograf sa vrhunskom opremom pa mi odradi kad ga zamolim. Jest da nije đaba ali jedan, dva gemišta gore dole... krezi::
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
CarpeR
Ribolovac
Ribolovac
Posts:129
Joined:12 Jan 2012, 18:28
Location:Ludbreg, Hrvatska

Re: Photo shop-da ili ne?

Post by CarpeR » 01 Feb 2014, 10:27

Osobno mislim da ta pretjerivanja ne vode nikuda i nebi im trebalo biti mijesta u ovom hobiju. Ne samo da takva fotografija izgleda čudno, več i po meni neukusno. Čemu zapravo i zbog čega to radit?? Da se dokazuješ nekome il nečemu??!! Ako se več mora poslužit takvim programom neka to bude samo za korekciju boja il nekog možda nepoželjnog predmeta koji se slučajno našao u kadru. Po meni je puno liješe vidjet fotografiju s malo veče udaljenosti da se može vidjet prava ljepota i veličina ulova. Nebi trebalo biti sve u kilogramima i napuhavanju. Nemora riba biti velika, dovoljno je da je posebna na svoj način i to ju čini lijepom, tada nije potraban nikakav PhotoShop.

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Photo shop-da ili ne?

Post by Beli 059 » 01 Feb 2014, 11:51

Slazem se sa tobom Petre ,,jer vidi ok je kao sto si rekao koristiti ga mislim na foto shop..radi okoline ili uklanjanja neceg sto ce sliku pokvriti sliku sa dobrim ulovom...a opet kad se provali slika gde je riba uvecana putem foto shopa puca bruka do neba...i veca steta nego korist....

Prikazati kako jeste biti majstor pa dobro fotografisati i napaviti takvu sliku koja ce odavati jak dojam i ostavljati jak utisak na one koji je vide ....

User avatar
crniigor
Ribarcina
Ribarcina
Posts:359
Joined:12 Jan 2012, 16:56
Location:Postojna, Slovenija

Re: Photo shop-da ili ne?

Post by crniigor » 01 Feb 2014, 12:23

Danas je problem, to što ljudi koriste PS u lošoj nameri i u nadi da će druge zeznuti i napraviti nas budalama, a oni su sami budale jer misle da to može da prođe i da nećemo videti da je riba uz pomoć programa uvećana. Ako se program koristi za korekciju i ukljanjanje neželjenih stvari iz slike, to je po meni ok. Ja lično ne koritim PS, jer ne znam sa njim da radim, a i ne zanima me. Kad sam sam na poziciji i kad moram sam da se slikam, uvek pokušavam da mi u kadru budu samo stvari koje slika može da "podnese", a sa druge strane, ako te neko slika, a nije baš najbolji forograf i ne zna kako da koristi fotoaparat (mnogo je takvih, ne podcenjujem nikoga, nekima jednostavno to ne ide od ruke), teško mu je objasniti kako treba slika da ispadne, i onda se zadovoljimo sa takvim slikama koje u svom kadru imaju raznorazne stvari, jer ne želimo da mučimo ribu.
Image Image & Image

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: Photo shop-da ili ne?

Post by Daiwa » 01 Feb 2014, 17:36

Ja bih naprimjr volio svoje slike iz Italije da malo uredim ali samo iz razloga jer kolega koji me je slikao nije uopste obraco paznju na pozadinu Z.: gdje je bilo pravo sarenilo [superr] ali kao sto Igor rece neznam koristiti taj Ps , hajde ako nije nekom tesko da pojasni sta i kako funkcionise ts Ps :Dtt

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Photo shop-da ili ne?

Post by tomoZG » 01 Feb 2014, 18:13

Jao prijatelju to je toliko velik i kompliciran program sa tisućama opcija i podopcija teško je to samo ovako na brzinu.Cijeli komp. tečajevi se vrte samo oko p.s.
Nisam tu neki stručnjak ali u p.s. baratam nekim osnovama koje sam sam proučio iz koje kakvih priručnika za početnike i ono što meni treba sam si našao u njima i ovlado time.To bi i tebi preporučio jer jednostavno moraš sjedit za kompom.i isprobavat, jer vjeruj mi opcija je nevjerovatno mnogo
Image

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Photo shop-da ili ne?

Post by Masterbih » 01 Feb 2014, 21:01

Daiwa, to je kao kad bi reko, ajde ako moze neko ukratko da kaze kako da kresnem avion i poletim krezi::
Vjeruj da je priblizno tome.
Treba sjedit danima i vjezbat, cackat itdd., al stvarno je prekomplikovano i ne isplati se zezat.
Pa ljudi idu citav zivot u skolu za photoshop i opet nisu bas naj, naj..

Post Reply

Return to “Ostalo”